Головна | РІЗНЕ → Як підвищити лактацію

Як підвищити лактацію

Як підвищити лактацію

Сучасна промисловість пропонує молодим мамам величезну кількість сумішей не тільки для прикорму, але й які замінюють грудне молоко. Потреба в таких вельми актуальна – сьогодні складно зустріти таку кількість вигодуваних грудним молоком дітей, як кілька десятиліть тому.

Чи то у зв’язку зі змінами екологічної обстановки і життєвого ритму сучасних жінок, чи то через дещо змінені модні тенденції, але природне вигодовування втрачає свою популярність. Велика кількість жінок годують малюків грудьми протягом перших місяців їх життя, інші й зовсім припиняють годування через тиждень-другий після виписки з пологового будинку і лише найбільш навчені, можна сказати, консервативно мислячі прикладають всі зусилля, щоб лактація тривала роками (від одного до трьох років).

У період лактації молода мама зазвичай стикається з трьома переломними моментами, коли молоко убуває і за відсутності заходів, що підвищують його кількість зовсім зникає. Кожен з цих строків супроводжується гормональною перебудовою в організмі жінки, у зв’язку з чим молоко може вироблятися в меншій кількості. Через один тиждень, один або три місяці молоко може зникнути, саме цим аргументують свою відмову від грудного вигодовування багато жінок. Дотримання заходів, що відновлюють лактацію відповідно з підтвердженими багатьма поколіннями правилами і, звичайно ж, за рекомендаціями свого лікаря дозволить подолати цей рубіж і продовжувати грудне вигодовування до тих пір, поки жінка знаходитиме це прийнятним

Всесвітня організація охорони здоров’я сьогодні, як і багато десятиліть тому, рекомендує вигодовування як основоположне для формування імунітету, налагодженої роботи шлунково-кишкового тракту і міцного скелету. Тривале годування грудьми позитивно відбивається і на здоров’ї матері, запобігаючи як мінімум розвитку мастопатії в подальшому.

Що ж може перешкодити хорошій лактації і як її налагодити?

Поверхневі поради дуже прості і не викликають сумнівів:

• Здорове, збалансоване харчування – рясне пиття, відмова від гострого і пряного, копченого і смаженого і, звичайно ж, від алкоголю, кави, цигарок.

• Якісний і тривалий сон – до 10 годин на добу. Бажано дозволяти собі денний сон, наприклад, разом з малюком або поки ним займаються родичі.

• Прогулянки на свіжому повітрі – до 2 годин на день. Дитині теж потрібне свіже повітря і добре, коли компанію йому складає мама. Більше ходіть пішки.

• Позитивні емоції і стресостійкість – перший час після пологів не може бути найпростішим і безтурботним в житті жінки, але потрібно філософськи і мудро ставитися до всіх виникаючих проблем, а також балувати себе приємним проведенням часу (за улюбленим хобі) і спілкуванням у повному складі сім’ї, наодинці з коханим і в компанії подруг.

Більш докладні поради, які не лише запобігають зменшенню молока, а й сприяють відновленню лактації через кілька тижнів спаду, полягають у наступному.

Введіть у свій раціон:

• Білкові продукти – телятина, курятина, індичатина, риба, нежирні бульйони.

• Молочні та кисломолочні продукти – молоко, кефір, адигейський сир, бринза, твердий сир.

• Овочі – особливо моркву, зелений салат, цибулю.

• Фрукти – особливо кавун, смородина.

• Сухофрукти – курага, родзинки, чорнослив, інжир, волоські горіхи подрібнюються, приправляються медом.

• Горіхи – вважаються лактогенним продуктом, однак можуть викликати алергію і запори у малюка, змінювати смак молока.

• Певні спеції і приправи – кмин, свіжий імбир, мед.

Ефект від правильного харчування потрібно підкріпити прийомом вітамінно-мінеральних комплексів, вибрати які допоможе лікуючий лікар. Застосовувати їх потрібно на постійній основі. Не заподіє шкоди помірне споживання вітамінів Е і С. Перевищувати дози вітамінів, так само як і об’їдатися величезними порціями їжі, зайве.

Молодій мамі наполегливо рекомендується рясне пиття. Це повинна бути як проста кип’ячена вода (у кількості до 1 л на день), так і теплі трав’яні чаї, і відвари, і молоко, а також супи і спеціальні, що покращують лактацію напої:

• Морквяне молоко – 3-4 ст.л. тертої моркви залити склянкою дуже теплого молока, розмішати, тут же випити. Пити за півгодини до годування.

• Горіхове молоко – 100 грам мелених волоських горіхів заварити в 1/2 літра молока, дочекатися загусання, зняти з вогню, додати цукор за смаком. Пити по 1/3 склянки за півгодини до годування.

• Ячмінна кава – така продається у відділах дієтичного харчування. Можна вживати як альтернативу простому чаю, у поєднанні з медом або молоком.

• Кроповий чай – 1 ст.л. насіння кропу залити склянкою окропу і настояти в термосі 2 години. Пити по півсклянки двічі на день.

• Відвари трав’яних сумішей – з’єднати в рівних пропорціях насіння анісу/кропу/гуньби сінної/плодів фенхелю або трави м’яти/материнки/меліси. 1 ч.л. отриманої суміші заварювати в окропі, приймати до годування по півсклянки.

• Глід, кропива, листя і коріння кульбаби також можуть стати основою для лактогенного напою.

В цілому жінка, яка годує грудьми повинна споживати 2-2,5 літра рідини на день.

Чудовим фактором, що забезпечує безперебійне вироблення молока є регулярність і дотримання режиму годування. Годувати малюка рекомендується на вимогу – щоразу, коли дитина проявляє відповідні сигнали. Не потрібно пропускати нічні годування – в ідеалі потрібно прикладати дитину до грудей вночі, але якщо вона міцно спить, то необхідно зцідити молоко.

Поліпшити активне вироблення молока допоможе і гімнастика для грудних м’язів, а також масаж молочної залози та грудного відділу хребта. Про масаж можна домовитися з кваліфікованим фахівцем, а можна проводити самомасаж:
– корисно використовувати касторову олію, проте, без попадання її на сосок і ареолу;
– ліву долоню потрібно розмістити під груддю, а праву – над нею;
– одночасно здійснювати рухи долонями за годинниковою стрілкою;
– рухи повинні бути легкими, таким що не здавлюють і не заподіюють дискомфорт.

Давно визнаний корисним і ефективним душ-масаж по Р. Н. Зейтцу. Для його здійснення необхідно відразу ж після годування облити з душу водою температурою 45°С грудь, якою годували, паралельно виконуючи масаж круговими рухами від соска в сторони, зверху вниз, при цьому зціджуючи молоко, що залишилося. Тривалість процедури в середньому становить 5-10 хвилин, а протягом дня вона повинна повторюватися двічі для лівої і правої грудей.

Після попередньої консультації свого лікуючого лікаря можна вдатися до застосування аптечних препаратів, що сприяють поліпшенню лактації:
– пивні дріжджі;
– апілак – бджолине маточне молоко;
– млекоїн – гомеопатичний препарат, що стимулює вироблення пролактину, гормону, що регулює вироблення молока.

Доцільність, дозування та частоту споживання важливо узгодити з лікарем у кожному конкретному випадку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля