Головна | РІЗНЕ → Як позбутися підвищеної пітливості

Як позбутися підвищеної пітливості

Як позбутися підвищеної пітливості

Для багатьох людей початок спекотного сезону – це значний дискомфорт, викликаний надмірною пітливістю.

Ця проблема лише погіршується влітку, хоча присутня найчастіше і в інші пори року. У менш жаркі дні і температура повітря нижча, і одягнутися можна легше, так би мовити, по погоді, та й замаскувати пітливість легше, використовуючи дезодоруючі спреї і відповідний одяг. А влітку, коли температура повітря наближається до 30°С і більше, коли єдине, що хочеться надіти на себе з одягу, це купальний костюм, а єдиним місцем, де хочеться перебувати весь час, є тінисте побережжя, обставини складаються кардинально протилежним чином. У жарких офісах, в задушливому громадському транспорті, на спекотних вулицях в суєті буденних справ більшість людей миряться з неприємним запахом поту, з дискомфортним відчуттям вологого тіла і з далеко неестетично картиною, причиною якої є підвищена пітливість.

Потовиділення – це абсолютно нормальний, природний і, що найголовніше, необхідний нашому організму процес. Виділення поту очищає наш організм, а в жаркі дні ще й охолоджує його. Які б послуги та товари не пропонувала сучасна індустрія, неприродно і шкідливо протягом всього літнього сезону обмежувати потовиділення. Його варто контролювати, регулювати, слідкувати за гігієною і факторами, що впливають на виділення поту, але до повного уникнення потовиділення прагнути не варто.

Особливо ретельно підходити до питання регулювання потовиділення необхідно людям, що страждають від його надмірності. Гіпергідроз (як в медицині називають підвищене потовиділення) може бути загальним і локалізованим. Коли під впливом деяких факторів (найчастіше високі температури, емоційне хвилювання, незначні фізичні навантаження) або і зовсім всупереч ним пітніє все тіло (наприклад, вночі людина прокидається у вологій білизні), варто задуматися про наявність серйозного захворювання.

Загальний гіпергідроз часто виступає одним із симптомів туберкульозу, СНІДу, цукрового діабету і тому подібних захворювань. Локалізований гіпергідроз (підвищене потовиділення певних ділянок тіла, таких як долоні, стопи, пахви, великі складки шкіри) частіше свідчить про особливості функціонування ендокринних залоз, може вказувати на вегето-судинну дистонію або підвищену збудливість ЦНС.

Слушною порадою є рекомендація звернутися до лікаря-ендокринолога, якщо ви вже протягом тривалого часу страждаєте від надмірного потовиділення. По-перше, лікар, призначивши ряд аналізів і ознайомившись з їх результатами, виключить ймовірність різних відхилень у функціонуванні організму, а по-друге, професійні рекомендації, адресовані конкретно вам, будуть куди більш дієві, ніж можливий ефект від розрекламованих дезодорантів, антиперспірантів, гелів і тому подібних препаратів.

Упевнившись в тому, що гіпергідроз не є наслідком серйозного захворювання, можна вдатися до трьох стратегій у боротьбі з ним.

Медикаментозне лікування:
– ін’єкції ботулотоксину в область гіпергідрозу, що пригнічує діяльність потових залоз, але через 6-8 місяців процедуру потрібно буде повторити;
– іонофрез – комплекс процедур, які являють собою введення лікарських препаратів за допомогою імпульсів струму;
– ліпосакція – коригування роботи потових залоз за допомогою видалення пахвової клітковини;
– кюретаж – вискоблювання зони потових залоз, що, як і ліпосакція, тягне за собою якесь порушення їхньої роботи;
– висічення – видалення складок шкіри в області гіпергідрозу.

Лікування народними засобами:
– полоскання відваром дубової кори;
– полоскання настоєм на березових бруньках або листках;
– полоскання у ванночці з вівса або обмивання ділянок шкіри мочалкою з вівса (зерна обернути в марлю);
– сік лимона можна використовувати як самостійний засіб, розведений водою, так і додавати його в той же відвар дуба або вівса;
– полоскання спиртовою настоянкою листя волоського горіха.

Внесення коректив у спосіб життя:
– відмовтеся від шкідливих звичок – як нікотин, так і алкоголь сприяють пітливості;
– виключіть зі свого раціону гостру їжу – її споживання також сприяє підвищенню потовиділення;
– в спекотну пору року віддавайте перевагу напоям кімнатної температури, уникайте гарячих і холодних напоїв, кава також не найкращий варіант.

Коментарі до запису "Як позбутися підвищеної пітливості"

Подивитись останні коментарі
  1. Непогана стаття. Але до усіх порад я б ще додала косметичні засоби: антиперспіранти, спреї, гелі і т.д.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля