Головна | РІЗНЕ → Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля, мабуть, найактуальніше питання після новорічних свят. Звісно, самий дієвий спосіб – це не пити, але він практично не діє. Давайте розглянемо декілька способів і рекомендацій, якщо похмілля все ж таки настало.

Похмілля – це стан, що виникає через деякий час після вживання алкоголю до ступеня середнього і важкого сп’яніння. Класичні симптоми похмілля з’являються у відповідь на зневоднення організму, токсичні ефекти алкоголю, гормональні зміни і порушення регуляції клітинної діяльності. У результаті цього виникає головний біль, сухість у роті, тремтіння, нудота, діарея, апатія, порушення працездатності, болі в кінцівках, втрата апетиту, депресія і т.п.

Як запобігти похміллю

До процесу пиття треба підходити ретельно, дотримуватися помірності і враховувати деякі моменти.

Найголовніше правило, якого слід дотримуватися, не пити спиртне на голодний шлунок. Обов’язково з’їжте, що-небудь поживне перед тим, як перехилити першу чарку. Пам’ятайте, ситу людину алкоголь повільніше збиває з ніг. Краща закуска під алкоголь – м’ясо з гарніром. Також намагайтеся пити не залпом і великими порціями, а потроху, роблячи паузи.

Перед тим як сідати за стіл, можна випити чашку хорошого чаю з лимоном і м’ятою. Застілля бажано закінчити знову ж чашкою чаю.

Найбільш оптимальний варіант – пити весь вечір лише один напій. Якщо ви все ж таки вирішите змішати напої, то віддайте перевагу більш міцному, але не навпаки. Якщо ж ви будете чергувати напої, то шанси встати завтра зранку з добрим самопочуттям зводяться нанівець.

Не запивайте і не розбавляйте алкоголь газованою водою. Вуглекислий газ допомагає алкоголю швидше всмоктуватися.

Варто пам’ятати, що газовані спирті напої всмоктуються швидше, ніж не газовані, а значить, швидше «збивають з ніг». А алкоголь, в якому містяться дубильні речовини, наприклад коньяк, віскі, всмоктуються повільніше, ніж горілка.

Щоб запобігти похміллю, прийміть 3 столові ложки Ентеросгелю на ніч після вживання алкоголю і зранку. Ентеросгель абсорбує алкоголь, що допомагає швидше вивести його з організму. Запити найкраще мінеральною газованою водою. Також було б непогано випити Ентеросгель за півгодини до застілля. Тоді сп’яніння буде відбуватися не так швидко, а на ранок ви не будете відчувати сильного похмілля.

Як позбутися похмілля швидко і безпечно

Найпростіший спосіб позбутися похмілля – запобігти йому. Але, якщо, на жаль, цей неприємний недуг все ж таки настав, ні в якому разі не удавайтеся знову до алкоголю, інакше ви ризикуєте довести себе до запою.

Для початку випийте якомога більше звичайної води – так ви компенсуєте її нестачу в організмі після бурхливої вечірки і виведете токсичні речовини, що є винуватцями нудоти. Спиртне зневоднює організм, тому дуже важливо випити достатню кількість чистої води. Чудовим варіантом може стати мінеральна газована вода, оскільки завдяки бульбашкам рідина буде всмоктуватися організмом набагато швидше.

Пийте багато рідини збагаченої вітамінами і мікроелементами: кисломолочні продукти, соки, морси, компоти, м’ясні бульйони, розсіл.

Ще з давніх часів розсіл солоних огірків чи помідорів вважався одним з найефективніших засобів від нездужання після великої кількості випитого спиртного. Пояснюється це тим, що алкоголь має властивість виводити з організму людини такі електроліти, як фосфор, натрій, калій, а також магній. Всі ці електроліти містяться в розсолах солоних огірків, помідорів і квашеної капусти.

Чудовим продуктом в боротьбі з синдромом похмілля є мед. У ньому міститься фруктоза, яка прискорює процес виведення алкоголю з організму і володіє заспокійливою дією. Можна додати кілька чайних ложок меду у воду, чай або ж намазати ним хліб.

Іноді похмілля може супроводжуватися «вовчим» апетитом. Не варто мучити свій шлунок. Підійде будь-яка поживна їжа, особливо рідка: суп, борщ, солянка, окрошка. Бажано утриматися від жирних і смажених страв, оскільки напередодні шлунок вже випробував непомірне навантаження. Головне завдання збалансованої їжі – відшкодувати втрачені поживні речовини.

Прийміть душ. Ця водна процедура поверне до життя отруєну алкогольними напоями серцево-судинну систему. Найкраще допоможе прохолодний душ, а також миття голови. Тільки не перестарайтеся з часом перебування під холодною водою, щоб не застудитися.

Велике значення в боротьбі з похміллям має здоровий і тривалий сон. Чим довше ви поспите, тим менше вас буде мучити зранку нездужання.

З похмілля прийнято відлежуватися, але це актуально, якщо вдається заснути. Якщо ні, потрібно рухатися, наскільки це можливо. Це активізує обмінні процеси, і організм швидше звільняється від тієї отрути, якою ви його так старанно накачували напередодні.

Якщо отруєння алкоголем настільки сильне, що нічого не допомагає, слід випити пігулки активованого вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10 кілограмів ваги тіла. Вугілля адсорбує всі шкідливі та отруйні речовини, що знаходяться в організмі.

А краще за все, просто знати міру, думати наперед про те, як уникнути похмілля, і не пити багато. Природа карає нас похмільним синдромом, щоб показати, який згубний вплив робить алкоголь на наш організм.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля