Головна | РІЗНЕ → Як правильно бігати

Як правильно бігати

Як правильно бігати

Кожна людина, незалежно від віку, соціального стану, наявності або відсутності дітей, і, нарешті, матеріального достатку, хоче бути здоровою і привабливою, мати струнку фігуру, пружні м’язи і красиву шкіру. Більше цьому увагу приділяють жінки, але й чоловіки надають величезного значення своєму зовнішньому вигляду і загальному стану здоров’я.

Правильний біг як спосіб життя

Ви звертали увагу, що в багатьох фільмах той чи інший успішний герой або героїня показані під час пробіжки по парку чи вздовж набережної? Це неспроста, люди бігають, щоб мати можливість рухатися, вести активний спосіб життя. Показані в кіно образи відображають прагнення багатьох звичайних людей бути весь час у русі, і бути, безсумнівно, в позитиві.

Як правильно бігати закладено у активних людей в крові. Від пробіжок спортсмени отримують величезне задоволення, рух стимулює їх життєві сили, не дає застоятися ні в спорті, ні в житті.

Правильна техніка бігу

Біг, так само як і ходьба – абсолютно природний для організму стан. Але початківці бігуни можуть зіткнутися з безліччю проблем. Виявляється, бігати – не так-то просто. Існує навіть таке поняття як правильний біговій почерк. Він має на увазі прямо поставлену голову, рівну спину, правильне розташування ніг. Тільки коли всі складові витримані, можна домогтися легкого і швидкого бігу.

Отже, які аспекти необхідно витримувати тим, хто прагне опанувати правильну техніку бігу:

• Звести вертикальні коливання тіла до мінімуму. Різкі удари об бігову поверхню, так само як і викидання тіла в повітря можуть призвести до сильного зростання навантаження на суглоби і хребет.

• Не допускати розкачувань тіла в різні сторони. Взагалі такі розгойдування можуть бути, якщо стопи відносно одна одної стоять неправильно. Тому необхідно вчитися бігати так, щоб внутрішні краї стоп знаходилися на одній лінії. Допускається лише невеликий кут, який може утворюватися між носками стоп. Це дозволить при поштовху максимальне зусилля направити на великий палець.

• Правильний біг передбачає також грамотну постановку стоп, коли вони торкаються поверхні землі. Фахівці виділяють три методи – вся стопа, носок-п’ятка і п’ята-носок. Початківці бігуни повинні прагнути розподіляти навантаження рівномірно на всю стопу – це істотно розвантажить суглоби. Правильна техніка бігу дозволяє перевірити постановку стоп таким чином: потрібно провести пряму лінію до бігової поверхні через центр ваги тіла. Пройти ця лінія повинна через центр стопи. Для порівняння, при ходьбі вона проходить через п’яту. Ще один момент: при торканні землі стопу слід злегка напружити.

• Щоб навчитися бігати, слід також правильно підібрати довжину кроку. Вузький крок не дає достатній тонус м’язам. Тоді як надмірно широкий крок збільшує ризик приземлення на пряму ногу.

• Верхня частина тулуба при правильному бігу повинна бути нерухомою. Поставу доведеться витримувати, тобто не нахилятися вперед і не закидати тулуб назад. Все це дозволить уберегти від травм суглоби і хребет. Також слід стежити за положенням рук. Так, в ліктях вони повинні бути зігнуті під прямим кутом, кисті повинні бути злегка стиснутими. Голову також не можна нахиляти низько погляд повинен бути спрямований метрів на 10-15 вперед.

• Правильна техніка бігу неможлива без невимушеного ритмічного дихання – це не дозволяє організму занадто рано втомитися.

Люди, які тільки починають займатися бігом, часто роблять рухи ривками, що є великою помилкою. Зокрема, варто уникати, так званого, «натикання на виставлену ногу». Це відбувається при занадто ранньому розгинанні гомілки при виставленні ноги вперед. Все б нічого, але вага всього тіла в такому випадку припадає на пряму ногу в момент торкання бігової поверхні стопою. Удар передається від колінного суглоба до тазостегнового, а потім на хребет і навіть на голову. Досвідчені бігуни рекомендують гомілку розгинати тільки плавно, легко виносячи ногу вперед. Тоді зігнута нога виступає в ролі своєрідного амортизатора, який пом’якшує удар об поверхню.

Варто відзначити, що не можна прагнути навчитися правильно бігати, перебуваючи постійно в напрузі. Важливо зрозуміти і прийняти правильну техніку бігу. А від самого бігу прагнути отримувати задоволення, не зациклюючись при кожному кроці на правильності того чи іншого руху. Тільки тоді можна навчитися правильно, а, відповідно, красиво і швидко бігати.

Бігати, щоб схуднути

Щоб позбутися від зайвої ваги, жінки і деякі чоловіки виснажують себе дієтами, роблять різні процедури в салонах краси, займаються в спортзалах і фітнес-центрах. Вони витрачають чималі гроші, але не завжди досягають бажаного результату.

Однак є спосіб схуднути абсолютно без витрат. Нічого надприродного ви не дізнаєтеся – цей спосіб – звичайний біг.

Щоб позбутися кількох зайвих кілограмів, потрібно дотримуватись наступних правил:

• Біг повинен стати регулярним заняттям. Частота пробіжок не повинна бути меншою двох разів на тиждень.

• Бігти потрібно підтюпцем, зі швидкістю приблизно 6-7 кілометрів на годину. Пульс не повинен перевищувати 150 ударів на хвилину.

• Як правильно почати бігати: почати можна з 1-2 кілометрів, через місяць перейти на 3-4 кілометри за одну пробіжку.

• Щоб збільшити потовиділення, надіньте вітрозахисний костюм, який не пропускає вологу. Через піт виходять шлаки, зайва рідина, тому, чим більше ви спітнієте під час пробіжки, тим кращого результату досягнете.

• У період занять оздоровчим бігом для схуднення необхідно правильно харчуватися, бажано виключити з свого раціону жирну, гостру їжу, солодощі. Краще їсти більше білків, фруктів і овочів.

• Намагатися їсти менше солі, оскільки сіль викликає спрагу, і затримує в організмі зайву воду.

• Не чекайте результату через один тиждень, це занадто рано. Ваш організм ще не перебудувався, йому знадобиться кілька місяців, щоб ви змогли відчути зміни, що відбулися.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля