Головна | РІЗНЕ → Як відновити охриплий голос

Як відновити охриплий голос

Як відновити охриплий голос

Як відомо, літня погода не виключає ймовірності захворіти на застуду, а часом і більш серйозними захворюваннями такими як тонзиліт або отит. Одним з ускладнень, «приємним бонусом» захворювань горла є хрипкий голос.

Голос може зникнути не тільки унаслідок хвороби, влітку приводом для цього може стати крижане, дуже холодне питво або галаслива вечірка, де раз у раз намагаєшся донести свою думку до співрозмовника, не замислюючись про наслідки.

У переважній більшості випадків охриплий голос може відновитися сам протягом наступних декількох діб. Однак якщо процес потрібно прискорити або після хвороби голос не квапиться набути колишнього тембру, існують засоби і заходи для поліпшення стану пошкоджених зв’язок.

Перш ніж здійснювати вплив на ослаблені голосові зв’язки, потрібно встановити джерело проблеми. Це може бути перенапруження зв’язок, їх запалення або ураженість патогенною мікрофлорою. Інфекційне пошкодження зв’язок і як наслідок їх запалення повинні лікуватися за участю лікаря-отоларинголога, якщо ж хрипкість виявляється поверхневим симптомом, в основі якого не лежить серйозне захворювання, ефективними виявляться такі заходи:

• Мовчання, відпочинок для зв’язок – мається на увазі абсолютне мовчання впродовж якомога довшого часу, а не розмова, наприклад, пошепки.

• Вплив теплом ззовні (закутати горло в теплий шарф) і зсередини (тепле пиття).

• Тепле (але не гаряче) питво передбачає наступні рецепти: трав’яний чай, молоко з додаванням вершкового масла, меду або морквяного соку (1 частина соку на 3 частини молока), коньяк (50 грам коньяку підігріти, розчинити в ньому 3 ч.л. меду і три краплі лимонного соку, випити на ніч).

• Полоскання горла трав’яними настоями (наприклад, ромашка і евкаліпт в рівних пропорціях), розчином трав’яних настоянок (наприклад, календули або евкаліпту) або картопляним, яблучним чи буряковим соком.

• Інгаляції – дихати парою від відвареної в шкірці картоплі або від трав’яних відварів.

• Яєчні жовтки – їх для відновлення голосу використовують співаки і оратори, проте краще надавати перевагу перепелиним яйцям (вони не є переносником сальмонели). З жовтків можна приготувати гоголь-моголь (з цукром і вершковим маслом), а можна і алкогольний лікувальний коктейль з додаванням все тих же 50 грам коньяку.

Заходи, спрямовані на лікування голосових зв’язок, можуть виявитися неефективними або не настільки ефективними, якщо протягом такого курсу споживати гостру їжу, палити, активно розмовляти або кричати.

Якщо голос не відновлюється протягом наступних 3-4 діб, потрібно переглянути стратегію лікування, але вже за сприянням професіонала. Самолікування – тривале і неправильне – може спровокувати хронізацію процесу.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля