Головна | РІЗНЕ → Як вибрати хороший якісний коньяк

Як вибрати хороший якісний коньяк

Як вибрати хороший якісний коньяк

Прикро, коли замість вишуканого напою в руки потрапляє спиртовмісний напій сумнівної якості. Щоб уберегтися від фальсифікату, вчимося вибирати коньяк.

Де купувати

На ринку і в невеликих продовольчих крамничках навряд чи вдасться купити якісний алкогольний продукт. Коньяки, що продаються в них, зазвичай є або фальсифікатом, або виготовленими з імпортних дешевих сортів спирту. Такий продукт не буде дражнити ваш нюх букетом ароматів, максимум, на що він здатний – мати зазначену міцність і бути більш-менш приємним на смак.

Великі супермаркети та спеціалізовані алкогольні магазини дуже цінують свою репутацію, а тому зв’язуватися з постачальниками алкогольної продукції сумнівної якості просто не стануть. Крім цього, в таких торгових закладах вам за першою вимогою нададуть сертифікат якості на обраний вами коньяк.

Ціна питання

Слід зрозуміти, що хороший коньяк дешевим не буває. Недорогі коньяки являють собою якісні напої з молодих сортів спирту з мінімальною витримкою від одного до двох років. Але ми ж шукаємо не це, чи не так?

У той же час, ціна ще не гарантує того, що представлений алкогольний напій дійсно є хорошим витриманим коньяком. Саме тому далі і піде мова про те, як відрізнити вишуканий марочний коньяк від підробки.

Зовнішній вигляд

Найуважнішим чином вивчаємо етикетку на пляшці. Вона повинна бути виготовлена з якісного паперу з малюнком і текстом, нанесеним на професійному поліграфічному обладнанні, а наклеєна – рівно, без перекосів і зсувів. Наявність слідів клею на лицьовій стороні етикетки неприпустима.

Пробка у пляшок з хорошим витриманим коньяком, як правило, виготовлена з пресованої дерев’яної крихти або з цілісного шматка деревини. Вона повинна щільно прилягати до пляшки і бути надійно зафіксованою.

Сама пляшка повинна бути нестандартною, з фірмовим рельєфним оформленням поверхні. Виробник алкогольних напоїв, який дорожить своєю репутацією, обов’язково піклується про оригінальність продукції, що випускається ним. Виробникам же фальсифікату займатися виготовленням або підробкою пляшок для коньяку просто економічно недоцільно, тому рельєфний малюнок на пляшці значною мірою гарантує справжність алкогольного напою, що міститься в ньому.

Багато хто радить звертати увагу на наявність акцизних марок. На жаль, це вже не є гарантією якості або справжності, а лише свідчить про наявність у виробника (легального чи підпільного) акцизних марок. Як оригінальних, так і фальшивих.

Щільність напою

У разі, якщо коньяк всередині перевернутої догори дном пляшки достатньо легко і швидко стік по її стінках, такий коньяк навряд чи буде якісним і витриманим. Хороший, з багаторічною витримкою, аристократичний напій має бути тягучим і трохи густим, тому з дна пляшки повинна впасти хоча б одна важка краплина.

Немає сенсу багато розповідати про те, що рідина в пляшці повинна бути прозорою, без найменшого натяку на осад або каламуть.

Дегустація

Повністю переконатися у справжності придбаного коньяку можна, лише відкоркувавши пляшку. У сніфтер (коньячний келих) необхідно капнути 2-3 краплі міцного напою і круговими рухами розкачати його по стінках келиха. Залишки спиртного з дна сніфтера слід струсити, поставити келих перед собою на стіл і почати вдихати аромати, що виходять від нього.

Поступово, змінюючи один одного, стануть з’являтися аромати дуба, потім тютюну та сухофруктів. На зміну їм прийдуть шоколадні відтінки, а за ними – нотки ванілі. Якщо так все і сталося, вітаємо – ви придбали хороший витриманий коньяк. Наявність же одного запаху спирту безпомилково вкаже на те, що продукт, придбаний вами, є звичайним спиртним напоєм.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля