Головна | РІЗНЕ → Як вибрати сковороду

Як вибрати сковороду

Як вибрати сковороду

Якого тільки посуду немає в сучасних магазинах! І сковороди не є винятком. Спробуємо розібратися, як серед такого розмаїття знайти саме те, що вам потрібно. Як вибрати таку сковороду, щоб вона прослужила вам не один рік? Для того щоб відповісти на це запитання, розглянемо основні параметри, на які варто звернути увагу при виборі сковороди.

Матеріал сковороди

Від матеріалу сковороди залежить те, наскільки довго і якісно вона вам прослужить. На сьогоднішній день при виготовленні сковорід найчастіше використовуються алюміній, чавун або нержавіючу сталь. Розглянемо особливості сковорід, виготовлених з даних матеріалів:

Алюмінієва сковорода. На сьогоднішній день переважна більшість сковорід робиться з алюмінію і його сплавів. Алюмінієві сковороди набагато легші за чавунні і з нержавіючої сталі, також вони відрізняються більш вигідною ціною.

Сковороди з алюмінію бувають двох видів: штамповані і литі. Штампована сковорода легка, недорога, зручна в експлуатації, проте має ряд недоліків. Ними є недовговічність, часте пригорання їжі. Крім того штампована сковорода з тонким дном підходить тільки для газових плит, при високих температурах або на електричній плиті такий посуд швидко деформується і не здатний рівно триматися на горизонтальній поверхні, тому прослужить недовго. Литі сковороди рівномірно прогрівають, швидко нагріваються, довго остигають. Підходять для смаження і тушкування продуктів. Самі довговічні сковорідки мають товщину дна не менше 6 мм, товщину стінок не менше 3,5 мм і керамічне багатошарове покриття. Однак вони дуже важкі і підійдуть не кожній господині.

Сковорода з нержавіючої сталі набагато міцніша і якісніша за алюмінієву. Крім того, такі сковороди не схильні до іржі у порівнянні, наприклад, з чавунною сковорідкою. Але і ціна сковороди з нержавіючої сталі буде більшою.

Головною її перевагою є те, що вона не вступає ні в які хімічні реакції, що гарантує безпечну їжу. Досягнуто це завдяки ідеальному сплаву заліза, хрому і нікелю. Правда є одне «але»: сковорода з нержавіючої сталі швидко остигає. Обираючи таку посудину, варто звернути увагу на дно, воно має бути товстим, бажано, тришаровим. Пояснимо: всередині такого дна знаходяться алюміній і мідь або бронза і сталь, які не дозволяють сковороді деформуватися. А значить довше прослужити на кухні.

Чавунна сковорода є найбільш стійкою до деформацій, таким сковородам віддають перевагу професійні кухарі. Сковороди з чавуну особливо зручно використовувати при тривалому приготуванні страв. Такі сковороди не потрібно мити, замість цього їх прожарюють і споліскують холодною водою.

Ще однією її перевагою є те, що їжа практично не пригорає. Не відбувається це завдяки природним антипригарним властивостям чавуну, які з часом тільки посилюються. Правда, є й недоліки. Наприклад, така сковорода важка і підняти її над плитою не дуже легко, а при падінні вона може розколотися.

Антипригарне покриття

Існують сковороди з тефлоновим та керамічним антипригарним покриттям.

Сковорода з тефлоновим покриттям може бути алюмінієвою, чавунною, сталевою, із зовнішнім емальованим покриттям, але більшість її якостей визначає внутрішній шар-полімер політетрафторетилен (торгова назва «тефлон»).

Сковороди з тефлоновим покриттям легко миються, зручні у використанні, вимагають мінімальної кількості олії у використанні, не пригоряють і дуже популярні в даний час.

Разом з тим важливо знати деякі властивості тефлону для його безпечної експлуатації. По-перше, при високих температурах полімер розкладається на летючі речовини, отруйні для людини і домашніх тварин. Для контролю за температурою деякі виробники розташовують на ручці або дні сковороди індикатори, що сигналізують про перевищення температури. Тому в такому посуді слід готувати тільки на низькій або середній температурі. По-друге, тефлон – ніжна і крихка речовина. Такі сковорідки не можна мити з абразивними речовинами, а при готуванні використовувати металеві лопатки, традиційно рекомендують дерев’яні, можливо також використовувати силіконові. Якщо сковорода вже подряпана, її необхідно викинути, оскільки пошкоджений тефлон виділяє отруйні речовини.

Таким чином, сковорідку з тефлоновим покриттям краще використовувати для розігріву їжі і швидкого обсмажування.

Сковороди з керамічним покриттям – останнє слово науки у створенні сучасного кухонного посуду і успішна спроба поєднувати плюси інших видів посуду.

Покриттям в даному випадку виступає спеціальне зміцнене скло з антипригарними властивостями. Таке покриття додає білий або кремовий колір внутрішній поверхні і виглядає дуже красиво.

Сковорода з керамічним покриттям може витримувати високі температури, для неї можна використовувати будь-які лопатки, в тому числі металеві. Міцна, екологічна, безпечна для людей і навколишнього середовища. У використанні найважливіше – не мити холодною водою розпечену сковороду.

Розмір сковороди

Сковороди також бувають різних розмірів, точніше діаметрів. У продажу можна зустріти сковороди діаметром від 12 до 32 см, ця цифра вказується на упаковці. Чим більший діаметр, тим, відповідно, більший об’єм сковороди, тобто в неї поміститися більше їжі. Але і тут потрібно врахувати кілька факторів: приблизна кількість осіб, для яких у ній буде готуватися їжа, і розмір конфорок, адже від цього залежить якість страви, що готується. Головне, щоб не вийшло так: по центру сковороди їжа пригорає, а по краях – не досмажується.

Вага сковороди

Вага сковороди також є важливим параметром при її виборі. При покупці візьміть сковороду в руку. Чим важчою буде сковорода, тим це вважається краще. Чому? Зазвичай сковорода багато важить, якщо у неї товсте дно. А чим товще дно сковороди, тим менше воно буде псуватися від перегріву.

Крім того, у сковороди повинні бути досить товстими стінки, наприклад, для приготування м’яса товщина стінок повинна бути не менше 4 мм.

Поверхня сковороди

Зверніть увагу і на поверхню сковороди. Внутрішня поверхня повинна бути ідеально рівною, без пошкоджень. Якщо ж на внутрішній поверхні сковороди присутні нерівності – це брак. Ребриста поверхня може бути лише у сковорідках для грилю або з тефлоновим покриттям.

Дно сковороди зовні навпаки може бути ребристим. Це робиться спеціально, з метою рівномірного прогріву сковороди і збереження температури нагріву якомога довшою.

Кріплення ручки

Існує декілька типів ручок для сковорідок. Кращими варіантами будуть лита сковорода, коли ручка і сковорода являють собою одне ціле, або сковорода зі знімною ручкою.

Часто у продажу можна зустріти сковороди з ручками, які кріпляться до сковороди за допомогою болтів або заклепок. Такі сковороди краще не купувати – верхній шар металу у болта або заклепки може відколотися і потрапити в приготовані вами страви, що, погодьтеся, буде не дуже добре.

Щоб не обпектися при готуванні, найкраще, щоб ручка була покрита деревом або жароміцним пластиком. Для приготування їжі в духовці зручно використовувати сковороду зі знімною ручкою.

Тип плити

При покупці сковороди варто також врахувати тип вашої плити. Яка у вас на кухні плита? Для звичайних газових плит краще всього купити сковороду з проточеним дном, це потрібно для її рівномірного нагрівання при приготуванні їжі.

Якщо у вас на кухні стоїть електрична плита, ви можете придбати абсолютно будь-яку сковороду. Для склокерамічних плит потрібна сковорода, товщина дна у якої не менше 3 мм, оскільки температура нагріву такої плити більша за інших. Якщо ж у вас індукційна панель – беріть сковороду з товстим дном із сталі.

Тепер, озброївшись потрібними знаннями, можна сміливо купити відповідну сковороду. Так і гроші на вітер не викинете, і процес приготування їжі перетворите на справжнє свято.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля