Головна | РІЗНЕ → Як знизити ймовірність травми при ожеледі

Як знизити ймовірність травми при ожеледі

Як знизити ймовірність травми при ожеледі

Ожеледь становить найбільшу небезпеку взимку, це першопричина більшості отриманих травм. І, здається, що неможливо себе захистити від падіння під час ожеледиці. Пропонуємо вам кілька простих рекомендацій, як уберегтися від травмування в зимовий період.

Низький каблук
Взимку жінкам необхідно носити взуття на низькому ходу, оскільки воно стійкіше, а чоботи на високому та тонкому каблуці хиткі і піддають ризику падіння на зимовій дорозі. В крайньому випадку, аматоркам високих каблуків рекомендуємо вибирати взуття на танкетці, оскільки утворюється більша площа зіткнення із землею.

Рельєфна підошва
Зимове взуття має бути стійким і не ковзати, тому вибирайте взуття з товстою і рельєфною підошвою, виготовленою з мікропористої і гнучкої основи. Якщо ж на ваших чоботях слизька підошва, тоді вам варто звернутися в майстерню і поставити спеціальні протиожеледні накладки.

Неспішна хода
Навіть якщо ви спізнюєтеся, не варто бігти і поспішати, оскільки наслідки від падіння набагато небезпечніші та складніші, ніж запізнення на 15 хвилин. Ідіть не поспішаючи, наступаючи на всю підошву черевиків, при цьому ноги повинні бути розслаблені і злегка зігнуті в колінах.

При спуску і підйомі по сходах тримайтеся за поручні або стіну. Не ховайте руки в кишенях, тому що у випадку падіння вони допоможуть вам відновити рівновагу.

При ходьбі дивіться під ноги, не відволікайтеся на події навколо вас, сумку краще нести на плечі.

Правильне падіння
Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте рівновагу і зараз впадете, постарайтеся різко присісти, щоб знизити центр ваги і впасти з меншої висоти, відповідно менше себе травмувати.

Щоб уникнути травм намагайтеся падати на бік, а не на спину, оскільки падіння на спину приховує безліч небезпек, наприклад, дуже складною травмою є пошкодження куприка.

При падінні згрупуйтеся: втягніть голову в плечі, притисніть лікті до боків, зігніть ноги в колінах і не виставляйте руки, як захисну опору від падіння, інакше ви ризикуєте зламати променеву кістку або зап’ястя. З таким групуванням ви можете уникнути розтягнень, ударів і переломів.

Якщо ви не встигли зорієнтуватися і згрупуватися, і падаєте на спину, тоді притисніть підборіддя до грудей, а руки розведіть в сторони. І під час зіткнення з землею хлопніть долонями по землі, щоб удар став м’якшим.

При падінні з обмерзлих сходів вам потрібно поставити ногу уздовж сходинки, і таким чином на краєчку взуттєвої підошви з’їхати неспішно вниз.

Дії при отриманні травми
Якщо ви впали і відчуваєте біль, у вас з’явилися симптоми перелому, відразу ж зверніться до найближчого травмпункту. При можливості візьміть із собою супроводжуючого, зателефонуйте рідним чи попросіть перехожих допомогти вам дістатися до лікарні. Не займайтеся самолікуванням і не пускайте хворобу на самоплив. Щоб уникнути гірких наслідків від перелому, перед походом в травмпункт вам потрібно зафіксувати травмовану частину і прикласти холод до пошкодженої зони.

Якщо у вас діагностували перелом, не варто сильно засмучуватися, скористайтеся цим періодом для свого саморозвитку і самопізнання – прочитайте давно відкладену книгу, подивіться фільми, на які раніше не вистачало часу, постарайтеся знайти душевний баланс. А після зняття гіпсу відразу ж подбайте про відновлення пошкодженої частини.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля