Як правило, достатньо 2-3-х тижнів, щоб адаптуватися у новому колективі і зрозуміти, комфортно вам тут чи ні. А щоб цей процес пройшов вдало, прислухайтеся до наших порад.
• Перед першим робочим днем добре виспіться. Вранці прийміть контрастний душ і не забудьте поснідати. Відмінний початок дня – бутерброд із зернового хліба зі шматочком лосося, скибочкою сиру і листком салату, сир із сухофруктами або млинці зі сметаною. Така трапеза зарядить мозок енергією, а вас бадьорістю на цілий день. Але головне – не запізнюйтесь!
• Майте на увазі: до новачків увага завжди підвищена. Якщо в компанії прийнято дотримуватися дрес-коду (строгий костюм, біла блузка, туфлі на підборах), слідуйте стандартам. Білі ворони дратують колектив.
• Поважайте будь-якого члена компанії, незалежно від того, хто перед вами – техробітник чи директор. Будьте привітні і доброзичливі. Не забувайте говорити колегам: «підкажіть, будь ласка», «дякую за допомогу» і т.п.
• Запам’ятовуйте імена співробітників. Не можете? Записуйте в блокнот чи складіть схему, вказавши на ній, хто де сидить і за що відповідає.
• Не відривайтеся від колективу. До вас ніхто не підходить? Заведіть розмову першим (наприклад, попросіть допомогти розібратися у звіті), але не нав’язуйтеся і не відволікайте колег по дрібницях. До речі, в будь-якій компанії напевно знайдеться такий собі наставник, який обожнює опікуватися новачками.
• Якщо колеги запрошують вас пообідати, не відмовляйтеся. Психологи стверджують: за чашкою чаю можна отримати 75% важливою робочої інформації, а також дізнатися про лідерів, групах за інтересами, корпоративні традиції та ін. Навіть якщо співрозмовники не розкажуть вам останні новини і не розкриють всі таємниці, ви можете просто приємно провести час і , можливо, набути хороших друзів. Тільки не атакуйте колег розпитуваннями, інакше за вами закріпиться штамп пліткаря. І зберігайте нейтралітет – тоді ви зможете створити хороші стосунки з колегами.
• Тримайте дистанцію. Не слід занадто відверто розповідати про себе та свої звички (особливо якщо колектив жіночий), не нарікайте на долю і минайте особисті теми.
• Уникайте грубих зауважень і порівнянь: «А от мій колишній шеф був кращим». І обережніше з компліментами. Фразою типу: «Ви чудово виглядаєте, напевно, у вас хороший пластичний хірург» ви ризикуєте назавжди зіпсувати відносини з колегою.
• Пам’ятайте: зі своїм статутом у чужий монастир не ходять. Які б грандіозні плани з модернізації компанії не крутилися у вас в голові, у перші дні утримайтеся від повчань. Спочатку освойтеся, покажіть, чого ви варті, а потім вже вносьте свої пропозиції.
Часті помилки новачків:
– забути ім’я начальника;
– хвалити попередню компанію;
– запросити новоспечених колег відзначити ваш прихід;
– постійно повторювати про свої таланти;
– тікати «по дзвінку» в кінці робочого дня.