Головна | РОБОТА → Що робити, якщо ви втратили роботу

Що робити, якщо ви втратили роботу

Що робити, якщо ви втратили роботу

Втрата роботи – вельми неприємна звістка для кожної людини. Опинившись у такій ситуації, ви відчуваєте соціальну безпорадність, яка поступово переростає в депресію і апатію. Ви не знаєте, що робити – шукати роботу чи дати собі час відпочити? І, якщо шукати, то, як організувати пошуки з максимальною ефективністю? Давайте розбиратися.

Втрата роботи – це стрес. Всі люди по-різному переживають цю подію. Хтось, перебуваючи в стані заціпеніння, відмовляється що-небудь зробити і займається самобичуванням. Як правило, шанси знайти роботу в такої людини з кожним днем зменшуються.

Друга реакція – необдумані дії. Будучи спантеличеною подібною новиною, людина починає стрімкі пошуки роботи, не замислюючись про свої бажання і пріоритети. З одного боку, це корисно, але з іншого – такі спроби навряд чи закінчаться успіхом. Вирішуючи будь-яке завдання, важливо продумати свої дії і намітити цілі, щоб не потрапити в халепу.

Третя реакція – байдужість і заперечення факту події. «Подумаєш, втратив роботу! Вакансій багато – знайду іншу!» – стверджує людина, не відчуваючи жодних емоцій. «Удар» спіткає її після першої невдалої співбесіди.

Подумайте, в якій ситуації перебуваєте ви? У вас депресія чи ви сповнені сил? Можливо, вам байдужий нинішній стан справ? Справа в тому, що жодна реакція не є правильною. Тому що рано чи пізно настає почуття провини, яке повинно бути опрацьовано щоб уникнути наслідків.

Найголовніше – не застрягти на почутті провини через втрату роботи. Подумайте про те, що факт вашого звільнення – не є відображенням ваших ділових та інтелектуальних якостей. Можливо, ви були занадто гарні для свого начальства.

Якщо ви звільнилися за власним бажанням через відсутність перспектив і заробітку, то ви можете собою пишатися. Попереду – нові горизонти і можливості!

Що робити далі?

Найліпше не затягувати з пошуком роботи та братися за справу в перші дні, але з холодною головою. Секрет успіху простий: потрібно перетворити пошук роботи в роботу!

Складіть графік і план необхідних заходів на кожен день і слідуйте йому, не відхиляючись від курсу. Прокидайтеся в строго встановлений час і починайте перегляд нових вакансій в Інтернеті або газетах. Ведіть записи зустрічей і картотеку дзвінків. Шукайте скрізь, де тільки можна, поступово викреслюючи непідходящі варіанти.

Не зайвою буде постановка на облік на біржі праці. Найчастіше біржа праці пропонує людям курси, що навчають новим, затребуваним професіям і спеціалізаціям. Це чудовий шанс знайти роботу, яка може повністю відповідати вашим вимогам і вмінням.

Не лінуйтеся відвідувати кожну співбесіду, заздалегідь підготувавшись до неї. Що включає в себе підготовка? Ви повинні ознайомитися з інформацією про підприємство та чітко бачити себе на тій чи іншій посаді. Дізнайтеся про правила дрес-коду в даній організації, і, прийшовши на співбесіду, постарайтеся їх дотриматися. Підготуйте невелику промову про себе і складіть резюме для зручності спілкування з роботодавцем. Під час співбесіди зберігайте дипломатичну позицію. Надмірна відкритість, як і сором’язливість – не кращі інструменти ведення дискусії. Не підлещуйтеся перед роботодавцем, тримайтеся впевнено. Виклавши свої можливості, можете натякнути на те, що ви будете корисні фірмі в тій чи іншій сфері діяльності.

Постарайтеся максимально зосередитися на бесіді, не думаючи про власну фігуру і зовнішність. Бо, якщо ви будете комплексувати з цього приводу, потенційний роботодавець побачить переляканий вираз обличчя і невпевненість в собі. Це може поставити крапку в вашій розмові, незважаючи на ваші знання, освіту і здібності.

І, нарешті, перед співбесідою необхідно добре виспатися і поснідати.

Не сприймайте відмову як особисту трагедію і крах усього життя. Це не означає, що ви ні на що не здатні, просто це не ваш варіант. Не варто опускати руки після першої, другої та навіть п’ятої невдачі. Потрібно постійно діяти, і тоді фортуна обов’язково вам посміхнеться.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля