Головна | РОБОТА → Як не згоріти на роботі

Як не згоріти на роботі

Як не згоріти на роботі

Колись ви з радістю бігли в офіс і готові були зрушити гори, а зараз швидко втомлюєтеся, не можете зосередитися, йдете на роботу як на каторгу. В чому причина?

Постійна втома, пригніченість, неуважність, проблеми зі сном, головні болі, втрата інтересу до роботи, та й взагалі до життя, – все це ознаки так званого синдрому емоційного вигорання. У сучасному суспільстві проблема, що трапляється не так вже й рідко. В першу чергу під удар потрапляють менеджери, лікарі, вчителі, психологи, журналісти, продавці – люди, яким в силу професії доводиться багато спілкуватися. Крім того, часто «згорають» співробітники великих компаній, де доводиться постійно бути на висоті.

План дій

• Не працюйте за всіх. Звісно, взаємодопомога в колективі – справа хороша, але коли вона дійсно потрібна з об’єктивних причин. Не слід постійно звалювати на себе обов’язки колег, поки вони в робочий час влаштовують особисте життя або переглядають Інтернет у пошуках гарячих путівок. Люди швидко звикнуть до хорошого. Вчіться говорити «ні»!

• Стримуйте амбіції. Нерідко в гонитві за карколомною кар’єрою співробітники готові працювати на межі своїх можливостей, демонструючи шефові неймовірну працездатність. А буває і так, що людина настільки любить свою роботу, що пропадає в офісі цілодобово. Обидва варіанти однаково небезпечні для здоров’я. Постійні перевантаження зрештою можуть привести до хронічних захворювань, нервового зриву і навіть до звільнення. Так, так, не дивуйтеся! Побачивши, що ви «згоріли» і більше нічого не можете дати компанії, роботодавець, скоріш за все, захоче з вами розпрощатися.

• Плануйте. Щоб уникнути авралів, рівномірно розподіляйте справи протягом дня, тижня, місяця. І не сподівайтеся на пам’ять, краще заведіть записник.

• Міняйте вид діяльності. Нерідко до перевтоми призводить монотонність і одноманітність – коли кожного дня доводиться виконувати одне і те ж. Щоб повернути інтерес до роботи, переключіться на що-небудь нове. Напевно в рамках вашої професії знайдеться безліч незвіданих для вас областей. Друге дихання не відкрилося? Подумайте, може, варто поміняти роботу.

• Влаштовуйте перерви. Доведено: оптимальний проміжок для безперервної роботи – 1 година. Далі – працездатність різко знижується. Вихід – 10-хвилинна перерва. Під час перерви випийте чашку чаю, пройдіться по коридору, поговоріть з колегами. Або виконайте вправу на розслаблення. Потріть долоні одна об одну, доки вони не стануть теплими. Потім закрийте очі і посидьте так декілька хвилин, розслабившись.

• Не засиджуйтеся в офісі після того, як робочий день закінчився. Важко піти о 18.00? Запишіться на курси іноземної мови, купіть абонемент у фітнес-зал або в басейн. Щоб встигнути на заняття, хочеш не хочеш, а доведеться йти вчасно.

• Візьміть за правило забувати про роботу, тільки-но ви залишили офіс. Залишайте ділові папери і думки в конторі. Вечір і вихідні приділіть собі і близьким.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля