Головна | РОБОТА → Як правильно скласти резюме

Як правильно скласти резюме

Як правильно скласти резюме

Ви перебуваєте в пошуку роботи, але не знаєте, як правильно скласти резюме?

Резюме – це документ, який в лаконічній та послідовній формі описує ваші основні ділові та професійні якості, а також інформацію особистого характеру. Воно має бути коротким і зрозумілим, оптимальний розмір – одна, максимум дві сторінки.

Ми пропонуємо вам зразок резюме. Ось перелік розділів, які повинні бути враховані шукачем роботи при складанні резюме.

Особисті дані (ПІБ, дата народження, сімейний стан).

Контактні дані (місце проживання, номер домашнього чи мобільного телефонів, адреса електронної пошти).

Ціль (в більшості випадків у цьому розділі резюме вказується, на яку вакансію ви претендуєте). Не бажано писати про ваші особисті цілі, про те, що ви хочете своєю роботою покращити показники відділу, в якому збираєтеся працювати або підприємства в цілому – це зайве, оскільки може бути негативно розцінено роботодавцем.

Освіта (назва та рік закінчення навчального закладу, спеціалізація).

Досвід роботи (всі місця вашої попередньої роботи, займані посади, тривалість роботи на тій чи іншій посаді).

Саме ці два розділи є найбільш цікавими для вашого потенційного роботодавця. За інформацією, що міститься в них, у більшості випадків і приймається рішення про можливість вашої роботи в компанії. В розділі «Освіта» не слід вказувати інформацію про те, що ви закінчили школу – це й так зрозуміло. А ось про атестат з відзнакою написати варто. Крім того, не забудьте вказати інформацію про проходження курсів підвищення кваліфікації, спеціалізованих тренінгів і т.п.

У розділі «Досвід роботи» слід якомога повніше описати вашу кар’єру, точно вказати назви компаній, в яких ви працювали, і посаду, яку ви займали в них. Не зайвою буде і інформація про час роботи на кожній з посад. Зверніть увагу на опис тих посад, які більш близькі за характером роботи до тієї, на яку ви претендуєте.

Ділові та професійні навички (при складанні резюме даний розділ можна поєднати з попереднім, коротко зазначивши коло ваших обов’язків на кожній посаді).

Додаткова інформація (ступінь володіння іноземними мовами, вміння користуватися комп’ютерною та офісною технікою, наявність посвідчення водія або автомобіля, можливість відряджень, бажані рівень заробітної плати і графік роботи).

Після складання резюме, не несіть його відразу роботодавцю, краще почекайте і через деякий час перечитайте його знову – раптом ви вирішите що-небудь додати або по-іншому сформулювати свою думку, змінивши текст.

Більшість роботодавців охоче приймають на роботу, коли дізнаються, що у претендента є довгостроковий кредит, наприклад кредит на автомобіль або іпотеку, а також наявність маленьких дітей (старших 5 років) – це дає роботодавцеві більшу гарантію того, що співробітник не вирішить поміняти місце роботи в недалекому майбутньому.

Правила для складання резюме

• Резюме завжди має бути в друкованому вигляді. Для роздрукування резюме потрібно використовувати принтер високої якості і хороший папір.

• Резюме має бути складене якомога коротко і займати 1-2 листи.

• Необхідно вказати особисті дані та контактну інформацію в перших рядках резюме.

• Не варто використовувати при оформленні резюме різноманітність шрифтів і фарб.

• Якщо ви відправляєте своє резюме комп’ютерним файлом, то потрібно використовувати тільки загальноприйняті форми шрифтів (Arial, Times New Roman), і не використовувати складних вбудованих таблиць і макросів.

• Відправляйте своє резюме в форматі pdf.

• Обов’язково потрібно перевірити резюме на наявність вірусів.

• Обов’язково перевірте своє резюме на наявність помилок будь-якого характеру.

• Не можна використовувати ксерокопії резюме, тільки його оригінал.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам скласти в потенційного роботодавця чудове перше враження. Успіхів вам!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля