Головна | РОЗВАГИ → Як навчитися стояти на руках

Як навчитися стояти на руках

Як навчитися стояти на руках

Намагаючись зрозуміти, як навчитися стояти на руках, багато хто відразу ж допускає думку про те, що це дуже складно. Насправді встати на руки може заважати велика вага тіла, через що тулуб весь час відхиляється від центру, недостатньо натреновані руки, щоб утримувати своє тіло, відсутність гнучкості і страх упасти. Звичайно, підтягнуте тіло – це майже необхідна умова для того, щоб встати на руки. Набагато легше це зробити не новачкові у спорті.

Щоб позбутися страху перед незвичайним положенням тіла і раптовим навантаженням на руки, спочатку можна попросити кого-небудь з присутніх притримати ноги у верхній точці, перед тим, як вони впадуть на підлогу чи упруться у стіну. Потім покладіть на підлогу м’який матрац або шар м’яких ганчірок і кілька разів упадіть на них з положення стоячи на руках. Страх перед невідомістю зникне і далі залишиться лише практикуватися.

Виконуючи перекидання, тіло вже пристосовується до падіння назад. Гнучке тіло дозволяє зі стійки на руках приземлитися на ноги у положення містка і піднятися за допомогою черевного пресу і спинних м’язів. Можна і по-іншому полегшити падіння: після того, як ноги виведені наверх, злегка зігнути їх у колінах і опустити стопи п’ятами до підлоги. Доцільно продовжити тренування з зігнутими ногами. При цьому центр ваги знижується, що дає тілу компактність і стійкість: легше утримувати рівновагу, тіло готове до падіння і не скуте, а значить, більш еластичне у цій вправі.

Намагаючись встати на руки, людина зайнята пошуком центру тяжіння. Він повинен знаходитися строго над опорою. Якщо ви боїтеся закидати вгору ноги і недостатньо сильно відштовхуєтеся від підлоги, тренування марні, ноги кожного разу будуть повертатися назад.

Спробуйте встати на руки з положення сидячи. Упріться руками в підлогу чи у спортивний матрац і різко закиньте одну ногу нагору, за голову, а іншою ногою у ту ж секунду намагайтеся наздогнати першу ногу, так, щоб обидві ноги виявилися вгорі над опорою.

З положення стоячи також можна встати на руки. Для початку потрібно випрямити плечі і втягнути живіт. Руки випрямити: зігнуті руки – погана опора. На підлогу руки повинні приземлитися, розставлені на ширині плечей. Ноги також повинні бути прямими. Руки вгору, праву ногу виводимо навісу трохи вперед. Стаючи на руки, зміщуємо на праву ногу опору тіла, що відразу ж переходить на руки, а ліву ногу відразу ж закидаємо догори, за нею невідривно слідує і права нога. Обидві ноги повинні виявитися над центром тяжіння у рівновазі.

При зігнутих ногах і різкому підйомі тіла – центр ваги зміщується назад і ноги падають. Якщо у вас гарна гнучкість, підйом тулуба на руки плавно розподілиться: спочатку – за рахунок відштовхування ногами від підлоги, і частково – за допомогою спинних м’язів і гнучкості, яка позбавить від необхідності сильного і різкого поштовху ногами та утримає тіло у рівновазі.

Спробуйте встати на руки за допомогою стіни. Відміряйте від стіни приблизно два метри і станьте навпроти. Намітьте точку біля стіни на підлозі, де повинні стати ваші руки. Занесіть ногу вперед і зігніть у коліні. Зробіть широкий крок з розмахом, упріться ногою в підлогу, а іншу ногу у цей час занесіть вгору, відриваючись від підлоги і стаючи на руки. Обережно відсуньтеся п’ятами від стіни, утримуючи тіло повністю на руках.

Краще проводити тренування у присутності інструктора чи людини, яка може підстрахувати, після хорошої розминки, коли м’язи розігріті, тіло податливе, і невірні рухи безболісно відіб’ються на суглобах.

Коментарі до запису "Як навчитися стояти на руках"

Подивитись останні коментарі
  1. Дуже цікаві поради. Я спробував і вже за кілька спроб навчився стояти на руках. “Дякую”

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля