Правильний психологічний настрій
Ні для кого не секрет, що завагітніти в обраний цикл не завжди вдається. Але якщо ви зі своїм партнером налаштовані рішуче, намагайтеся проявляти увагу в усьому. В обраний вами момент постарайтеся уникати прийняття гарячих ванн і підняття важких предметів. І найголовніше – постарайтеся не нервувати, оскільки стресовий стан може негативно позначитися на процесі зачаття і стати причиною запуску негативної програми: «Ніяк не можу завагітніти». Кожна невдала спроба стати матір’ю здатна викликати так зване «психологічне безпліддя», яке пройде тільки тоді, коли ви перестанете панікувати і боятися виявитися безплідною. Для більш швидкого позбавлення від цього стану можна порекомендувати виконувати одну нескладну вправу, яку варто робити регулярно.
На чистому аркуші паперу напишіть всі ваші страхи і побоювання, пов’язані з вашою майбутньою вагітністю, уважно перечитайте написане, після чого цей аркуш спаліть. На іншому аркуші паперу перерахуйте всі переваги і радості вашого майбутнього періоду вагітності та бажаного вами материнства й регулярно перечитуйте їх перед сном. Повірте, це піде вам тільки на користь!
Медитація – помічник у бажаному зачатті
Для того, щоб правильно налаштуватися на успішне зачаття, благополучну вагітність і майбутнє щасливе материнство, можна порекомендувати час від часу практикувати досить нескладну медитативну вправу під назвою «Веселка». Для медитації знайдіть спокійне місце, де можна розслабитися і зосередитися протягом 20 хвилин. Зручно сядьте і розслабтеся, уявивши при цьому веселку, потік світла від якої спрямований на ваш живіт. Постарайтеся уявити, що цей потік світла у вашому животі перетворюється на кулю, що світиться, відчуйте тепло, що йде від неї. Використовуючи всю дану вам уяву, уявіть, як куля обертається усередині вас, збираючи всю накопичену там енергію. Зібравши весь негатив, куля має піти через ваші ступні в підлогу. Виконайте цю вправу три рази. Після цього, якомога виразніше, спробуйте уявити процес зародження, розвитку і народження вашого майбутнього малюка. Подумки поговоріть з ним, розкажіть, як ви, разом з його батьком, любите і чекаєте його.
Ця нескладна вправа, на думку фахівців в області психології, дуже ефективна в період зачаття.
Трохи про інтимні моменти
Якщо ви твердо вирішили зачати дитину, ваші заняття коханням з чоловіком не повинні обмежуватися статевим актом. У цей важливий для вас період приділіть належну увагу любовним прелюдіям. Попередні ласки повинні продовжуватися не менше 20 хвилин. Це можна пояснити тим, що, чим більше ви збуджені, тим сильніше зволожені ваші статеві органи, тим легше сперматозоїдам дістатися до пункту свого природного призначення. У момент, обраний вами для зачаття, віддайте перевагу позі, званою «місіонерською». Після сексу спробуйте протягом півгодини залишатися в ліжку з підкладеної під поперек подушкою.
Підготовлюємо чоловіка
Якщо хтось упевнений, що до майбутньої вагітності повинні готуватися тільки жінки, він не правий. Якщо ваш чоловік хоче стати батьком, йому теж необхідно до цього ретельно готуватися. У першу чергу, дуже важливо почати правильно харчуватися. Чоловікові, який готується стати татом, необхідно вживати в їжу складні вуглеводи (близько 40% раціону), білки, що містяться в рибі та м’ясі птиці (так само близько 40% раціону). Решту 20% раціону чоловіка повинні складати поліненасичені жири у вигляді горіхів або насіння. Така дієта сприяє виробленню здорових, активних і життєздатних сперматозоїдів.
Жирне м’ясо, солодощі та алкоголь слід виключити з меню вашого чоловіка, якщо ви готуєтеся зачати дитину, дані продукти на користь сперматозоїдам не підуть. Так само слід відмовитися від продуктів, що містять різні консерванти.
Дуже велику користь для кращого вироблення тестостерону чоловікові, мрія якого в недалекому майбутньому стати батьком, може надати його регулярне відвідування тренажерного залу (чи інших занять фізичною культурою).
Лікарі радять
Як ви самі розумієте, одного величезного бажання завагітніти, недостатньо. Перед тим, як ви приймете рішення стати матір’ю, медики радять відмовитися від шкідливих звичок у вигляді паління і вживання алкоголю, а також від різних медикаментів. Так само лікарі рекомендують заздалегідь здати всі необхідні в цьому випадку аналізи і якомога точніше визначити час, коли дозріває яйцеклітина та виникає найкращий момент завагітніти. У середньому, при середньостатистичному 28-денному циклі овуляція відбувається приблизно на 14 день (плюс-мінус кілька днів). Три доби після овуляції вважаються найкращими і важливими для зачаття. При цьому варто відзначити, що овуляція у деяких жінок відбувається не кожного місяця, а не частіше одного разу в 2-3 місяці.
І остання невеличка порада: намагайтеся займатися сексом не частіше трьох разів на тиждень, інакше якісний склад сперми вашого чоловіка не встигне відновитися.