Головна | СІМ’Я → Як не сваритися через гроші

Як не сваритися через гроші

Як не сваритися через гроші

У кожній родині матеріальне питання має своє забарвлення, але, тим не менш, є загальні правила його вирішення. Людині властиво постійно хотіти більшого. Крім того, у чоловіків і у жінок різне ставлення до грошей. Щоб справитися з даною проблемою та перестати сваритися через гроші, потрібно не так вже й багато.

Перш за все, потрібно усвідомити своє ставлення до грошей. Так, взаємини з ними часом бувають односторонніми: ми любимо їх, а вони до нас ніяк не проявляють своєї прихильності і йдуть безповоротно, навіть не попрощавшись. Але згадайте три золоті слова: старанність, віра і терпіння! Це три чудових людських якості, проявивши які в сукупності і повністю ви зможете подолати всі перешкоди на своєму шляху.

Давайте ж будемо ставитися до грошей без крайніх суджень, спокійно і розумно. Адже гроші – це лише базовий засіб, інструмент для досягнення цілей. Те, за допомогою чого ми можемо зробити своє і ще чиєсь життя трішки кращим.

Однак гроші можуть і заважати нормальному життю, і навіть зруйнувати його. Фінансові конфлікти – один з найчастіших мотивів розірвання шлюбу. Союз марнотрата і скупердяя приречений на провал, якщо тільки подружжя не прийде до розумного компромісу. Наприклад, дружина, що любить смітити грошима з кожної зарплати виділяє певну суму на свої магазинні забаганки, а економний чоловік приблизно стільки ж щомісяця кладе в банк.

А ще в подібному випадку ви можете помінятися ролями на деякий час. Наприклад, якщо один з вас марнотрат, а інший постійно намагається зекономити, якщо один постійно ходить за покупками, а інший оплачує рахунки за різні послуги, спробуйте, як це бути на місці вашого партнера.

Навчіться ділитися своїми почуттями. Виберіть зручний час, щоб спокійно поговорити про грошове питання. При цьому ви ні в якому разі не повинні діставати список і вказувати, що він розтратив стільки-то і стільки-то, а вона стільки-то і стільки-то. Не треба звинувачувати один одного. Постарайтеся висловити всі свої страхи і побоювання з цього приводу, погляди на ведення сімейного бюджету, розповісти про ту модель, до якої ви звикли. Спробуйте зрозуміти і грошову позицію партнера. Навіть якщо ваші погляди збігаються не по всіх пунктах, нормальний діалог допоможе вам знайти прийнятний варіант щодо цього питання.

Нелегко приходиться і тим сім’ям, у яких, на відміну від традиційної моделі сім’ї, основний внесок в сімейну скарбничку робить дружина, а не чоловік. У цьому випадку не варто хизуватися своїм заробітком і підколювати чоловіка, адже чоловіки важко переносять конкуренцію в рідному гнізді. Але і перетворювати особисте життя в перегони за більшою зарплатою теж не варто. Сім’ю і роботу слід чітко розділяти, щоб не залишитися в підсумку біля розбитого корита.

Побудуйте чіткий план. Пари часто знаходять спільну мову, коли йдеться про далекі перспективи, але не можуть її знайти при вирішенні повсякденних проблем. Ви повинні в найменших деталях уявляти те, чого хочете досягти, щоб у вас не виникало суперечок на проміжних етапах досягнення вашої мети. Визначте, до чого ви прагнете: до фінансової незалежності чи до того, щоб ваша робота приносила вам необхідну суму на поточні витрати і ви ще могли щось відкладати, скажімо, на відпустку.

Заведіть власний недоторканний запас. Кожний із вас повинен мати якусь частину грошей тільки на свої витрати, щоб не відчувати себе в чомусь обмеженим або не мучитися докорами сумління з приводу розтрати сімейного бюджету.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля