Головна | СІМ’Я → Як підвищити ймовірність зачаття дитини

Як підвищити ймовірність зачаття дитини

Як підвищити ймовірність зачаття дитини

Багато пар намагаються уникнути вагітності протягом декількох місяців або навіть років, і вважають, що варто їм розслабитися і відмовитися від засобів контрацепції, як дитина не змусить себе чекати. Однак їх очікує розчарування: зачаття – не така проста справа, як можна подумати. Щоб завагітніти, недостатньо перестати оберігатися. Скористайтеся порадами, наведеними в цій статті, – і ваші шанси на зачаття істотно зростуть.

Перегляньте раціон харчування

Брак цинку в організмі чоловіка призводить до пониження рівня чоловічого гормону тестостерону і зменшення кількості активних сперматозоїдів, тому чоловікам рекомендується включити до свого раціону харчування більше продуктів, багатих цинком: пісне м’ясо, яйця, морепродукти та продукти з цільного зерна. Також на фертильність чоловіків благотворно впливають кальцій і вітамін D, тому сильній статі варто згадати дитинство і пити більше молока. А жінкам лікарі рекомендують налягати на чай.

Ведіть здоровий спосіб життя

Утримайтеся від вживання алкогольних напоїв, киньте курити (навіть пасивне куріння негативно відбивається на фертильності) і припиніть приймати ліки (рецептурні, безрецептурні і навіть гомеопатичні), якщо це можливо. Намагайтеся також обмежити контакт з токсичними хімікатами, в тому числі побутовою хімією. Обмежте споживання шоколаду і солодкого в цілому, а також напоїв, що містять кофеїн, у тому числі солодких безалкогольних напоїв. Займайтеся фітнесом, але без фанатизму – фізичні перевантаження шкідливі як для чоловіків, так і для жінок (особливо для жінок, оскільки малий відсоток жиру погано впливає на репродуктивну функцію).

Не носіть обтягуючу та тісну білизну

На спермогенез (виробництво сперматозоїдів) впливає температура яєчок: чим вища температура, тим менше сперматозоїдів утворюється. Тому чоловікам рекомендується носити вільну нижню білизну, наприклад, труси-боксери, а не плавки, що щільно облягають. Тим, хто замислюється про потомство, також не варто носити тісні джинси і еластичні спортивні штани для занять велоспортом.

Навчіться розпізнавати можливості та використовувати їх

Без сумніву, ви чули про різні медичні засоби поліпшення фертильності. Дуже спокусливо проковтнути таблетку – і забути про проблеми в репродуктивній сфері. На жаль, заяви виробників таких засобів далеко не завжди відповідають дійсності. Ніколи не приймайте будь-які препарати, в тому числі рослинного походження, попередньо не проконсультувавшись з лікарем. Самий перевірений та вірний спосіб зачаття – регулярні заняття сексом з використанням методу прогнозування овуляції.

Багато лікарів вважають, що зачаття дитини залежить в першу чергу від правильних розрахунків:

• Овуляція у жінки відбувається приблизно за 14 днів до початку менструації. Якщо тривалість вашого циклу варіюється від 24 до 30 днів, можете розраховувати на те, що овуляція відбувається приблизно між десятим і шістнадцятим днем менструального циклу.

• Термін життя яйцеклітини – від 12 до 24 годин; тому статевий акт повинен передувати овуляції або збігатися з нею за часом. Секс після овуляції не принесе нічого, крім задоволення.

• Термін життя сперматозоїдів – до 72 годин, тому навіть якщо статевий акт відбувся за три дні до овуляції, зачаття цілком можливе.

Отже, ваше «вікно можливості» відкривається приблизно за три дні до передбачуваного початку овуляції і закривається приблизно через день після її передбачуваного завершення.

Проконсультуйтеся з лікарем

Перш ніж планувати вагітність, проконсультуйтеся з лікарем і пройдіть повне медичне обстеження. Лікар проаналізує вашу медичну історію, визначить можливі проблеми і обговорить з вами використовувані методи контрацепції. Багато лікарів рекомендують жінкам припинити приймати оральні контрацептиви щонайменше за три місяці до передбачуваного зачаття. Цей час необхідний жіночому організму для нормалізації оваріального циклу та стабілізації гормональних рівнів, що необхідно для зачаття і нормального протікання вагітності, якщо зачаття відбулося. Також попросіть лікаря призначити вам відповідний мультивітамінний комплекс. Почати приймати вітаміни слід ще до того, як ви намагаєтеся завагітніти.

Частіше займайтеся сексом

Фахівці рекомендують парам, які хочуть завагітніти, займатися сексом як мінімум тричі на тиждень, щоб не пропустити те саме «вікно можливості». Деякі чоловіки переживають, що при частих заняттях сексом знижується кількість активних сперматозоїдів, проте лікарі запевняють, що це явище спостерігається лише в окремих випадках.

Рівень тестостерону та кількість сперматозоїдів у спермі найвища рано вранці, тому ранковий секс найбільш сприяє зачаттю.

Якщо ви мрієте про дитину, не варто підходить до сексу як до завдання, яке потрібно виконати. Насолоджуйтеся процесом, демонструйте партнеру любов та ніжність – і ваші старання обов’язково матимуть успіх.

Вибирайте правильні пози

Важливо не тільки коли і скільки разів ви займаєтеся сексом, але і в яких позах. За результатами деяких досліджень, місіонерська поза (чоловік зверху) забезпечує максимально глибоке проникнення, в результаті якого сперматозоїди опиняються найближче до каналу шийки матки. Крім того, оргазм у жінки істотно полегшує просування сперматозоїдів до яйцеклітини, оскільки скорочення гладкої мускулатури генітального тракту стимулюють рух в канал шийки матки.

Намагайтеся не використовувати штучну змазку або масла. В кислотному середовищі вазеліну, гліцерину і навіть слини сперматозоїди гинуть.

Зверніться за допомогою до фахівця

Небагатьом вдається завагітніти з першого разу, але це швидше виняток, ніж правило. У більшості це забирає багато часу і сил. То як же довго потрібно «намагатися», перш ніж звернутися за допомогою до фахівця?

Багато експертів радять почекати приблизно рік (період самостійних спроб залежить від стану здоров’я партнерів, їх віку і темпераменту). Якщо пара безуспішно намагається завагітніти, використовуючи всі засоби, наявні в її розпорядженні (правильне харчування, здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, методи визначення овуляції) протягом 3-6 місяців, їй варто пройти попередню консультацію. Якщо ж пара не поспішає і покладається на природу, вона може почекати рік і більше, перш ніж звертатися до лікарів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля