Головна | СТОСУНКИ → Як навчитися говорити компліменти

Як навчитися говорити компліменти

Як навчитися говорити компліменти

Уміння говорити компліменти допоможе вам у багатьох життєвих ситуаціях, коли необхідно підняти настрій співрозмовника, підвищити його самооцінку, викликати симпатію і довіру. Приємно, що цьому навику можна навчитися. Для цього важливо зрозуміти суть компліменту.

Отже, як навчитися говорити компліменти?

По-перше, щирість. Це головна відмінність компліменту від лестощів. Якщо замість компліменту ви «підсовуєте» людині лестощі, ні про яку довіру не може бути й мови. Лестощі завжди тхнуть маніпуляцією. А кому сподобається, коли ним намагаються маніпулювати?

По-друге, доречність. Навчитися говорити компліменти – справа не з легких, хоча і нескладна. Як же визначити доречність компліменту? Якщо він органічно вписується в розмову і/або підкреслює явні позитивні зміни в людині – значить, підходить.

По-третє, щоб правильно говорити компліменти, необхідно обміркувати, яка похвала підходить в даній ситуації. Це може бути просто констатація факту (ви чудово володієте англійською). Або комплімент-подяка (спасибі вам за допомогу у звіті, ваш підхід до написання скорочує робочий час у рази). Можливо, поетичний комплімент (використовується при особливих випадках для дуже близьких людей). Наприклад, «ваша шкіра, немов пелюстки троянди» або «посмішка Мадонни просто меркне при вашій».

Ще один важливий момент: постарайтеся давати максимально чітку оцінку позитивним змінам. Замість «ви сьогодні такі красиві» тактовно сказати «вам дуже йде ця зачіска».

Компліменти – особливий вид схвалення. Кожній людині необхідний індивідуальний підхід. І все ж варто виділити особливості компліментів для жінок і для чоловіків.

Які компліменти говорити жінці?

Компліменти, присвячені жінці, повинні підкреслювати її природну м’якість. Навіть якщо ви спілкуєтеся з залізною бізнес-леді, комплімент щодо її жіночності буде завжди доречний.

Більшість жінок віддає перевагу компліментам з приводу зовнішнього вигляду (нова зачіска, нове вбрання, сумочка, шарфик). Від начальства співробітницям-жінкам приємніше почути компліменти щодо професійних навичок (логічність мислення, вміння спілкуватися з клієнтами, вирішувати конфлікти тощо).

Жінкам будь-якого віку приємно чути, що вони виглядають молодше своїх років. Тому зробіть акцент на тому, що дама сьогодні, як, втім, і завжди, виглядає свіжо і привабливо.

Які компліменти говорити чоловікові?

Чоловіки, в основному, люблять компліменти, пов’язані з їх особистістю, поведінкою, кар’єрними успіхами, такими рисами характеру як твердість, впевненість у собі, мужність, наполегливість. У робочому середовищі, аналогічно жінкам, віддають перевагу компліментам, що підкреслюють їх компетентність і відданість справі.

Якщо ви хочете віддати належне зовнішньому вигляду співрозмовника, приділіть увагу деталям. Це можуть бути годинник, запонки, краватка. Чоловікові буде дуже приємно, якщо ви оціните його вміння компонувати аксесуари.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля