Головна | СТОСУНКИ → Як перестати ревнувати

Як перестати ревнувати

Як перестати ревнувати

Ревнощі майже неминучі в любовних стосунках. У малих дозах вони не страшні і навіть можуть бути використані, щоб підсилити зв’язок з партнером. Але якщо людина постійно відчуває себе неадекватно і дивується, коли партнер збирається залишити її заради когось іншого, то ревнощі стають отрутою, яка роз’їдає відносини і психіку. Як перестати ревнувати? Для того щоб мінімізувати ревнощі, варто підвищити власну самооцінку – чим краще людина себе почуває, тим надійніше вона будете відчувати себе у відносинах.

• Як перестати ревнувати – оцініть свої думки. Якщо є страх, що партнер залишить, запитайте себе: чи реальні ці страхи? Чи дав партнер підстави не довіряти йому? Можна зробити висновок, що за логікою причин для ревнощів немає.

• Візьміть на себе відповідальність за свої емоції і працюйте з ними відкрито, в лоб. Потужні почуття образи, гніву і неприйняття виникають не без причини. Можливо, відповіді на питання криються в дитинстві чи в минулих стосунках (можливо, попередній партнер був невірним). Якщо це так, варто розглянути варіант відвідати психотерапевта.

• Найкращий спосіб, як перестати ревнувати, поговорити зі своїм партнером про свою невпевненість і зізнатися, що ревнуєте. Показувати свої потреби і вразливості не завжди приємно, але відповіді можуть бути обнадійливими. Нехай партнер допоможе керувати ревнивими почуттями. Можливо, разом вийде встановити деякі розумні межі відносно флірту.

• Навчіться мінімізувати небезпечні думки, перш ніж на них зупинятися. Ревнощі з’являється при вигляді фотографії партнера з іншою людиною. Жінка здається собі самотньою і непривабливою. Спробуйте вигнати ці думки з глибоким видихом.

• Проведіть позитивну розмову з самим собою – згадайте, що ви привабливі, талановиті та розумні. У кожної людини є хороші речі, що йдуть тільки від вас. Зрештою, партнер зробив свій вибір, не когось іншого, а саме вас.

• Визначте джерело ревнощів. Замість того щоб пригнічувати відчуття, спробуйте зрозуміти, звідки воно. Витратьте деякий час, щоб побути на самоті і подумати про ситуацію, яка змушує ревнувати. Де може бути джерело ревнощів? Наприклад, це може бути заздрість колег на робочому місці.

• Перестаньте порівнювати себе з іншими людьми (акторами, колегами чи знайомими вашого партнера). Порівняння часто сприяє виникненню ревнощів. Зосередьтеся на своїх досягненнях, а не прагніть до чужого успіху.

• Потрібно відволікти себе. Припиніть зосереджуватися на тому, що змушує вас ревнувати. Наприклад, якщо ви ревнуєте іншу людину, заблокуйте собі доступ до Facebook на сторінку цієї людини.

• Зрозумійте, що шпигунство заважає партнеру і не покращує ситуацію, а може зробити ще й гірше. Якщо він обманює, він знайде способи, щоб обдурити знову і знову. Якщо ж ревнощі є необґрунтованими, вони будуть створювати тріщини там, де раніше їх не було. Працюйте над створенням високої самооцінки. Це не означає, що потрібно нехтувати відносинами. Займіться якимось видом спорту, більше часу присвятіть роботі над особистим проектом або проводьте кілька ночей на місяць з друзями, загалом, вибирайте на свій розсуд. Ці речі допоможуть зміцнити впевненість у собі і допоможуть насолоджуватися кожним аспектом життя.

• Поговоріть з партнером спокійно і раціонально про свої почуття. Після того як обидва висловилися, потрібно шукати шляхи зменшення ревнощів. Психологія сьогодні рекомендує, щоб кожен партнер написав список речей, які змушують його або її ревнувати, список своїх потреб, побажань. Потім обміняйтеся своїми записами і обговоріть способи отримання відповідних бажань. Ця вправа дозволить побудувати довіру і тримати ревниві почуття від стосунків подалі.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля