Головна | СТОСУНКИ → Як помиритися після сімейної сварки

Як помиритися після сімейної сварки

Як помиритися після сімейної сварки

Багатьом із нас не так-то просто після сварки укласти перемир’я зі своєю половинкою: заважають гордість, гнів, страх бути знехтуваним… Але миритися потрібно. Як же це зробити?

Коли миритися

Якщо хочете помиритися відразу ж після сварки, то краще все-таки утримайтеся і візьміть невеличкий тайм-аут – відверніться, займіться якою-небудь справою, постарайтеся поглянути на себе з боку, спробуйте стати на місце партнера, щоб зрозуміти його почуття. І тільки після цього йдіть миритися.
Точну кількість часу для роздумів назвати складно, оскільки все дуже індивідуально, але в середньому виходить від півгодини до декількох годин.

Як уникнути продовження

Якщо прийдете миритися зі словами «Давай миритися, але ти все-таки не правий» чи «Досить дутися, ти ж перша почала», то будьте готові до другоїї серії сварки.
Щоб помиритися, не варто докопуватися до суті конфлікту і з’ясовувати, хто правий, а хто винен, навіть якщо проблема залишається актуальною. Приступайте до обговорення питання тільки після того, як помиритеся, коли емоційне тло стане більш сприятливим. При обговоренні зосередьте увагу на проблемі, а не на особистості свого співрозмовника.

З чого почати

Скажіть те, що відчуваєте, наприклад: «Я більше не хочу сваритися» чи «Мені важко, коли ми не розмовляємо. Давай миритися ». Ні в чому не дорікайте своїй половинці, а говоріть тільки про свої почуття і бажання. Пам’ятайте, що ваше завдання – будувати відносини, а не «перемагати» партнера.

Як зупинити сварку

Психологи радять говорити по черзі: коли люди розмовляють, перебиваючи один одного, то градус бесіди підвищується, і вони переходять на крик, а розмова по черзі дає можливість бути почутими.
Якщо сварки стали входити в звичку, домовтеся з партнером про кодове слово (в психології воно називається якорем). Наприклад, як тільки починається розмова на підвищених тонах, хтось із вас повинен вимовити слово «стоп», а це означає, що потрібно випустити пар.
Ще один спосіб – спокійне обговорення проблеми. Пам’ятайте, що ваша пара є одним цілим, а проблема знаходиться поза вами. Спокійно обговорюйте і не давайте їй можливості стати між вами клином. Як тільки спільне рішення буде знайдено, проблема зникне.

Якщо сварки трапляються часто

Найкраще розібратися, через що ви сваритеся. Причини можуть бути різними: прихована образа, відсутність довіри, небажання поступатися, прагнення переробити один одного та інше.
Джерелом багатьох проблем є незгода одного партнера з позицією іншого. Це може виражатися в гнітючому мовчанні чи бурхливій суперечці, яка часто переростає у велику і безрезультатну сварку. В результаті пара перестає обговорювати конфлікти, тому що справа закінчиться скандалом.

Сварки – це нормально

Існує припущення, що в хорошій сім’ї люди не сваряться і не сперечаються, тому що у кожного з них є своя точка зору. Це міф! У парі необхідно прагнути до стану, в якому люди можуть висловлювати власну думку, чути один одного і приходити до спільного рішення. Об’єднання чоловічого розуміння і жіночої інтуїції дає нове бачення проблеми і сили для її вирішення.

Якщо на контакт не йдуть

Кожна людина має право на свій настрій. Наприклад, ви вже відійшли від сварки і хочете помиритися, а ваша половинка поки-що до цього не готова. Не сприймайте таку її поведінку як особисту образу і не ображайтеся, а просто дайте час!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля