Головна | СТОСУНКИ → Як визначити, що людина говорить неправду (бреше)

Як визначити, що людина говорить неправду (бреше)

Як визначити, що людина говорить неправду (бреше)

Ми досить часто стикаємося з тим, що нам говорять неправду. У когось брехати стало поганою звичкою, хтось обманює, намагаючись приховати свої вчинки, для когось брехня – справжній порок. З обманом ми можемо зіткнутися скрізь: в родині, на роботі, в супермаркеті і т.д. Якусь брехню можна пропустити повз вуха, але іноді нам просто необхідно зрозуміти, що нам говорять – правду чи брехню. Слід уважно дивитися і слухати співрозмовника, щоб визначити ознаки брехні.

Зовнішні ознаки
Зовнішні ознаки найбільш очевидні. Людина змінюється на обличчі, може почервоніти, збліднути, почати заїкатися, покашлювати. Може з’явитися нервовий смішок, посилитися потовиділення, виступити піт. Також може змінитися тембр голосу, з’явитися недбалий тон, і змінитися швидкість мови.

Жестикуляція
Жестикуляція також часто видає брехуна. Жести стають метушливими та дрібним, без певного призначення, як би неприродними. Людина починає поправляти одяг, чухати ніс, вухо, щоку, без кінця поправляти волосся, перебирати будь-які предмети в руках.

Емоції
Емоції на обличчі брехуна також можуть підказати про те, що людина готова сказати неправду. В першу мить після запитання на обличчі співрозмовника відображаються реальні почуття. Обличчя може висловлювати розгубленість, збентеження, переляк, сумнів. В цей же час людина починає переконливо говорити про свою правоту чи доводити свою невинність, варто насторожитися.
Швидкість мови або жестикуляція може сповільнитися, це означає, що людина на якусь секунду замислилася, щоб придумати відповідь, схожу на правду.

Позиція при спілкуванні
Щоб приховати обман, людина найчастіше вибирає оборонну позицію, яка може бути й агресивною. Вона може почати наступати, зухвало звинувачувати співрозмовника.
Брехун намагається не дивитися в очі співрозмовника і розташуватися від нього не прямо, а збоку. Може відвернутися чи прийняти будь-яку навмисну позу (опертися на стіл, розвалитися з усмішкою в кріслі і т.д.). Або буде намагатися розмістити між собою і співрозмовником будь-які предмети, щоб хоча б формально відгородитися.

Розмова з брехуном
Послідовність викладу у брехуна також страждає. При розповіді про що-небудь він може викладати події в одній послідовності, а якщо йому задавати питання в різнобій, про різні відрізки часу, то починає плутатися, збиватися, вигадувати нові подробиці.
Брехун буде використовувати ваші слова, щоб зробити відповідь дуже схожою на запитання. Він може говорити більше ніж потрібно, додаючи зайві деталі. Йому буде не комфортно, коли настає пауза в розмові.
Людина, яка говорить неправду, буде використовувати гумор і сарказм, щоб обійти тему. Якщо ви бачите, що вам брешуть – спробуйте поміняти тему розмови. Людина, яка дійсно бреше – охоче змінить тему і буде виглядати більш розслабленою.

Звісно, все перелічене вище є ознаками брехні. Але також може бути і ознаками сильного хвилювання, невпевненості в собі чи образи. Тому, перш ніж зробити остаточний висновок, ще раз зіставте всі факти.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля