Головна | ТЕХНІКА → Вибираємо Bluetooth-гарнітуру

Вибираємо Bluetooth-гарнітуру

Вибираємо Bluetooth-гарнітуру

Bluetooth-гарнітури не отримали широкого поширення, але це не привід завідомо відмовлятися від них. Адже в деяких ситуаціях (наприклад, за кермом або на кухні) вони дуже корисні. До того ж, доступні ціни та актуальні функції сучасних моделей наводять на думки про придбання такого гаджета.
Перше питання, яке зазвичай виникає у новачків: «А чи підійде гарнітура до мого телефону?». Підійде в 99% випадків, якщо, звичайно, більш-менш новий телефон. 1% залишимо на випадок, якщо маєте екзотичний апарат чи просто стареньку трубку.
Раніше у властивостях гарнітур вказували сумісність з певними моделями телефонів, а тепер практично усі мобільні гаджети сумісні один з одним незалежно від бренду. Тобто можна використовувати гарнітуру ТМ «Nokia» з телефоном ТМ «Samsung» чи гарнітуру ТМ «Sony Ericsson» з телефоном ТМ «LG».

Стильно та зручно

Якщо сумісність гарнітур з телефонами не викликає питань, то з вухами користувача – не така очевидна істина. Тут не можна дати однозначних рекомендацій. Перед купівлею слід приміряти на себе вибрану гарнітуру і переконатися, що з нею зручно.
Виробники пропонують різні моделі з різними конструкціями і способами носіння:
– на вусі за рахунок спеціальної дужки;
– кріплення у вушній раковині, як навушники-вкладиші;
– обидва способи (це кращий варіант, де дужка зазвичай знімається).
Також часто в комплекті йдуть додаткові насадки, щоб вибрати найбільш зручні.
Як правило, гарнітуру можна носити і на правому і на лівому вусі.
Стереогарнітури носяться, як навушники.

Джерело живлення

На відміну від дротяних гарнітур, Bluetooth-гарнітура – це повністю автономний пристрій. Важливим критерієм, на який варто звернути увагу, є її джерело живлення. Зараз практично усі моделі працюють від мініатюрних акумуляторів. Адже при використанні звичайної батарейки гарнітура вже не буде легкою і компактною.
Є гарнітури зі спеціальними індикаторами заряду: з одного погляду на гаджет буде зрозумілий стан його батареї.
Зручною буде і можливість підзарядки від USB.
Голосове управління дозволяє приймати або відхиляти виклики, що входять, не натискаючи кнопок, а віддаючи команду голосом.
Оповіщення про розрядку батареї підкаже, що гаджету пора на підзарядку.
Нові моделі, орієнтовані на власників смартфонів iPhone і Android, можуть відображати на екрані їх індикатор батареї або запропонувати додаткові можливості по управлінню завдяки спеціальному програмному забезпеченню.

Часовий фактор

Актуальними на сьогодні являються тільки показники автономності гарнітур, тобто час спілкування і час очікування. Перший показник зазвичай знаходиться у рамках 5-10 годин, а другий – 150-200 годин (5-8 днів). Як бачимо, «живучість» гарнітур порівнюється з автономністю звичайних трубок і значно перевищує автономність смартфонів. Чим більша автономність гаджета, тим краще. Це ви, напевно, знаєте.
Стереогарнітури часто мають також показник часу роботи в режимі прослуховування музики: зазвичай він такий же чи трохи менший за час голосового спілкування.

Додаткові можливості

Телефонний дзвінок може застати нас на вулиці, в транспорті, в офісі, на футбольному матчі та у будь-якому іншому шумному місці. У такій ситуації дуже до речі буде гарнітура з функцією шумозаглушення.
Практично всі стереогарнітури підтримують профіль A2DP, що дозволяє слухати музику, як в звичайних навушниках. Але є і звичайні гарнітури, що дозволяють слухати музику, правда одним вухом в моно режимі.
Якщо у вас два телефони, то незамінною виявиться функція «Multipoint», що дозволяє гарнітурі працювати одночасно з двома апаратами.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля