Перше питання, яке зазвичай виникає у новачків: «А чи підійде гарнітура до мого телефону?». Підійде в 99% випадків, якщо, звичайно, більш-менш новий телефон. 1% залишимо на випадок, якщо маєте екзотичний апарат чи просто стареньку трубку.
Раніше у властивостях гарнітур вказували сумісність з певними моделями телефонів, а тепер практично усі мобільні гаджети сумісні один з одним незалежно від бренду. Тобто можна використовувати гарнітуру ТМ «Nokia» з телефоном ТМ «Samsung» чи гарнітуру ТМ «Sony Ericsson» з телефоном ТМ «LG».
Стильно та зручно
Якщо сумісність гарнітур з телефонами не викликає питань, то з вухами користувача – не така очевидна істина. Тут не можна дати однозначних рекомендацій. Перед купівлею слід приміряти на себе вибрану гарнітуру і переконатися, що з нею зручно.
Виробники пропонують різні моделі з різними конструкціями і способами носіння:
– на вусі за рахунок спеціальної дужки;
– кріплення у вушній раковині, як навушники-вкладиші;
– обидва способи (це кращий варіант, де дужка зазвичай знімається).
Також часто в комплекті йдуть додаткові насадки, щоб вибрати найбільш зручні.
Як правило, гарнітуру можна носити і на правому і на лівому вусі.
Стереогарнітури носяться, як навушники.
Джерело живлення
На відміну від дротяних гарнітур, Bluetooth-гарнітура – це повністю автономний пристрій. Важливим критерієм, на який варто звернути увагу, є її джерело живлення. Зараз практично усі моделі працюють від мініатюрних акумуляторів. Адже при використанні звичайної батарейки гарнітура вже не буде легкою і компактною.
Є гарнітури зі спеціальними індикаторами заряду: з одного погляду на гаджет буде зрозумілий стан його батареї.
Зручною буде і можливість підзарядки від USB.
Голосове управління дозволяє приймати або відхиляти виклики, що входять, не натискаючи кнопок, а віддаючи команду голосом.
Оповіщення про розрядку батареї підкаже, що гаджету пора на підзарядку.
Нові моделі, орієнтовані на власників смартфонів iPhone і Android, можуть відображати на екрані їх індикатор батареї або запропонувати додаткові можливості по управлінню завдяки спеціальному програмному забезпеченню.
Часовий фактор
Актуальними на сьогодні являються тільки показники автономності гарнітур, тобто час спілкування і час очікування. Перший показник зазвичай знаходиться у рамках 5-10 годин, а другий – 150-200 годин (5-8 днів). Як бачимо, «живучість» гарнітур порівнюється з автономністю звичайних трубок і значно перевищує автономність смартфонів. Чим більша автономність гаджета, тим краще. Це ви, напевно, знаєте.
Стереогарнітури часто мають також показник часу роботи в режимі прослуховування музики: зазвичай він такий же чи трохи менший за час голосового спілкування.
Додаткові можливості
Телефонний дзвінок може застати нас на вулиці, в транспорті, в офісі, на футбольному матчі та у будь-якому іншому шумному місці. У такій ситуації дуже до речі буде гарнітура з функцією шумозаглушення.
Практично всі стереогарнітури підтримують профіль A2DP, що дозволяє слухати музику, як в звичайних навушниках. Але є і звичайні гарнітури, що дозволяють слухати музику, правда одним вухом в моно режимі.
Якщо у вас два телефони, то незамінною виявиться функція «Multipoint», що дозволяє гарнітурі працювати одночасно з двома апаратами.