Головна | ТЕХНІКА → Вибираємо фотоапарат

Вибираємо фотоапарат

Вибираємо фотоапарат

Фотоапарати бувають різними, як і запити людей, які їх купують: хтось хоче легку і компактну камеру, а комусь необхідна висока швидкість зйомки чи великий оптичний зум. Так чи інакше, але зафіксувати найяскравіші моменти відпустки хочуть всі, а значить, без камери не обійтися.

«Мильниці»

Більшість людей, що купують фотоапарат, не бажає особливо вникати в тонкощі фотомистецтва. Тому найбільшою популярністю користуються звичайні компактні камери, які отримали в народі назву «мильниця»: вони мають пристойні характеристики і роблять знімки, гідні місця в сімейному фотоальбомі.

Типові параметри сучасної цифрової «мильниці»:
– матриця 5-7 мегапікселів;
– 3-4-кратний оптичний зум;
– відеозйомка.

Це цілком задовольняє вимоги більшості людей. Ціна пристроїв по кишені практично кожному – $ 100-250.

Звичайний компакт – хороший вибір, якщо ви зібралися купувати перший «цифровик».

Камери для екстремалів

Можливості таких камер:
– можуть знімати під водою без спеціального боксу на глибині декількох метрів;
– витримують падіння з висоти 1-2 м;
– стійкі до високих і низьких температур.

Приналежність до числа «живучих» апаратів збільшує вартість даного гаджета: любителям екстриму доведеться викласти $ 300-400 за захищену фотокамеру.

Ультразуми

Камери з великим оптичним зумом (у деяких моделей він дорівнює 20-30х) називають ультразумами. Крім потужної оптики, від простих компактів вони відрізняються і кращими характеристиками. Іноді ультразуми мають конструкцію корпусу, зовні схожу з дзеркальними камерами. Вартість ультразумів – $ 350-450.

«Псевдодзеркальні» фотоапарати

Це найменш поширений тип компактних камер, тому що у них немає можливості змінювати оптику, а конструкція така ж, як у звичайних «мильниць».

Разом з тим, подібні цифровики пропонують фотографам-аматорам розширені можливості для творчої зйомки і кращу, ніж у звичайних компактів, якість знімків.

Серед особливостей пристроїв цього типу:
– потужні зовнішні спалахи;
– зйомка в форматі RAW;
– матриця збільшеного розміру і т.д.

Подібне чудо техніки обійдеться власникові в $ 400-500.

«Дзеркалки»

Ці пристрої забезпечують кращу якість зйомки навіть у важких умовах (наприклад, нічні пейзажі чи репортажі спортивних подій). Але від фотографа потрібен відповідний досвід. Адже дзеркальні камери, як і компакти, дозволяють знімати в автоматичному режимі, що дозволить новачкові отримати хороші кадри (кращі, ніж з компактом), але не розкриє весь потенціал камери.

Переваги «дзеркалок» над «мильницями»:
– змінна оптика;
– матриці більшого розміру;
– безліч тонких ручних настройок;
– висока швидкість зйомки та ін.

Недоліки «дзеркалок»:
– висока вартість ($ 500-8000 за камеру, $ 100-10000 за об’єктив);
– великі габарити і вага;
– складність використання для новачків.

Гібриди

Нещодавно з’явився новий тип камер – гібридні або бездзеркальні. Так називають фотоапарати, що поєднують переваги компактних (розміри) і дзеркальних (використання змінних об’єктивів і більш якісних компонентів, можливість вручну налаштувати параметри зйомки). Такі камери – вдалий вибір для аматорів, які не хочуть економити на якості, але громіздкість звичайних дзеркальних моделей їх не влаштовує. Правда, поки висока вартість гібридних камер – $ 400-1500 (без оптики) – обмежує їх популярність.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля