Накип – це нашарування із солей, мінералів, частинок металів, які розчинені у воді. В залежності від того, яка у вас вода, накип утворюється на стінках чайника швидше або повільніше. І тут навіть найдорожчі і найкращі фільтри не завжди можуть принести бажані результати.
З часом накип покриває внутрішню поверхню чайника і нагрівальну спіраль. Через це збільшується час нагрівання води, погіршується смак готового напою. Як же очистити електрочайник від накипу?
Профілактика
Перед тим, як розповісти про способи очищення електрочайника від накипу, варто нагадати декілька простих правил, яких слід дотримуватися, щоб мінімізувати ці процедури.
• Перше, що необхідно робити в якості профілактики утворення накипу – щодня промивати чайник, очищаючи його від тонкого нальоту за допомогою губки.
• Для кип’ятіння бажано використовувати воду, попередньо очищену у фільтрі.
• Після кожного кип’ятіння воду з чайника необхідно зливати. Не варто залишати її надовго, особливо на ніч.
• Для проведення очищення від накипу, не варто чекати, коли шар накипу буде значним – чим менше накипу утворилося, тим легше і швидше його видалити.
Існують різні спеціальні засоби для видалення накипу, але зробити це швидко й легко можна і за допомогою засобів, які є вдома у кожного.
Видалення накипу за допомогою лимонної кислоти
Чайник необхідно наповнити розчином лимонної кислоти і води з розрахунку 10г на 1л. Варто зазначити, що у звичній магазинній розфасовці – пакетику лимонної кислоти – 25 г продукту, тому для спрощення розрахунків можна використовувати 1 пакетик на повний чайник води. Отриманий розчин слід довести до кипіння (чайник слід вимкнути тільки-но вода почне закипати, оскільки при кипінні вода буде сильно пінитися і, скоріш за все, почне вихлюпуватися через верх) і залишити на деякий час в чайнику. Після цього розчин слід вилити і ретельно промити чайник під водою. Якщо після процедури наліт повністю не видалився, то повторіть її знову.
Видалення накипу за допомогою оцтової кислоти
Дві третини чайника необхідно наповнити водою, одну третину – 9% оцтом. Розчин потрібно довести до кипіння, потім залишити його в чайнику до повного охолодження або на більший проміжок часу. Після цього воду можна злити, а чайник промити від залишків накипу. Якщо накип залишився, процедуру необхідно повторити. Перед подальшим використанням чайника потрібно попередньо прокип’ятити в ньому воду, змінивши її декілька разів.
Видалення накипу за допомогою харчової соди
Якщо чайник, як кажуть, дуже запущений, перед проведенням однієї з вищеописаних процедур варто прокип’ятити в ньому воду з додаванням харчової соди з розрахунку 2 ст. ложки соди на 1 літр води. Це сприяє більш активній реакції кислоти і лугу.
Електричний чайник можна очистити від накипу і за допомогою досить незвичайних способів. Багато хто радить використовувати солодкі безбарвні газовані напої, які необхідно прокип’ятити у чайнику і після цього накип видаляється. Використовують також розсіл від огірків чи помідорів і кисле молоко.
І головне, використовуючи домашні методи очищення електричного чайника можна отримати ідеальний результат, не витрачаючи багато часу і коштів.