Головна | ТЕХНІКА → Як очистити підошву праски (утюга)

Як очистити підошву праски (утюга)

Як очистити підошву праски (утюга)

Як відомо, в сучасних моделях прасок, підошви виготовляють з таких матеріалів, які практично не забруднюються і не потребують чищення. Але на практиці все виходить не так ідеально: підошви прасок забруднюються в процесі їх тривалої експлуатації, часто з’являється темний наліт чи накип від жорсткої води, які не дозволяють прасці легко ковзати по тканині. В таку мить багато хто задається питанням – як очистити підошву праски?

Ось декілька порад, як можна зробити підошву праски чистою, в тому випадку якщо вона у вас все ж таки забруднилася.

Як очистити праску без тефлонового покриття

– За допомогою солі. Для цього потрібно насипати на папір товстий шар чистої дрібної (не кам’яної) кухонної солі, а потім провести по ній трохи теплою праскою. Після чистки праску слід протерти м’якою тканиною.
– За допомогою соди. Для цього потрібно змішати соду з водою так, щоб вийшла кашоподібна маса. В неї занурити ватний тампон та легкими, але впевненими круговими рухами очистити підошву холодної праски. Після цього слід очистити підошву праски за допомогою губки, змоченої в чистій воді, а потім протерти її м’якою ганчіркою.
– За допомогою спеціального олівця. Виробники олівців гарантують видалення нальоту, накипу, нагару волокон і крохмалю. Нагрійте праску до зазначеної в інструкції температури. Нанесіть плавними рухами вміст олівця на поверхню підошви праски. Протріть праску начисто за допомогою ганчірки. Праска повинна стати чистою і краще ковзати по поверхні тканини. Олівець для чищення праски не містить жодних шкідливих домішок і абсолютно безпечний у застосуванні.

Як очистити праску з тефлоновим покриттям

– За допомогою спеціальної губки. Для прасок з тефлоновою підошвою існують спеціальні губки. Чистити праски такою губкою заняття доволі трудомістке, оскільки її використання вимагає прикладання значних фізичних зусиль.
– За допомогою оцтової есенції. Для цього потрібно змочити в есенції ватний тампон і обережно протерти ним підошву праски. Таку роботу потрібно виконувати в цупких гумових рукавичках. Після того, як ви очистите праску за допомогою оцтової есенції, змочіть шматок бавовняної тканини в слабкому розчині оцтової кислоти, і пропрасуйте тканину праскою. Після цього праска стане абсолютно чистою.

Універсальні засоби очищення

Якщо ви свого часу використовували для очищення підошви праски ніж чи наждачний папір і зробили поверхню шорсткою, то це можна з легкість виправити. Для цього потрібно натерти парафін на дрібній тертці, змішати його з чистою кухонною сіллю, накрити серветкою чи туалетним папером і прогладити отриману суміш добре нагрітою праскою. Після такої процедури поверхня підошви праски повинна знову стати гладкою. При цьому дану процедуру бажано періодично повторювати з метою відновлення гладкої поверхні підошви праски.

Ще одним оригінальним способом очищення праски є очищення за допомогою зубної пасти. Потрібно нанести невелику кількість зубної пасти на вологу ганчірку, якою й протерти підошву праски. Потім праску потрібно протерти вологою ганчірочкою, щоб очистити її від залишків зубної пасти, і закінчити процес очищення обробкою підошви за допомогою сухого шматка вовняної тканини.

Добре очистити праску можна й за допомогою перекису водню. Намочіть у ньому ватний тампон та протріть ним підошву праски. При такій процедурі відсутній будь-який запах і виходить дуже хороший результат очищення.

Можна скористатися таблеткою гідропериту. З метою виключення різкого запаху від таблетки процедуру слід проводити в добре провітрюваній кімнаті, на балконі чи на вулиці. Розігрійте праску до максимально можливої температури та проведіть таблеткою по забрудненій поверхні підошви. Відбуватиметься дуже сильне виділення газу від таблетки. Після цього видаліть все що залишилося на підошві за допомогою вологої ганчірки і витріть її насухо м’якою ганчіркою.

Якщо ж ви поставили гарячу праску на поліетиленовий пакет, не впадайте у відчай – вам допоможе звичайна рідина для зняття лаку. Дочекайтеся, поки праска охолоне, і ретельно протріть нею підошву праски – це поверне їй втрачений блиск і фактуру.

Коментарі до запису "Як очистити підошву праски (утюга)"

Подивитись останні коментарі
  1. Для очистки праски від пригорілої пластмаси треба розігріти праску до максимальної температури і пройтись підошвою по ребру дерев’яного бруска чи дошки з нехвойних порід дерева. Гарантоване очищення і не шкодить підошві.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля