Головна | ТЕХНІКА → Як очистити пральну машину від накипу

Як очистити пральну машину від накипу

Як очистити пральну машину від накипу

Як всім нам чудово відомо, ні що в цьому житті не буває вічним. Це стосується і пральних машин, які є практично у кожній оселі. З часом будь-яка техніка виходить з ладу і, на жаль ні чого з цим зробити не можна. Але є можливість продовжити термін служби вашої техніки, якщо дотримуватися деяких правил її експлуатації. Однак навіть правильне використання техніки, не завжди може захистити її від характерних проблем. Для пральних машин однією з вічних напастей є проблема утворення накипу. Та якщо, вас спіткала така доля не варто переживати завчасно. Накип в пральній машині – це ще пів біди. Її можна врятувати, тому що існує багато способів по її усуненню.

Та для початку давайте з’ясуємо причину появи накипу, щоб позбутися її з середини, а то й взагалі по можливості не допустити її появи. На думку фахівців головною причиною появи накипу є «жорстка вода» – надмірна кількість солей, розчинених у ній. Утворюються вони на нагрівальному елементі пральної машини. При нагріванні води, солі, які містяться в ній, розкладаються на вуглекислий газ і нерозчинний осад, який і є накипом. Цей осад відкладається на стінках пральної машини та нагрівальному елементі, що і приводить до виходу з ладу її деталей. Окрім того, так як накип погіршує теплопровідність металу, то збільшується час нагріву води, а відповідно підвищуються витрати електроенергії, що може помітно вдарити по вашому гаманцю. Так само у воді може міститися дрібний бруд, наприклад, частинки іржі, які згубно впливають на вашу пральну машину.

При виявленні накипу, перед нами постає питання: як же з ним боротися? Існує кілька рішень. По-перше, накип можна видалити за допомогою хімічних речовин. В пральну машину засипають спеціальний засіб, що містить кислоту та допомагає позбутися від злощасного накипу. Потім включається режим прання з максимальною температурою та без білизни і в процесі роботи відбувається хімічна реакція, в результаті якої очищаються стінки і нагрівальний елемент. Дану процедуру не варто проводити частіше, ніж два-три рази на рік. Також важливо дотримуватись пропорцій щоб не спровокувати швидкого старіння гумових деталей, що може призвести до їх псування та протікання. Зверніть увагу на те, що хімічний спосіб видалення накипу не підходить для пральних машин з емальованими баками. Його можна використовувати тільки при сталевих і пластикових матеріалах. До плюсів такого способу можна віднести його дешевизну. Позбавлення від накипу, таким чином, не вдарить по вашому гаманцю.

Класичний рецепт очищення пральної машини лимонною кислотою
200 грамів лимонної кислоти засипати в ємність для прального порошку, виставити максимальну температуру та найдовший цикл прання і ввімкнути пральну машину без білизни. Ще можна ввімкнути додаткове полоскання, щоб краще очистити пральну машину від залишків накипу.

Другий дієвий спосіб позбавлення від накипу – фізичний. Він ґрунтується на використанні різних фільтрів-пом’якшувачів води. Їх встановлюють на водопровідну трубу чи в заливний шланг пральної машини. На сьогоднішній день існує два види пом’якшувачів води: магнітний і механічний фільтри очищення води. При використанні магнітного пом’якшувача відбувається видалення з води кальцію і магнію. Постійний сильний вплив магнітів допомагає розщеплювати молекули вапна на іони, завдяки чому припиняється його утворення, яке і призводить до появи накипу. Магнітні перетворювачі сприяють формуванню захисної оксидної плівки, яка в подальшому захищає від корозії. Такі фільтри роблять з нержавіючої сталі, тому вони відрізняються довгим терміном служби. Вони прості і зручні у використанні. Встановивши такий магніт один раз, ви зможете забути про проблему накипу на довгі роки, так як термін служби магнітних фільтрів досягає 50 років. Однак, є і недолік. Цей спосіб очищення від накипу досить витратний, хоча якщо враховувати його довговічність, то можна дозволити собі таку розкіш.
Фільтр механічного очищення води чи як по-іншому його називають осадовий фільтр, встановлюють перед самою подачею води в пральну машину. Він запобігає наростанню вапна на нагрівальних елементах, а також дозволяє очистити воду від піску та іржі, не допускаючи засмічення труб і виходу з ладу елементів побутової техніки. Ще даний вид очищення води дозволяє застосовувати пральні порошки нижчої якості. Недоліком такого способу очищення води є змінний картридж, який є головним елементом в очищенні води та потребує періодичної заміни.

І останній спосіб подовження терміну служби пральної машини – технологічний. Полягає він в дбайливому ставленні до техніки. Адже інтенсивність утворення накипу безпосередньо залежить від ступеню нагріву води. Іншими словами, чим вища температура води при пранні, тим більша ймовірність появи накипу і корозії на стінках машини. Намагайтеся не прати при дуже високих температурах. Проте, деякі виробники пральних машин врахували цей факт і наділили свої моделі спеціальними програмами прання, при яких забруднення очищуються в злегка підігрітій воді. Такий спосіб дозволить вам не тільки уникнути появи накипу, але і запобігти зайвій витраті електроенергії.

Отже, якщо ви хочете подовжити термін служби вашої пральної машини, то намагайтеся спочатку бережно до неї ставитися і постійно стежити за її станом. При дотриманні простих правил експлуатації пральної машини, ви зможете подовжити термін її служби. Ну а якщо все ж таки трапилася біда і на вашій машині з’явився накип, то постарайтеся знайти такий спосіб позбавлення від нього, який буде найбільш прийнятним для вас.

Коментарі до запису "Як очистити пральну машину від накипу"

Подивитись останні коментарі
  1. Давно вже збиралася почистити свою пральну машину від накипу. Та все не знала як? Тепер спробую лимонною кислотою.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля