Головна | ТЕХНІКА → Як продовжити термін служби пральної машини

Як продовжити термін служби пральної машини

Як продовжити термін служби пральної машини

Пральна машина відноситься до категорії дорогих побутових приладів. І її вихід з ладу має далекосяжні наслідки: по-перше дорогий ремонт самої пральної машини, а по-друге усунення наслідків аварійного протікання машини, не тільки в своїй квартирі, але і в квартирі сусідів, що живуть поверхом нижче. Як уникнути такої ситуації, які причини її виникнення, і як продовжити термін служби пральної машини? Про все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Пральна машина є складним електричним, механічним і гідравлічним пристроєм. І для його правильної безпечної експлуатації потрібно строго дотримується певних правил.

Почати ж варто з правильного встановлення пральної машини. При виборі місця для встановлення пральної машини слід врахувати деякі особливості її встановлення. Оскільки пральна машина є потужним електричним пристроєм, що включає в себе двигун, насос і електричні тени для підігріву води, то і підключення її до електричної мережі має бути відповідним. Січення кабелю живлення має бути в межах 2,5-3 мм2. Обов’язкова присутність заземлюючої жили, наявність «євро» розетки з керамічним сердечником і наявністю автоматичного вимикача потужністю 15 ампер. Машину бажано встановити на жорсткий гумовий килимок. Вище перелічені заходи вбережуть вас від ураження електричним струмом внаслідок виходу з ладу електричної частини пральної машини. Крім того гумовий килимок буде гасити вібрацію викликану роботою пральної машини. При цьому неприйнятне використання всіляких електричних подовжувачів.

Встановлення пральної машини слід проводити на твердій, рівній поверхні. За допомогою будівельного рівня і ніжок пральної машини, що регулюються, слід встановити її в строго горизонтальне положення. Після цього витягнути з пральної машинки болти і заглушки, що застосовуються для безпечного транспортування пральної машини.

При підключенні до водопроводу слід встановити аварійний кульовий кран, фільтр грубої очистки, магнітний фільтр і фільтр тонкого очищення (пом’якшувач води). Аварійний кран служить для оперативного відключення подачі води в пральну машину, і відключення подачі води в машину на той час, коли вона не використовується. Фільтр грубої очистки захистить вашу машину від потрапляння в неї всілякого сміття з водопроводу. Магнітний фільтр захистить вашу машину від потрапляння в неї металевих окалин, іржі та інших металевих суспензій на які багатий наш водопровід. Установка фільтра тонкої очистки є заключним етапом в очищенні води перед її подачею в пральну машину.

Щоб ваша пральна машина працювала довго і не ламалася варто дотримуватися таких основних правил з її експлуатації:

• Не перевантажуйте барабан. Забита під зав’язку машина не тільки не випере речі, але при роботі на граничній потужності може вийти з ладу.

• Не використовуйте порошок для ручного прання. Використання такого миючого засобу призведе до утворення колосальних обсягів піни, яка може намочити важливі вузли конструкції, що призведе до поломки пральної машини.

• Не допускайте попадання в пральну машину сторонніх предметів. Перед пранням перевірте всі кишені, підкладку одягу, переконайтеся, що ґудзики пришиті надійно. Слідкуйте за тим, щоб діти не залишали в машині різних речей, поясніть їм, що це не іграшка.

• Не насипайте миючі засоби «під зав’язку». Використовуйте порошок, кондиціонер або відбілювач в тому обсязі, який вказаний в інструкції з експлуатації пральної машини.

• Не допускайте, щоб в машині накопичувалося дрібне сміття і волокна. Перучи постільну білизну, видаліть з куточків пух і нитки, намагайтеся не прати багато зношених речей. Дрібні частинки тканини сприяють утворенню накипу на тені, а накопичуючись в шлангу, вони можуть привести до виходу з ладу зливного насоса.

• Не міняйте програму після того, як прання вже почалася. Подібне втручання в процес прання може призвести до збою в роботі електроніки.

• Не відчиняйте люк машини з фронтальним завантаженням під час роботи, уникайте того, щоб дверцята або інші внутрішні чи зовнішні елементи піддавалися надмірним фізичним навантаженням.

• Пральну машину слід тримати у вимкненому стані, якщо ви не плануєте розпочати прання найближчим часом. Так само бажано перекривати вентиль водопроводу, якщо машина знаходиться в неробочому стані. Особливо важливо перекривати вентиль, якщо ви плануєте надовго виїхати з дому. Так само при цьому бажано відкрити дверцята машини на час від’їзду, що б всередині її барабана не утворювався неприємний запах.

• Фільтр пральної машини треба чистити не рідше одного разу на місяць, якщо ви перете 3 і більше разів на тиждень. Чистити фільтр необхідно за допомогою струменя води. При появі протікання відразу перевіряйте фільтр, який у більшості випадків не дає воді пройти по системі. Якщо фільтр чистий, то слід викликати майстра з ремонту пральних машин.

Що ж стосується догляду за пральною машиною, то мабуть немає необхідності розповідати про те, що машину потрібно мити зовні, всі це і так роблять, але не забувайте про всі щілини навколо дверцят. Вони добре очищаються за допомогою старої зубної щітки.

Час від часу потрібно виймати приймач порошку і також ретельно вимивати його.

Щоб зберегти гуму і запобігти появі цвілі, не забувайте після прання протирати її сухою м’якою ганчіркою. Особливо в складці з внутрішньої сторони. Протирати від вологи потрібно і дверцята.

Не варто повністю закривати дверцята у непрацюючої машини, залишайте їх прочиненими на 1/3.

Також слід періодично очищувати пральну машину від накипу. Якщо планується така очистка, то проводити її слід перед очищенням фільтру. Видима частина барабану блищить і здається дуже чистою, але на іншій його стороні і тені, навіть якщо ви застосовуєте спеціальні засоби, утворюється накип, який може несприятливим чином впливати на роботу пральної машини та призвести до поломок. Для того, щоб продовжити термін служби пральної машини необхідно очистити барабан і тен від наявного накипу. Зробити це можна, застосовуючи спеціально призначені для таких цілей засоби, або ж скориставшись звичайною лимонною кислотою.

Тепер ви знаєте, як продовжити термін служби пральної машини, здійснюючи правильний догляд. Нескладні процедури допоможуть підтримувати пральну машину у відмінному стані і забезпечать її бездоганну роботу, а також високу якість прання.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля