Почнемо з того, що різні телевізори підтримують різну 3D технологію: активну або пасивну. Перш ніж вибирати 3D окуляри, слід з’ясувати, яка технологія використовується у вашому телевізорі. Бо якщо ви купите окуляри іншого типу, вони просто не підійдуть до вашої моделі телевізора. І тільки після цього потрібно розглядати додаткові параметри щодо вибору 3D окулярів.
Тип 3D окулярів
Отже, ви з’ясували, яка 3D технологія використовується у вашому телевізорі: активна або пасивна. Залежно від використовуваної технології потрібно вибирати різний тип окулярів: затворні (активні, РК) або поляризаційні (пасивні). Розглянемо кожен тип докладніше.
Затворні 3D окуляри
Якщо ваш телевізор підтримує активну 3D технологію, вам потрібно вибирати затворні 3D окуляри. Затворні окуляри в першу чергу відрізняються від поляризаційних тим, що їх потрібно заряджати. Тобто в них є спеціальне відділення для батарейок або роз’єм для підзарядки.
Необхідність у додатковому електроживленні обумовлена тим, що ці окуляри при роботі по черзі затемнюють лінзи для того, щоб на кожне око дісталася лише половина кадрів. Також на затворних окулярах розташовуються індикатори включення і заряду.
Поляризаційні 3D окуляри
Якщо ж ваш телевізор підтримує пасивну 3D технологію, вам потрібно вибрати поляризаційні 3D окуляри. У таких окулярах додаткове живлення не потрібне, тому їх ще називають пасивними. За рахунок особливої будови лінз такі окуляри ділять зображення на екрані на горизонтальні смуги, що чергуються, половина з яких потрапляє на праве око, а друга – на ліве.
Як вибрати затворні 3D окуляри
Для того, щоб купити дійсно підходящі 3D окуляри, потрібно звернути увагу на ряд важливих параметрів.
Сумісність
По-перше, не забувайте про те, що багато виробників воліють робити 3D окуляри під свої телевізори. Тому в магазині обов’язково уточніть, щоб вибрані вами 3D окуляри підходили під ваш телевізор. Це вбереже вас від марної покупки.
Джерело живлення
Як вже говорилося вище, 3D окуляри затворного типу працюють від батарейок або від акумулятора. Найкраще придбати окуляри з акумулятором, оскільки батарейки час від часу доведеться міняти. Однією підзарядки від акумулятора зазвичай вистачає не менш ніж на 40 годин роботи, а це мінімум 20 фільмів.
Зазвичай окуляри з акумулятором повністю заряджаються за 2-3 години. Сучасні моделі окулярів часто оснащені роз’ємами mini USB або micro USB, за рахунок чого ви можете заряджати окуляри від ноутбука або комп’ютера.
Ще зручніше буде придбати 3D окуляри з підтримкою бездротової зарядки. Якщо вам буде потрібно одночасно зарядити не самі окуляри, а кілька, вам всього лише потрібно покласти їх на спеціальний зарядний килимок, який підзарядить всі 3D окуляри відразу.
Індикатори
При купівлі 3D окулярів затворного типу зверніть увагу, щоб на них були індикатори включення і заряду, оскільки вони будуть корисні при використанні. Індикатор включення показує включені чи виключені окуляри в даний момент. Індикатор заряду показує, скільки ще пропрацюють окуляри без підзарядки.
Дальність роботи
Дальність роботи також є важливим параметром при виборі окулярів. Це число, яке вказує максимальну відстань, з якої працюватимуть дані 3D окуляри. Тобто якщо ви при перегляді відео у форматі 3D будете перебувати далі, окуляри працювати не будуть. Як правило, це значення не перевищує 6 метрів.
Як вибрати поляризаційні 3D окуляри
Даний тип 3D окулярів влаштований набагато простіше, тому при виборі потрібно звернути увагу на менше число параметрів.
Сумісність
Як вже було сказано про затворні 3D окуляри, зверніть увагу на те, щоб поляризаційні окуляри, які ви вибрали, були сумісні з вашим телевізором, інакше вони просто не будуть працювати.
Тип поляризаційних окулярів
Існує два типи поляризаційних 3D окулярів: з лінійною поляризацією і з круговою. Окуляри з лінійною поляризацією роблять поляризацію картинки вертикально для одного ока і горизонтально для іншого. Саме тому при перегляді фільмів в таких окулярах при нахилах голови погіршуватиметься якість. Такі окуляри зустрічаються у продажу частіше.
Якщо ж ви хочете переглядати фільми з більшим комфортом, краще підібрати 3D окуляри з круговою поляризацією, оскільки при нахилах голови якість зображення падати не буде. Однак знайти у продажу їх буде важче.
Дальність роботи
Даний параметр актуальний і для пасивних окулярів. Як і для затворних 3D окулярів, це число зазвичай не перевищує 6 метрів.