Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати блендер

Як вибрати блендер

Як вибрати блендер

Блендер – це електроприлад, який призначений для подрібнення продуктів, змішування різних харчових інгредієнтів, збивання рідин і емульсій, розколювання льоду. Даний прилад дуже корисний на кухні і значно полегшує низку процесів приготування їжі.

Основна перевага блендерів перед кухонними комбайнами – компактність і мобільність, хоча і з меншою кількістю виконуваних операцій.

Якщо ви прийняли рішення придбати блендер – спочатку розберіться з їх різновидами і визначтеся, який саме блендер потрібний вам відповідно до необхідних функцій.

Основні види та переваги блендерів

Стаціонарний блендер (шейкер) – являє собою корпус на стійкій основі, з електродвигуном – приводом, на який поміщається спеціальна чаша з обертовими ножами. Призначення такого блендера – приготування соусів, коктейлів, пюре, збивання білків, розколювання льоду. Основні переваги – немає необхідності тримати в руках, можливість перемішування тіста, зручність готування і розливу коктейлів. Недоліки – погано справляється з подрібненням твердих овочів, не компактний.

Ручний (занурювальний) блендер – ніжка з електроприводом, на яку встановлюються насадки, що дозволяє виконувати велику кількість функцій (подрібнення, нарізка овочів, фруктів і різних продуктів, приготування м’ясного фаршу, збивання і змішування). Переваги – легко переносити, не вимагає багато місця, можливість використання для приготування невеликих порцій. Основні недоліки – складно приготувати значну кількість коктейлю за один раз, при роботі постійно зайняті руки.

Критерії та рекомендації

За видом контейнера (чаші) – відрізняються за об’ємом і матеріалом виготовлення. Розміри підбираються виходячи з необхідної кількості їжі, що зазвичай готується (для членів сім’ї). При виборі матеріалу слід врахувати, що скляна чаша може розбитися при сильному ударі, а пластмасова – подряпатися. Кращий варіант – з якісного пластику, який не вбирає запахів продуктів.

За матеріалом занурювальної частини – з металу або пластику. Кожен варіант має свої переваги і недоліки. Насадки з металу – надійніші, довше прослужать, але є ймовірність корозії і затуплення ріжучих кромок, з пластику – більш легкі, але втрачають форму при дії високих температур.

За видом ручки – прогумовані більш зручні, не дають ковзати рукам.

За кількістю і типом насадок – для виконання основних процесів приготування на кухні необхідні ніж-подрібнювач, віночок для збивання і гак для замішування густих мас. У сучасних блендерах існують й інші різновиди корисних насадок.

За комплектацією – бажана наявність мірної склянки, спеціального робочого контейнера і додаткових ємностей.

За потужністю – стандартний діапазон від 200 до 700 Вт, в даний час у продажу з’являються і більш потужні. Потужність прямо пропорційно впливає на багатофункціональність і твердість інгредієнтів, що перероблюються.

За кількістю швидкостей – безпосередньо залежить від потужності приводу і може варіюватися від 1 до 12. В деяких блендерах присутній режим «турбо» – різке збільшення швидкості обертання робочих насадок.

За довжиною мережевого шнура – підбирається виходячи від віддаленості робочої поверхні кухні до електророзеток.

За зовнішнім виглядом і дизайном – при зберіганні у відкритому вигляді або навішуванні на стіну підбирається під колір кухонних меблів і начиння.

За вартістю – великий діапазон цін, залежно від комплектації, кількості функцій, насадок, використовуваних матеріалів, а також бренду виробника.

Після придбання блендера обов’язково вивчіть інструкцію по порядку правильної експлуатації, а також рекомендації з обслуговування та заходи безпеки при роботі з електроприладом.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля