Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати електричну м’ясорубку

Як вибрати електричну м’ясорубку

Як вибрати електричну м’ясорубку

Необхідність у виборі електричної м’ясорубки рано чи пізно постає перед кожною господинею. Перше, з чим потрібно відразу визначитися, це мета покупки: для чого вам потрібна електром’ясорубка? Так-так, саме для чого? Сьогодні електричною м’ясорубкою з вузькою спеціалізацією, що перероблює м’ясо на фарш, вже нікого не здивуєш. Нинішні моделі електром’ясорубок можуть набагато більше, ніж їх застарілі вчорашні предки. Практично всі моделі електричних м’ясорубок вміють молоти фарш різної консистенції, виступати в ролі терки, овочерізки і навіть соковижималки. Ви вже здивовані? Поговоримо про все по порядку.

Як вибрати електричну м’ясорубку? Які електром’ясорубки бувають і чим вони відрізняються одна від одної? Як з усього асортименту вибрати кращу електричну м’ясорубку? За якими параметрами потрібно вибирати електром’ясорубку? На ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цій статті.

Потужність електричної м’ясорубки

Від потужності м’ясорубки безпосередньо залежить її продуктивність. Іншими словами, чим вища потужність, тим більше фаршу м’ясорубка зможе намолоти за хвилину роботи. Крім того, чим вища потужність, тим краще м’ясорубка буде справлятися з твердими і жорсткими продуктами.

Слід мати на увазі, що одні виробники вказують номінальну потужність, інші – максимальну. Номінальна – це та потужність, при якій м’ясорубка працює в нормальному режимі і без перевантажень. Тобто перемелює підготовлені належним чином шматочки м’яса без жилок і дрібних кісточок. Максимальна потужність – це показник, який м’ясорубка «видає» на невеликий час при екстремальних навантаженнях, наприклад при «зустрічі» шнека з кісточкою.

Судячи з відгуків власників електричних м’ясорубок, для того щоб з успіхом перемелювати м’ясо, номінальна потужність цього кухонного агрегату повинна бути не нижче 450 Вт, а максимальна – понад 1500 Вт. Такі м’ясорубки легко «розправляються» як з парною телячою вирізкою, так і з жорсткою і жилавою яловичиною.

Як правило, виробники виносять на загальний огляд тільки дані про максимальну потужність електром’ясорубки – саме ця цифра красується на коробці і корпусі агрегату. А ось для того, щоб з’ясувати номінальну потужність, доведеться заглянути в технічний паспорт м’ясорубки.

Замість потужності електром’ясорубку можна вибирати і за її продуктивністю. Зазвичай вона вказується, як кількість перероблюваного фаршу в кілограмах за 1 хвилину або за 1 годину. Наприклад, у м’ясорубки, яка добре справляється з жилавим м’ясом, значення продуктивності повинно бути не менше 2 кілограмів за хвилину.

Майте на увазі: чим вища потужність м’ясорубки, тим більше шуму вона створює при роботі. Але змиритися з цим можна, оскільки м’ясорубка працює недовго: ви зможете перемолоти все за 5-10 хвилин.

Надійність електричної м’ясорубки

Надійність електром’ясорубки – параметр не менш важливий, ніж її потужність. Тому «пройдемося» по декількох принципово важливих показниках надійності електричної м’ясорубки.

Корпус електром’ясорубки
Корпус м’ясорубки може бути з різних матеріалів: пластику, алюмінію або нержавіючої сталі. Найпоширеніший варіант – це пластиковий корпус з нержавіючими частинами. Це дозволить заощадити на ціні і вазі, а на терміні служби не позначиться. Деякі м’ясорубки мають складаний корпус, що дозволяє заощадити місце при її зберіганні.

Також зверніть увагу на довжину шнура, оскільки занадто короткий шнур вимагатиме використання подовжувача, або ж вам доведеться працювати поруч з розеткою.

Принцип блокування мотора при перевантаженнях
Для того щоб мотор електром’ясорубки не перегорів від «непосильних» навантажень, у справу включається спеціальний механізм, покликаний розімкнути з’єднання шнека і редуктора, що приводить його в рух. У сучасних м’ясорубках цей механізм реалізований декількома способами.

Перший спосіб передбачає з’єднання шнека і редуктора пластиковими шестернями, зубці яких при перевантаженні зрізуються, «розриваючи» з’єднання і усуваючи перевантаження. У комплект електром’ясорубки з такою системою повинні входити запасні насадки, які можна легко замінити.

Другий спосіб – наявність у механізмі м’ясорубки спеціальної муфти-розмикача. Працює цей механізм таким чином: коли шнек стопориться, муфта розмикає з’єднання і мотор продовжує працювати вхолосту, що оберігає його від перевантажень. У електром’ясорубках з подібною системою захисту кріплення шнека з шестернею редуктора виконано з металу.

Третій спосіб – функцію захисту мотора від перегріву і перевантаження виконує теплоелемент. Коли температура перевищує межу допустимого значення, відбувається відключення двигуна від шнека.

Елементи механізму
Оскільки механізм електром’ясорубки під час роботи зазнає серйозних навантажень, то краще, щоб він був виконаний з міцного металу.

Лоток для завантаження м’яса
Краще, якщо ця знімна деталь буде виконана з металу, а не з пластику. По-перше, тому, що метал міцніший і довговічніший за пластик. По-друге, за металом простіше доглядати, ніж за пластиком (зокрема, металеві лотки можна мити в посудомийній машині). По-третє, метал не міняє колір від контакту з продуктами – що частенько трапляється з пластиком.

Ножі
Вибираючи м’ясорубку, обов’язково зверніть увагу на якість та матеріал, з якого виготовлені ножі. Це обов’язково повинна бути сталь високої марки. Але це не виключає необхідності періодично заточувати ножі. Найкраще це робити в спеціальній майстерні. Чим вища якість сталі, тим рідше вона вимагає заточування.

Існують електром’ясорубки, у яких ножі взагалі не вимагають заточування. Причин тому дві: це або високоякісна сталь, або ножі, що самозаточуються. При дотриманні правил експлуатації, такі прилади служать довгі роки.

Решітки для фаршу
Це перфоровані диски, зазвичай два або три, що мають отвори різного діаметру. З їхньою допомогою можна готовити фарш різної консистенції. Для цього достатньо лише вибрати диск з отворами потрібного розміру.

Реверс
Наявність цієї функції в електром’ясорубці вкрай бажана для не дуже потужних пристроїв. Реверс «змушує» ніж крутитися у зворотний бік, розплутуючи намотані на ньому жили. Якщо такої функції немає, то для того щоб звільнити шнек і решітку від не прокрученого м’яса, доведеться розбирати м’ясорубку.

Ергономіка електричної м’ясорубки

Крім потужності і надійності, важливо щоб користування м’ясорубкою було комфортним, а зберігання – зручним. Тому зверніть увагу на наступне.

Розмір
Під цим поняттям маються на увазі як габарити агрегату, так і максимальна висота посуду, яку можна підставити для збору фаршу.

Габарити і вага
Ці параметри слід враховувати після того, коли ви визначитеся де буде зберігатися м’ясорубка – на робочому столі чи в шафі. Якщо на столі, то краще віддати перевагу моделям поважче (це непряма ознака того, що всі елементи механізму виконані з металу, а не з пластика). Якщо в шафі, то краще віддавати перевагу більш «підйомним» моделям.

Наявність додаткових насадок
Багато моделей сучасних електром’ясорубок комплектуються додатковими насадками:

• Насадка «кеббе» (або «куббе») – оригінальний пристрій для отримання порожнистих трубочок. При використанні насадки «кеббе» ви можете отримати щось на зразок «фаршированих сосисок». Процедура досить кумедна, тому користується незмінною популярністю у споживачів. Дана насадка входить в комплект багатьох сучасних електричних м’ясорубок.

• Насадка для ковбасок. За допомогою цієї насадки ви зможете легко і швидко приготувати домашні ковбаски. Для цього потрібно лише прикріпити натуральну оболонку на цю насадку, а ту, у свою чергу на шнек. Далі наповнення майбутньої ковбаски фаршем відбуватиметься само собою, а вам лише залишиться контролювати процес.

• Соковижималка для цитрусових – одна з найпоширеніших опцій.

• Овочерізки, шатківниці і терки. Ці насадки мають форму циліндрів (барабанів, стаканчиків) з отворами. Від форми отворів залежить розмір одержуваної стружки. До речі, швидкість шинкування достатньо велика, що дає можливість електром’ясорубці складати гідну конкуренцію кухонному комбайну.

• Насадка для печива використовується для отримання різних фігурних ковбасок з тіста, які потім потрібно розрізати ножем щоб вийшли окремі печенинки.

• Диски для макаронів, спагеті та домашньої локшини. Досить рідкісна опція, і зацікавить скоріш за все тих, хто надає перевагу макаронним виробам.

• Формочки для котлет – опція для естетів. З її допомогою можна формувати з готового фаршу котлети однакової величини. На думку багатьох такі насадки є абсолютно необов’язковими для м’ясорубки. Але, все ж, багато виробників включають її в комплект.

Чи «доручати» цю роботу м’ясорубці – вирішувати вам. Однак зауважимо, що велика кількість додаткових насадок не найкращим чином позначається на вартості агрегату. Та й, судячи з відгуків користувачів, найкраще м’ясорубки все ж таки справляються саме з прокручуванням м’яса.

Зберігання насадок
Бажано, щоб у корпусі електром’ясорубки було передбачено місце для зберігання насадок і шнура – це позбавить вас від необхідності або виділяти для цих предметів спеціальне місце у шафці, або перед кожним використанням починати «розшук» необхідних деталей.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля