Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати газонокосарку

Як вибрати газонокосарку

Як вибрати газонокосарку

Нарешті ви вирішили перетворити зарослу ділянку біля свого будинку в рівний газон. Це чудово! А допоможе вам у цьому – газонокосарка.

На сьогоднішній день у продажу можна зустріти велику кількість інструментів для косіння трави: тримери, мотокоси (бензокоси) і, звичайно ж, електричні та бензинові газонокосарки.

Асортимент інструменту для стрижки трави настільки великий, що незнаюча людина може в ньому заплутатися. Як серед такого різноманіття косарок вибрати ідеальний для себе варіант, і як знайти інструмент з кращим співвідношенням «ціна-якість»? У першу чергу потрібно вирішити для себе, як часто ви будете косити і в яких обсягах.

Електричні тримери

Найбільш дешевий варіант – купити електричний тример. Він складається з алюмінієвої трубки з мотором, бобіни і волосіні, яка подається автоматично. «Хвости» можна подовжити за допомогою натискання бобіни об землю. Як правило, тримери використовують для того, щоб косити траву у важкодоступних місцях, наприклад, там, де не дістає газонокосарка.

Якщо говорити про вартість, найвигіднішими з точки зору ціни є слабосильні моделі потужністю 250-500 Вт, вони швидко починають перегріватися, і щоб цього не сталося, кожні 10-15 хвилин слід їх вимикати. Серед інших недоліків відзначають нижнє розташування мотора у багатьох моделей, це означає, що в процесі косіння сміття може потрапити в мотор. До речі кажучи, мокру траву такою косаркою стригти заборонено.

Зустрічаються і електричні тримери з верхнім розташуванням двигуна. Їх потужність набагато вища – 500-1300 Вт, за рахунок чого їх можна використовувати не тільки для стрижки трави, але і для тонких кущів. Але й такі моделі використовувати в сиру погоду не можна. Також не варто забувати і про те, що при косінні трави ви будете прив’язані до будинку довжиною шнура. Можна купити електричний тример, що працює від акумулятора, але його, як правило, вистачає максимум на півгодини.

Звичайно, у електричних тримерів є і свої достоїнства. У їх число входить невелика вага – 1,5-4,5 кг, порівняно низький рівень шуму і відсутність проблем, пов’язаних з дозаправкою.

Ціни на електричні тримери мають широкий діапазон. Тримери малої потужності з нижнім розміщенням мотора зазвичай виготовляються в Китаї, тому ціна на них досить мала. Тримери більшої потужності коштують набагато дорожче.

Мотокоси (бензокоси)

Мотокоси (або бензокоси) є більш дорогими і потужними інструментами. У комплект можуть входити волосінь, косильна головка, ніж для жорсткої трави або пиляльний диск. Більшість моделей можна використовувати як з ножами, так і з волосінню. Волосінь зазвичай використовується для косіння вже «чистого» газону.

Якщо ви хочете придбати мотокосу, варто подумати і про її паливо – вам доведеться її заправляти. Пальне має бути хорошої якості, це дозволить вам зберегти працездатність косарки на більший термін. Серед інших недоліків варто відзначити і високий рівень шуму при роботі. Варто також відзначити, що мотокоси мають більшу вагу, ніж електричні тримери, вона становить від 4 до 8 кг.

Але у мотокос є й чимало достоїнств. По-перше, вони не є залежними в часі, як електричні тримери. Тому вони добре підходять для обробки великих ділянок з нерівним рельєфом, де використовувати колісну газонокосарку просто незручно. Мотокоси без проблем справляються як з жорсткою травою, так і з невеликими кущиками, якість косіння залежить тільки від косаря.

Багато бензинових косарок забезпечені антивібраційною системою і системою полегшеного запуску. У мотокосах присутнє, як правило, електронне запалювання, що дозволяє використовувати їх без додаткового регулювання.

При покупці варто звернути увагу на цінову категорію бензокоси. Якщо ви не є професіоналом, краще всього зупинитися на найдешевших моделях. До речі кажучи, їх потужність буде вищою від потужності кращих електричних тримерів. Такої мотокоси вистачить для скошування трави на присадибній ділянці.

Професійні і напівпрофесійні моделі відрізняються більш високою потужністю, є більш важкими і для того, щоб керувати ними, потрібна певна вправність. Само собою ціни на професійні моделі набагато вищі. Навіщо переплачувати, якщо ви не будете користуватися косаркою щодня.

Колісні газонокосарки

Колісні газонокосарки косять траву рівно і якісно, вони обладнані колесами, тому їх зручно використовувати на рівній місцевості, без каменів і вибоїн. Крім того, потрібно відзначити наявність у більшості моделей газонокосарок травозбірників, в які збирається рослинність в процесі скошування. Така газонокосарка ідеально підійде для скошування низької трави і буде незручна при високій рослинності.

Існує два види колісних газонокосарок: електричні та бензинові.

Вартість, як правило, залежить від потужності газонокосарки, ширини і висоти скошування. Наприклад, чим ширше смуга скошування, тим швидше ви впораєтеся з газоном. Висота скошування також має велике значення, зазвичай вона становить від 20 до 75 мм.

При виборі електричної газонокосарки варто пам’ятати про наступні її недоліки. Як і з електричним тримером, вона має обмежений час безперервної роботи, її не можна використовувати в сиру погоду і доведеться враховувати, що вона залежить від джерела живлення, відійти від якого далеко не вийде.

Газонокосарки бувають різного цінового діапазону. Найдешевші з них – малопотужні моделі (потужність становить від 900 до 1500 Вт). Вони відрізняються малою шириною скошування (до 40 см), є несамохідними і можуть використовуватися для невеликих ідеально рівних газонів. Серед їхніх переваг можна виділити легкість і керованість.

Вартість газонокосарок з більшою потужністю і шириною скошування набагато вища. Їх потужність може варіювати від 1600 до 1800 Вт, та й вага таких газонокосарок немаленька – до 30 кг, а в процесі косіння вона може збільшитися майже вдвічі, в залежності від того, який обсяг травозбірника. При необхідності ви завжди можете від’єднати травозбірник і користуватися газонокосаркою без нього, трава при цьому буде сипатися на газон.

Потужність бензинових газонокосарок набагато вища (до 6 к.с.), відповідно, у них вища продуктивність і рівень шуму при роботі. Такі газонокосарки зручні для обробки великих територій. Серед достоїнств бензинових газонокосарок також варто відзначити можливість використання в будь-якому місці, оскільки вони не прив’язані до джерела живлення. При покупці зверніть увагу на потужність двигуна, від нього залежить якість скошування: чим більша потужність, тим краще буде зрізатися трава.

Також бензинові газонокосарки набагато зручніші за електричні, найчастіше вони самохідні і всю роботу роблять самі – вам залишається тільки контролювати. Ціна на такі газонокосарки відповідно вища.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля