Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати холодильник

Як вибрати холодильник

Як вибрати холодильник

Сьогодні в будь-якому супермаркеті побутової техніки можна знайти незліченну кількість холодильників, що відповідають запитам найвитонченіших покупців.

Яких тільки функцій не придумали виробники холодильників для нашої зручності. Це і система обдування, і автозаморожування, і зона свіжості, і навіть антибактеріальне покриття стінок холодильника. Напхані цими можливостями холодильники, часто, коштують зовсім недешево.

Як вибрати холодильник? Як зрозуміти, скільки повинен коштувати хороший холодильник? Як не переплатити зайвого? На що потрібно звертати увагу при виборі холодильника? Давайте будемо розбиратися!

Фірма-виробник холодильника

Перше, на що варто звернути увагу, це фірма-виробник. Саме виробник, як ні що інше впливає на якість холодильника. Звичайно ж, варто розуміти, що і в інших випадках бувають винятки, але це скоріш за все велика рідкість.

Отже, якщо ви хочете купити якісний холодильник і не обмежуєте себе в ціні, то краще ніж Liebherr (Німеччина) або Sharp (Японія) ви навряд чи знайдете. За відгуками споживачів, це найкращі виробники у своїй справі.

Друге місце, за відгуками споживачів, займають виробники холодильників: Electrolux (Швеція), Bosh, Hansa, Kaiser (Німеччина), Toshiba (Японія), Ardo (Італія), Vestfrost (Данія).

Ну і почесне третє місце залишилося для холодильників фірм: Норд, Атлант, Snaige (країни СНД), Indesit, Ariston, Zanussi (Італія), Beko, Vestel (Туреччина), Fagor, Gorenje (Словенія), Daewoo, LG, Samsung (Корея) – холодильники цих фірм, на думку споживачів, трохи нижче по якості, але також досить непогані.

Клас енергозбереження

Друге, на що потрібно звернути увагу, при виборі холодильника – це клас енергозбереження холодильника. Згідно з прийнятим міжнародним стандартом, існує всього 9 класів енергозбереження. Починаючи від G (найнижчий) і закінчуючи A++ (найвищий). Іншими словами, техніка класу G буде в кілька разів швидше намотувати вам рахунок за електрику, на відміну від A++.

На сьогодні практично вже не зустрічаються моделі холодильників класу енергозбереження D або E не кажучи вже про більш низькі F і G.

Найбільш вигідним придбанням буде холодильник, клас енергозбереження якого A або A+. Ще краще, якщо це буде A++, але це рідкість.

Термін служби холодильника та гарантійний термін

Наступне на що слід звернути увагу – це заявлений виробником термін служби і гарантійний термін. Протягом цього терміну, якщо щось трапиться з вашим холодильником, магазин або виробник (через сервісний центр) безкоштовно зроблять ремонт або заміну запчастин вашого холодильника. З цієї причини варто більше довіряти тим фірмам, які дають більшу гарантію на свою продукцію.

Наприклад, європейські виробники дають гарантію 1 рік, одиниці з них дають гарантію 1 рік на холодильник і 3 або 5 років гарантії на його компресор. Деякі виробники дають гарантію 3 роки. І лише поодинокі виробники дають гарантію 5 років на весь холодильник.

Кількість компресорів

Ще однією характеристикою сучасного холодильника є кількість компресорів. Їх може бути один або два. У двохкомпресорному холодильнику дві незалежні охолоджуючі системи – одна відповідає за охолодження холодильної камери, інша – морозильної. З точки зору експертів саме двохкомпресорний холодильник більш економічний і дозволяє продовжити термін роботи самого агрегату. Однак, наявність другого компресора, як правило, збільшує вартість самого холодильника, при цьому не впливаючи радикально на його роботу.

Розташування камери для заморожування

При виборі холодильника потрібно вирішити, якої висоти холодильник вам потрібний. Виходячи з цього, можна вибирати розташування морозильної камери в холодильнику. Для невисоких холодильників найбільш вигідне розташування морозильної камери вгорі. Це дозволить швидше класти і діставати продукти і тим самим витрачати менше енергії холодильника.

Якщо ви вирішили купити високий холодильник, то кращим рішенням буде холодильник з розташуванням морозильної камери внизу. Тому що холодильною камерою ви будете користуватися частіше і зверху її розташування буде найбільш зручним.

Система (спосіб) охолодження

При виборі холодильника також важливо приділити належну увагу способу охолодження.

• Природний спосіб охолодження. Його принцип в наступному: охолодження відбувається за рахунок природної циркуляції повітря. Такий спосіб охолодження захищає свіжі продукти, фрукти і овочі від в’янення і усихання. Вся волога залишається усередині камери холодильника і на охолодження продуктів таким способом не потрібно багато електроенергії. Тому більшість холодильників з природною циркуляцією повітря мають високий клас енергозбереження, починаючи з класу A.

• Примусовий спосіб охолодження. Стінки холодильної та морозильної камер в холодильниках з такою системою охолодження не покриваються інеєм (снігом), так звана система «ноу-фрост» (No Frost). Щоб свіжі продукти не засохли, їх потрібно ретельно упаковувати, інакше холодне сухе повітря холодильника висушить їх. Оскільки в таких моделях холодильників з системою охолодження No Frost використовується велика кількість механізмів з рухомими частинами, вони, як правило, ламаються частіше і більш витратні в плані енергоспоживання, та й коштують дорожче.

Корисні функції холодильників

Виробники холодильників намагаються всіляко догодити споживачеві. На сьогодні існує величезна кількість функцій підвищеного комфорту, давайте розглянемо деякі з них.

• Обмежувачі і фіксатори відкривання дверей холодильника. Призначені для обмеження кута відкривання дверей холодильника, щоб уникнути їхнього удару об кухонні меблі або іншу техніку.

• Можливість перевішування дверей холодильника. У випадку якщо вас не влаштовує те, в яку сторону відкриваються двері холодильника, вам не обов’язково міняти планування кухні. Якщо ваш холодильник має таку можливість, досить просто перевісити двері і холодильник буде відкриватися в іншу сторону.

• Матеріал полиць холодильника. Зазвичай це скло чи пластик. Пластик менш привабливий через те, що він може в процесі експлуатації змінити колір і вбирати запах їжі, а потім передавати цей запах іншим продуктам. Скло по міцності не поступається пластику, однак воно позбавлене всіх недоліків, якими володіє пластик, та й виглядає скло куди елегантніше.

• Вбудовані холодильники. Це корисно тільки тоді, коли мова йде про вбудовані меблі.

Встановлення і розташування

Перед покупкою потрібно вибрати і виміряти місце для встановлення холодильника. За розмірами воно повинно бути трохи більше ніж сам агрегат. Таким, щоб з кожного боку залишалося по кілька сантиметрів вільного місця.

Не рекомендується також встановлення холодильника поруч з нагрівальними приладами.

Відразу ж бажано також з’ясувати чи буде для вас зручним стандартне відкриття дверей холодильника, якщо ні, потрібно вибирати тільки ті моделі в яких можливе перевішування дверей.

Коментарі до запису "Як вибрати холодильник"

Подивитись останні коментарі
  1. Стисло і по ділу – дякую!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля