Визначальними при виборі стають не стільки зовнішній вигляд, габарити, набір функцій і навіть вартість моделі, скільки відповідність технічних параметрів системи особливостям приміщення та покладеним на неї функціям. Помилка, допущена при виборі технічних характеристик моделі, може перетворити її на некорисний, нехай і привабливий зовні шматок металу.
Що ж потрібно знати для того, щоб правильно вибрати і купити кондиціонер? Які основні критерії вибору?
Потужність
Найважливіший параметр кондиціонера – потужність. Саме від неї залежить, наскільки ефективно кондиціонер впорається з поставленим завданням. Для того, щоб професійно визначити потужність кондиціонера, знадобитися точно знати розмір приміщення, існуючу конфігурацію вікон та їх орієнтацію, кількість мешканців у приміщенні, кількість розміщених в приміщенні комп’ютерів, телевізорів, холодильників та інших пристроїв, які віддають тепло в повітряний простір приміщення.
Види кондиціонерів
В залежності від конструкції і способу встановлення, кондиціонери можна розділити на: віконні, мобільні і спліт-системи.
Перевага віконних кондиціонерів – їхня низька вартість. Недоліки – шумна робота, зменшення корисного віконного простору, проблеми, що виникають при монтажі в склопакети. В зв’язку з цим встановлювати віконні кондиціонери в приміщеннях, де постійно знаходяться люди, не рекомендується.
Популярність, якою користуються мобільні кондиціонери, пояснюється відсутністю необхідності в спеціальному монтажу і можливістю без проблем перенести кондиціонер в будь-яке приміщення. Недолік – шум, який створює кондиціонер при роботі.
Спліт-системи чи кондиціонери роздільного типу поділені на два функціональних блоки: зовнішній і внутрішній. Основне джерело шуму – компресор знаходиться зовні, внутрішній блок системи працює практично безшумно, будучи в той же час ефектною складовою сучасного інтер’єру.
До числа основних режимів, які підтримуються більшістю сучасних моделей кондиціонерів, відносяться: режим охолодження, режим нагріву (для спліт-систем), режим вентиляції, режим осушення повітря, режим очищення повітря, автоматична підтримка температури, режим регулювання напряму повітряного потоку і нічний режим.
Якщо стандартних функцій кондиціонера вам буде мало, варто звернути увагу на унікальні можливості, якими володіють моделі практично всіх виробників. Іонізатори повітря, плазмове очищення повітря, катехінові фільтри, датчик присутності, «точковий» нагрів і охолодження та інші – ось тільки деякі з них.
Вибираючи кондиціонер, обов’язково зверніть увагу на країну – виробника. Традиційно, найбільш надійними і технологічними сьогодні вважаються кондиціонери японського виробництва, ресурс яких становить 10 – 20 років. Кондиціонери корейського виробництва відрізняє оптимальне поєднання демократичних цін, багатства функціональних можливостей, якості та унікального дизайну.
Головна функція кондиціонера – підтримка оптимальної температури в приміщенні. При виборі кондиціонера пам’ятайте про це і ніколи не віддавайте перевагу «наворотам» в збиток ресурсу.
Дякую за статтю – мені допомогло!