Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати мікрохвильову піч

Як вибрати мікрохвильову піч

Як вибрати мікрохвильову піч

Сучасна кухня вміщує в собі безліч корисних приладів, що дозволяють господині прискорити і спростити приготування їжі, щоб приділяти більше часу іншим справам. Одним з таких пристроїв є мікрохвильова піч (НВЧ піч). У цій статті ми розглянемо, як працює мікрохвильовка, навіщо вона потрібна в будинку, і як вибрати мікрохвильову піч за її технічними характеристиками.

Принцип роботи мікрохвильової печі грунтується на термічній обробці продуктів за допомогою НВЧ (надвисоких частот): за рахунок нагрівання води в їжі відбувається варіння продуктів зсередини. Таким чином, більша частина вітамінів та інших корисних речовин зберігається в продуктах. Крім того, при приготуванні їжі не потрібно додавати олію або воду, що також є безперечною перевагою мікрохвильової печі.

Як вибрати мікрохвильову піч для себе, щоб вона виконувала всі необхідні вам функції? Для того щоб розібратися в цьому, розглянемо найважливіші характеристики мікрохвильових печей.

Тип мікрохвильової печі

Для початку потрібно визначитися, навіщо потрібна мікрохвильова піч саме вам? Деякі використовують її тільки для підігрівання їжі вдома або на роботі, інші варять, тушкують і смажать з допомогою мікрохвильовки, а треті крім всього іншого навіть печуть пироги.

Сучасні моделі мікрохвильових печей володіють різним функціоналом. Існує три основні режими роботи, які можуть бути присутніми в мікрохвильовці:
– мікрохвилі;
– гриль;
– конвекція.

Мікрохвилі є в будь-якому з існуючих типів НВЧ печей, за допомогою них можна розігрівати, розморожувати і навіть готувати їжу. Якщо вам крім цих можливостей більше нічого не потрібно, достатньо вибрати мікрохвильову піч без наворотів. Потужність такої печі складає від 450 до 1680 Вт (чим більше, тим швидше буде відбуватися приготування).

Якщо ж ви хочете окрім розігрівання їжі ще й готувати в мікрохвильовці їжу з хрусткою скоринкою, то вам знадобиться гриль. Його потужність буває від 600 до 2700 Вт, причому, чим вище рівень потужності, тим їжа швидше буде підсмажуватися.

Існує два основних види грилів для НВЧ печей, кожен з яких має свої переваги:

• Кварцовий гриль захований у верхній частині мікрохвильової печі, тому він не займає місце в камері і за ним не потрібний додатковий догляд. Крім того, підсмажування їжі за допомогою кварцового грилю протікає швидше і він більш економніший.

• Теновий гриль являє собою спіраль, розташовану всередині камери мікрохвильової печі. Звичайно, вона займає частину місця камери, але її положення можна змінюватися, за рахунок чого забезпечується рівномірне пропікання їжі. Та й вартість мікрохвильовок з теновим грилем нижча, ніж з кварцовим.

У мікрохвильовій печі може бути присутнім режим конвекції. Він дозволить вам готувати в НВЧ печі як у звичайній духовці: вбудований вентилятор розподіляє нагріте повітря рівномірно по всій камері. У мікрохвильовій печі з режимом конвенції можна пекти пироги з будь-якою начинкою. Потужність конвекції зазвичай становить від 800 до 2850 Вт, чим вона більша, тим їжа швидше пропечеться.

Об’єм мікрохвильової печі

Для того щоб правильно вибрати мікрохвильову піч, потрібно також врахувати об’єм її камери. Чим більший об’єм мікрохвильовки, тим більше їжі ви зможете приготувати одночасно. Більшість сучасних мікрохвильових печей мають об’єм від 12 до 44 літрів.

Мікрохвильовки до 20 літрів найчастіше використовуються для розігріву невеликих порцій їжі для 1-2 чоловік. Щоб приготувати курку повністю або розмістити в камері тарілку великих розмірів, обсяг НВЧ печі повинен бути не менше 23 літрів. А для використання грилю краще всього вибрати модель мікрохвильової печі об’ємом близько 30 літрів і більше.

Управління мікрохвильовою піччю

Всі мікрохвильові печі можна поділити за способом управління:

• Механічне управління є максимально простим: на приладі розташовуються дві ручки, за допомогою яких можна регулювати час приготування і потужність.

• Електронне управління дозволяє забезпечити повну автоматизацію і більший набір функцій. Наприклад, вам достатньо буде вибрати блюдо, яке хочете приготувати і його вагу, а час і потужність будуть встановлені автоматично згідно з рецептом, закладеним у пам’яті мікрохвильовки. Електронне управління може бути представлено кнопками або сенсорною панеллю.

Кількість рівнів потужності

У мікрохвильовці зазвичай від 4 до 10 рівнів потужності, чого достатньо для нормального приготування їжі. На кожній мікрохвильовій печі розміщений регулятор потужності, за допомогою якого змінюється величина нагріву їжі.

Внутрішня обробка камери

Є кілька варіантів покриття внутрішньої камери мікрохвильової печі:

• Нержавіюча сталь відрізняється високою міцністю і термостійкістю. Але таке покриття важко відмивати від жиру і його не можна дряпати.

• Емаль зазвичай використовується у мікрохвильових печах тільки з режимом мікрохвиль, оскільки вона не переносить тривалий нагрів до високих температур. Проте вона недорога і проста у догляді. Іноді практикується використання фарбування під емаль, за властивостями фарба схожа на емаль, але з часом вона просто облізе.

• Кераміка та біокераміка – найкращі матеріали для НВЧ печей. Вони зручні у догляді, і їх майже неможливо подряпати. Єдиним недоліком є висока ціна.

Додаткові особливості

При виборі мікрохвильової печі потрібно звернути увагу на її функціонал. Ось деякі функції, які можуть бути присутніми у НВЧ печі:

• Підтримання температури – функція, що дозволяє підтримувати приготовлену їжу теплою протягом певного періоду часу після її приготування.

• Можливість подачі пари під час приготування допоможе підтримати потрібний рівень вологості і не дасть продуктам пересушитися.

• Прискорений розігрів дуже корисний, коли бракує часу: ви зможете підігріти невеликі порції їжі за кілька хвилин.

• Прискорене розморожування. Крім звичайної функції розморожування, присутньої в більшості мікрохвильовок, буває прискорене розморожування, що дозволяє розморожувати невеликі порції продуктів за короткий проміжок часу.

• Рівномірний розподіл мікрохвиль дозволяє позбутися недоліків більшості НВЧ печей, тому що зазвичай мікрохвилі можуть впливати лише на частину страви. Розміщення 2 або 3 джерел в камері мікрохвильовки дозволяє забезпечити рівномірний вплив променів на їжу.

• Провітрювання робочої камери. У НВЧ піч може бути вбудований вентилятор. Після приготування їжі достатньо його увімкнути, щоб всі зайві запахи швидко зникли.

• Решітки для тарілок і грилю зручні для приготування більшої кількості їжі. Встановивши решітку для тарілок, ви зможете підігріти кілька страв одночасно, а за допомогою решіток для грилю різних розмірів зручно готувати продукти різного об’єму.

• Наявність блюда для хрусткої скоринки – аналог підсмажування їжі на сковороді, що дозволяє отримати рум’яну скоринку.

• Кулінарна книга – в НВЧ печі можуть бути присутніми рецепти автоматичного підігріву, розморожування і приготування, якими дуже зручно користуватися: вам необхідно вибрати лише тип і вагу їжі, а час і потужність підбираються автоматично. Деякі моделі мікрохвильових печей дозволяють вносити свої рецепти приготування їжі.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля