Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати мультиварку

Як вибрати мультиварку

Як вибрати мультиварку

Мультиварка – це справді універсальний кухонний агрегат. Вона дозволяє варити, тушкувати, пекти, смажити і навіть готувати їжу на пару. При цьому все, що потрібно від вас, – просто завантажити в неї продукти і виставити потрібну програму. Сьогодні ви дізнаєтеся про те, як правильно вибрати мультиварку.

На які характеристики варто звернути увагу, якщо ви вирішили купити мультиварку?

Об’єм чаші
Об’єм чаші в середньому змінюється від 2,5 до 5 літрів і більше. Вибирайте його в залежності від того, скільки ви будете готувати їжі. Для невеликої сім’ї цілком достатньо 2,5-3 літрової мультиварки. Для родини побільше або при наявності частих гостей вистачить 4-4,5 літри. Найпоширеніші мультиварки з об’ємом 3,5-4,5 літри.

Внутрішнє покриття
Внутрішнє покриття мультиварок буває двох видів. Найбільш часто зустрічається антипригарне покриття. Покриття з мармуровим напиленням, яке складається з декількох шарів, теж можна побачити в мультиварках. Не існує принципової відмінності між цими покриттями, оскільки вони обидва досить міцні та зручні при приготуванні, їх легко і просто мити.

Матеріал корпусу
Матеріал корпусу найчастіше буває з пластику або металу. Пластик менше нагрівається, ніж метал, але металеві мультиварки міцніші і якісніші. Їх зазвичай роблять із нержавіючої сталі.

Потужність
Потужність в середньому знаходиться в районі 600 – 800 Вт, але може бути як більшою, так і меншою. Велика потужність означає, що процес приготування буде займати менше часу. З іншого боку, чим більша потужність, тим більше електроспоживання. Зазвичай мультиварки потужністю 670 Вт цілком достатньо.

Режими роботи
Кількість режимів роботи мультиварки може варіюватися від 3 до 8 і більше. Найчастіше в мультиварці присутні 6 режимів приготування їжі.

• Гречка. У даному режимі випаровується вся рідина, тому він підходить для приготування різноманітних каш і гарнірів.

• Плов. Режим, в якому окрім випаровування рідини відбувається піджарювання. Чудово підходить для страв на основі рису та макаронних виробів.

• Молочна каша. Це режим для приготування «рідких» каш на молоці або воді.

• Тушкування. При невеликій температурі відбувається приготування продуктів у власному соку. М’ясо і риба виходять дуже ніжними і ароматними, крім того так можна готувати й інші страви.

• Випічка. Мультиварка може не тільки варити і тушкувати, але й смажити. Висока температура дозволяє отримати підсмажену скоринку.

• Варіння на пару. Приваблює багатьох за рахунок того, що в продуктах зберігається максимум корисних речовин. Також продукти на пару готують для схуднення.

Функції
Існують різні функції мультиварок, що дозволяють полегшити собі життя і заощадити час приготування.

• Відкладений старт. Дозволить вам встановити час, після закінчення якого почнеться приготування страви (до 13 годин). Таким чином, мультиварка може самостійно приготувати вам сніданок, потрібно лише завантажити всі продукти і виставити таймер.

• Випускання пари. Потрібне для стабілізації тиску всередині мультиварки. Це одна з функцій безпеки використання мультиварок.

• Попереднє замочування. Перед приготуванням можна залишити крупи, горох і квасолю відмокати.

• Автоматичний підігрів. Після приготування страви вона буде підігріта до теплого стану автоматично, якщо ви не вимкнете мультиварку.

Мультиварка – актуальна річ у наш час постійної нестачі цього самого часу. Адже краще приготувати на сніданок корисну кашу, ніж зробити на швидку руку бутерброди з сумнівною ковбасою. В цілому, мультиварка – це вдале рішення для тих хто не любить, не вміє або не має часу, щоб готувати самостійно. А смачно поїсти люблять всі!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля