Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати праску (утюг)

Як вибрати праску (утюг)

Як вибрати праску (утюг)

Вибрати праску не так вже й просто, з цим погодиться кожний, хто коли-небудь пробував підібрати підходящу для себе модель. Варіантів на сьогоднішній день дуже багато, адже в будь-якому магазині продаються не тільки праски різних фірм, але і кожна фірма виробляє чимало оригінальних моделей.

Розглянемо основні особливості сучасних прасок і спробуємо розібратися, що з усього цього найбільш важливе при виборі праски.

Потужність праски

Один з найважливіших параметрів при виборі праски – це її потужність. Від потужності залежить швидкість нагріву праски. Більшість сучасних моделей прасок виготовляються з потужністю від 200 до 3000 Вт.

Самі малопотужні праски – це зазвичай дорожні моделі. Праски з потужністю від 1500 Вт вже досить швидко нагріваються і цілком підійдуть для невеликої сім’ї. Така праска добре справляється з різною тканиною.

Праски від 1900 Вт підходять для тривалого прасування, тому такий варіант підійде для великих сімей. Більше 2400 Вт для домашнього використання – це вже розкіш.

Матеріал підошви

Матеріал підошви також є важливим параметром при купівлі праски, оскільки саме підошва впливає на якість прасування. Розглянемо основні варіанти матеріалів, з яких виготовляється підошва праски:

• Алюміній – непоганий матеріал для праски, нагрівається досить швидко, також швидко остигає. Але оскільки цей метал досить м’який, його можна чимось подряпати. А нерівна поверхня праски може зіпсувати якусь вашу улюблену кофтинку.

• Нержавіюча сталь – матеріал, який найбільш часто зустрічається при виготовленні підошви праски. Він недорогий і міцний, праска з такою підошвою добре ковзає по тканині і якісно її пропрасовує. Головними недоліками таких прасок є більша вага і швидке забруднення підошви.

• Кераміка та металокераміка – порівняно нові матеріали, які якісно пропрасовують тканину. Крім того, вони легко чистяться. Недоліком є крихкість даних матеріалів.

• Тефлон і титан на сьогоднішній день вважаються одними з найкращих покриттів, це якісні матеріали, які чесно прослужать вам декілька років.

Подача пари і розбризкування

Нерідко при прасуванні необхідно зволожити тканину. Можна, звичайно, скористатися старими способами, наприклад, зволожити тканину водою з пульверизатора, а можна купити праску, яка буде мати функцію зволоження.

У сучасних прасках функція зволоження зустрічається в двох варіантах: або при прасуванні на тканину подається пара через отвори в підошві, або розбризкується вода за мить до того, як в цьому місці пройде праска.

Вважається, що праски з подачею пари забезпечують найбільш якісне прасування. Причому, чим більше отворів на підошві, тим якісніше праска буде розгладжувати складки. Найчастіше отвори розташовуються спереду і ззаду на підошві і по краях.

Зустрічається й інша функція відпарювання, яка називається паровий удар. Вона використовується для того, щоб розгладити складки на дуже товстій і щільній тканині. При використанні даної функції відбувається одноразова подача потужного струменя пари, за допомогою якого і відбувається розм’якшення волокон тканини.

Деякі праски також можуть мати функцію вертикального відпарювання, яка дуже знадобиться для прасування верхнього одягу і штор. У даному випадку з одягом праска не контактує, невеликі складки розгладжуються за допомогою струменя пари.

Тут же варто врахувати об’єм посудини для води, з якої буде виходити пар. Обсяг більшості посудин для води буває від 200 до 400 мл. Чим більша посудина, тим рідше ви будете доливати воду, але разом з цим габарити праски будуть більші.

Додаткові функції

У сучасних моделях прасок можуть бути присутні й інші корисні функції. Ось деякі з них:

• Протикрапельна (dripstop) система використовується для прасування делікатних тканин, наприклад, натурального шовку. Система перекриває вихід пари до тих пір, поки температура прасування не перевищує 100°С.

• Жолобок, розташований по центру підошви, зробить прасування одягу з ґудзиками або блискавками більш зручним.

• Система самоочищення. Для того щоб не очищати праску самостійно можна вибрати модель з системою самоочищення. При її включенні накип видалиться за допомогою потужного струменя пари.

• Складна ручка найбільш характерна для дорожніх прасок. Поки ви не використовуєте праску, ручка складається і прилягає до корпусу, що дуже зручно для компактного зберігання.

• Автоматичне вимикання праски через певний час у вертикальному або горизонтальному положенні не дасть пропалити тканину або початися пожежі.

Виробники прасок

Найякісніші праски, на думку покупців, виробляють компанії Tefal, Philips, Braun, Bosch, Rowenta та інші. При купівлі праски не забувайте і про гарантію на неї, зазвичай вона діє протягом 1-2 років.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля