Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати шуруповерт

Як вибрати шуруповерт

Як вибрати шуруповерт

Шуруповерт – це дуже корисний у господарстві інструмент. Він допоможе як при ремонті або проведенні будівельних робіт, так і для різних побутових цілей, наприклад, повісити полицю або зібрати меблі. Тому шуруповерт просто необхідний у будь-якому будинку.

То як же вибрати шуруповерт для домашнього використання? Прийшовши в будівельний магазин, ви побачите величезний асортиментний ряд. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно звернути увагу на основні характеристики шуруповертів.

Тип шуруповерта

Для початку вам потрібно вирішити, який прилад ви хочете купити: побутовий чи професійний. Звичайно ж, для пересічних ситуацій спокійно вистачить побутового шуруповерта. Побутові прилади мають дещо меншу потужність і менший час роботи без підзарядки, проте і вартість його істотно нижча.

Професійні шуруповерти відрізняються більш високими параметрами, якісними матеріалами та, відповідно, високою ціною. Такий прилад варто купувати тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся часто його застосовувати на великих навантаженнях. Зазвичай вони повністю заряджаються протягом години, тоді як побутові шуруповерти будуть заряджатися від трьох до семи годин.

Швидкість обертання

При виборі шуруповерта важливо звернути особливу увагу на швидкість обертання. Тут потрібно оцінити те, для яких цілей ви збираєтеся використовувати інструмент. Наприклад, на швидкості 350-500 обертів на хвилину закручуються шурупи, а на швидкості не менше 1200-1300 обертів на хвилину повинно виконуватися свердління.

Корисно буде вибрати шуруповерт з можливістю регулювання швидкості обертання двигуна. Це стане в нагоді при свердлінні отворів: чим менша на початку свердління швидкість, тим точніше й акуратніше ви просвердлите отвір.

Крутний момент

Найбільш універсальним інструментом є той, який має високий крутний момент. Такий інструмент зможе свердлити навіть тверді матеріали.

Для того щоб шуруповерт добре справлявся із закручуванням тугих саморізів і свердлінням м’яких матеріалів, наприклад, дерева, необхідно купити інструмент з обертовим моментом від 5-15 Н•м. Цього цілком вистачить для побутового використання. Для професійного використання шуруповерт може мати крутний момент до 130 Н•м.

Якщо ви прийдете в професійний магазин, у вас буде можливість випробувати інструмент у дії: як правило, там є випробувальний стенд, де ви зможете спробувати закрутити кілька шурупів або просвердлити отвори.

Акумулятор шуруповерта

Ще один важливий параметр при виборі шуруповерта – це тип його акумулятора. Існує три основних типи акумуляторів в залежності від матеріалу, з якого вони виготовляються:
– літій-іонний (Li-Ion);
– нікель-кадмієвий (Ni-Cd);
– нікель-метал-гідридний (Ni-Mh).

У побутових приладах зазвичай використовуються нікель-кадмієві акумулятори, рідше – нікель-метал-гидридні. Якщо у вашому шуруповерті стоятиме такий акумулятор, потрібно пам’ятати, що його можна заряджати тільки тоді, коли він повністю розрядиться, інакше його ємність буде зменшуватися. Це називають ефектом пам’яті.

Щоб вам було комфортно працювати з таким інструментом, найкраще мати при собі запасний акумулятор: як тільки один з них розрядиться, можна відразу ж замінити його іншим. До речі, найбільш просунуті моделі шуруповертів підтримують і нікель-кадмієві і нікель-метал-гідридні батареї.

Літій-іонні акумулятори не мають ефекту пам’яті, вони найбільш потужні і безпечні для людини, оскільки не містять кадмію, порівняно з нікель-кадмієвої батареєю. Li-Ion батареї швидко заряджаються і мають кількість зарядок-розрядок до 3000 разів, для інших типів акумуляторів це число приблизно в два рази менше. З іншого боку, ці батареї не так добре переносять мінусові температури.

Є й такі шуруповерти, які працюють від мережі. Звісно ж, цей шуруповерт буде обмежувати вас в переміщеннях. Як правило, вони важчі акумуляторних. Варто зупинити свій вибір на електричному інструменті тільки в тому випадку, якщо ви працюєте переважно з твердими матеріалами.

Форма і розташування рукоятки

При купівлі шуруповерта для вашої зручності корисно буде звернути увагу на рукоятку, а точніше на її форму і розташування. Візьміть прилад в руку: він повинен комфортно лежати у вас в руці.

Рукоятка може бути розташована збоку, як у пістолета, або по центру ваги шуруповерта. Другий варіант кращий, оскільки в даному випадку рука, що тримає прилад, буде менше втомлюватися.

Корисні функції

Найкраще, щоб обраний вами шуруповерт мав в наявності додаткові функції, які зроблять роботу з інструментом комфортнішою. Дуже знадобиться функція реверсу: при необхідності ви зможете використовувати шуруповерт для викручування шурупів чи вивільнення застряглого свердла.

Іншими корисними функціями є наявність ударного механізму, імпульсу або підвищеного на певний час крутного моменту, наявність декількох швидкостей, підсвічування та ін.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля