Головна | ТЕХНІКА → Як вибрати сушарку для фруктів і овочів

Як вибрати сушарку для фруктів і овочів

Як вибрати сушарку для фруктів і овочів

Не секрет, що свіжі фрукти та овочі є цінними джерелами мінералів, мікроелементів та інших речовин життєво для нас необхідних. На жаль, ці дари природи в свіжому вигляді можна вживати обмежений період часу – влітку і восени. Взимку і навесні, коли організм потребує вітамінів найбільше, ми змушені отримувати їх із заготовок: салатів, варення і компотів.

Користі від консервованих продуктів небагато: термічна обробка руйнує корисні речовини, тому багато хто віддає перевагу сушінню фруктів та овочів. І якщо раніше процес цей був досить трудомістким і дуже виснажливим, то сьогодні, з появою такого чудового пристосування як сушарка, все стало набагато простіше.

Що таке сушарка для фруктів та овочів

Незважаючи на те, що сушарка як різновид техніки для кухні останнім словом у розвитку інноваційних технологій не є, що це таке знає далеко не кожна господиня. Що ж, будемо розбиратися разом.

Сушарка – це ідеальний засіб для підготовки будь-яких продуктів рослинного походження для тривалого зберігання, який не лише збереже всі корисні елементи, але і заощадить безліч сил і часу.

Різновиди сушарок для овочів і фруктів

Ринок пропонує багатий асортимент сушильного обладнання для дому, але за принципом роботи всі доступні варіанти можна розділити на два види: інфрачервоні і конвективні.

Інфрачервоні сушарки використовують у роботі промені певної довжини, які проникають в молекулярну структуру продукту на 6-10 мм. Це гарантує повне збереження кольору, смаку і вітамінів. Інфрачервона сушка дозволяє зберігати фрукти та овочі без спеціальної тари близько року, а в герметичній упаковці – до двох років.

Конвективні сушарки здійснюють нагрівання за допомогою гарячого повітря. У цьому випадку трохи змінюється колір і смак продукту, втрачається частина вітамінів.

І ті, і інші сушарки можуть працювати в автоматичному або в напівавтоматичному режимі: вам потрібно тільки підготувати інгредієнти, а пристрій візьме всі інші турботи на себе.

Як вибирати сушарку

Вибір сушарки – не така проста задача як може здатися на перший погляд. Перш за все варто звернути увагу на наступні параметри:

Місткість. Дана характеристика залежить від кількості піддонів, яких може бути від трьох до восьми. Чим більше овочів і фруктів ви хочете засушити, тим більше піддонів знадобиться.

Потужність. Від цього показника залежить швидкість і якість роботи. Оптимальною вважається потужність 350-450 Вт.

Матеріал корпусу. Корпус сушарок виготовляється зазвичай з пластика або металу. Перший варіант краще, тому що пластикові сушарки не нагріваються, легкі в транспортуванні і підсушують вміст контейнера рівномірно, чого не скажеш про сушарки з металу. До того ж прозорий пластик дозволить спостерігати за процесом і при необхідності коректувати його.

Розміщення нагрівального елемента. Вкрай важливо, щоб даний компонент розташовувався зверху, що дозволить уникнути попадання в нього вологи і збільшить термін експлуатації приладу в два рази.

Безпека. Добре, коли сушарка оснащена функцією автоматичного вимкнення, що дуже зручно при перегріванні і скачках напруги.

Крім іншого, потрібно врахувати ще кілька моментів. Як правило, сушарки легко розбираються і миються, але, все ж, не зайвим буде при купівлі попросити продавця-консультанта, щоб він показав, як це робиться. Врахуйте, деякі овочі і фрукти мають значний об’ємом, тому рекомендується купувати сушарки з високими піддонами-лотками. Зручно, коли сушарка оснащена регулятором температури, звичайно, такі моделі дорожчі, але ця функція того варта, повірте.

Наступний момент – сертифікат. Неважливо, де ви вирішите купувати настільки корисного кухонного працівника, головне, щоб продукція була сертифікована, і до неї додавався гарантійний талон, який виручить, у разі, якщо сушарка несподівано зламається.

Кілька корисних порад з експлуатації

Щоб сушарка працювала справно не один рік, потрібно дотримуватися нехитрих правил:

• Контейнер застеліть тканиною або папером, що дозволить запобігти потраплянню дрібних частинок в робочий механізм через отвори в піддонах.

• Сушіння слід починати з більш високої температури, а досушувати на нижчій.

• Регулярно проводьте ротацію сушильних контейнерів.

• Сушіть різні продукти окремо.

• Якщо прилад без функції автоматичного вимкнення, потрібно періодично давати йому охолонути.

Тепер, коли теоретичні знання отримані, можна сміливо відправлятися за сушаркою для фруктів і овочів – корисним пристроєм, який має бути в кожному домі.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля