Що таке термопот
Термопот – це електричний чайник і термос в одному приладі. Він дозволяє як кип’ятити воду, так і підтримувати її температуру протягом певного часу. У металеву колбу, приховану в корпусі, наливається вода. Спочатку вода кип’ятиться, після цього підтримується її температура на деякому заданому рівні.
Чим же ще термопот кращий від електричного чайника? По-перше, даний прилад безпечніший у використанні, наприклад, якщо у вас діти залишаються одні вдома, вони без всяких складнощів зможуть самостійно попити чай. При цьому їм не потрібно ставити чайник на плиту або включати електричний чайник: потрібно всього лише налити нагріту з ранку воду з термопоту. А при наливанні води в чашку не потрібно нахиляти прилад: вода подається через клапан.
Іншою причиною вибору термопоту може стати великий колектив, тому що об’єм термопоту, як правило, набагато більший за об’єм електричного чайника. Та й електрику він вам заощадить: або ви кілька разів будете включати електричний чайник, або ви один раз закип’ятите воду в термопоті.
З іншого боку, напевно, немає сенсу купувати термопот, якщо у вас невелика сім’я або маленька кухня. У такому випадку зручніше буде обійтися звичайним або електричним чайником. Крім того, слід зазначити, що ціни на електричні чайники в рази менші, ніж ціни на термопоти.
Вибір термопоту за параметрами
Якщо ви вирішили купити термопот, давайте розглянемо основні параметри, на які потрібно звернути увагу при покупці.
Корпус приладу
Корпус термопоту найчастіше виготовляється з металу або пластику. Тут, як і з більшістю приладів: пластик дешевий і більш крихкий, метал міцний, але більш дорогий.
Матеріал і об’єм колби
Колба може бути виготовлена з нержавіючої сталі або скла. Скляні колби є крихкими, але їх неможливо пошкодити абразивними речовинами. Колби з нержавійки, навпаки, міцні, але їх якраз можна подряпати. Вибирайте той варіант, який вам більше подобається.
Подумайте і про те, яка кількість води потрібна вашій родині/колективу. Для невеликої сім’ї достатньо буде термопоту об’ємом до 3 літрів. Для великої кількості людей найкраще взяти термопот об’ємом від 3 до 5 літрів або більше. Звичайно ж, це приблизний поділ, все залежить від того, скільки води ви зазвичай витрачаєте.
Нагрівальний елемент
Як і в електричному чайнику, в термопоті буває два типи нагрівальних елементів: відкриті та закриті. Краще всього вибрати прилад з закритим нагрівальним елементом – за ним простіше доглядати, і на його поверхні не утворюється накип.
Помпа термопоту
Термопот в порівнянні з електричним чайником дуже громіздкий. Щоб його не довелося перевертати і нахиляти для того, щоб налити воду, в ньому використовується помпа. Помпи бувають двох видів: електричні і механічні. Рекомендується купувати прилад з наявністю обох видів помп, щоб ви змогли наливати воду і за наявності електроживлення і без нього.
Температурні режими
Наявність декількох температурних режимів роботи стане в нагоді, якщо ви є шанувальником чаю, тому що різні види чаю повинні заварюватися при різній температурі. Більшість приладів мають від 4 до 6 температурних режимів.
Для того щоб довести воду до певної температури, спочатку відбувається її кип’ятіння, потім охолодження до вказаного значення. Термопоти з наявністю декількох температурних режимів можуть підтримувати задану температуру протягом певного часу.
Зовнішній вигляд
Корпус приладу може бути різної форми, найчастіше циліндричної. Форма не має особливого значення, все залежить від ваших уподобань. Бажано, щоб були присутні ручки, аби прилад було зручно переносити з місця на місце.
Безпека при роботі
У приладі повинен бути присутнім термостат, який вберігає термопот від перегріву. Бажано навіть два – основний (донний) і додатковий (корпусний) термостати. Про наявність додаткового термостату ви зможете дізнатися за наявності функції «захист від перегріву». Інші корисні функції захисту приладу – блокування кнопки наливання під час роботи приладу і захист від випадкового натискання помпи.
Після покупки обов’язково перевірте термопот на якість. По-перше, при наливанні води в чашку струмінь не повинен розбризкуватися по сторонах, щоб нікого не ошпарити. Крім того, після відпускання кнопки наливання, не повинно бути додаткових викидів води.
Додаткові функції
Існують додаткові функції, які можуть бути вам корисні при використанні приладу. Наприклад, дуже зручно, коли термопот може обертатися навколо своєї осі, це дозволяє зручно розливати чай за столом прямо з місця. Також буде корисна функція самоочищення приладу.
Вибирайте прилад з відомою для вас мовою меню і простим та зрозумілим управлінням. На мірній шкалі повинні бути присутніми цифрові позначення. Все це допоможе вам швидше освоїтися з термопотом.