Але час не стоїть на місці, постійно з’являються нові технології, про які кілька років тому важко було навіть мріяти. І вибір телевізора вже далеко не обмежується вибором його діагоналі і типу. Тому в даній статті ми докладніше розглянемо існуючі на сьогоднішній день технології.
HD і 4K телевізори
4K телевізор High Definition або технологія високої чіткості зустрічається в сучасних телевізорах досить часто. Вона дозволяє переглядати відео у високій якості.
Як відомо, зображення на екрані складається з найдрібніших точок – пікселів, причому чим їх більше, тим чіткішою буде картинка. Наприклад, телевізори з технологією HD Ready, що дозволяють відтворювати відео високої якості початкового рівня, мають здатність 1280×720 пікселів (720p).
До недавнього часу максимальною роздільною здатністю була Full HD або 1920×1080 пікселів (1080p). Вона дозволяє відтворювати відео високої якості професійного рівня. Якщо ви збираєтеся дивитися відео в Full HD якості зі свого телевізора (цифрове телебачення, фільми та інше), тоді краще за все купити телевізор, який підтримує технологію Full HD. Для перегляду звичайного телебачення з антени HD якість не потрібна.
HD технологія продовжує розвиватися: на сьогоднішній день стали з’являтися телевізори, що дозволяють переглядати відео в Ultra HD якості або, як її ще називають, 4K. Роздільна здатність екрану в таких телевізорів 3840×2160 пікселів. Картинка на телевізорі з підтримкою даної технології буде в 4 рази чіткішою, ніж у Full HD.
Поки що у технології 4K більше недоліків, ніж переваг. Серед них: висока ціна, великі габарити і занадто мало відео в даній якості. Але будемо сподіватися, що через кілька років вони поступово будуть ліквідовані.
3D телевізори
Дана технологія вже перестала бути рідкістю, і багато хто з нас дивилися 3D фільми хоча б у тому ж кінотеатрі. Технологія 3D дозволяє зробити зображення на екрані об’ємним, за рахунок чого відео стає реалістичнішим.
Існують два види 3D: активне і пасивне. При пасивному 3D картинка ділиться на горизонтальні смуги, з яких половина потрапляє на одне око, а друга на інше. Для перегляду такого телевізора використовуються поляризаційні окуляри.
При активному 3D зображення на екрані швидко оновлюється, щоб показувати кадри, що змінюються, призначені для різних очей. Для перегляду такого телевізора використовуються спеціальні затворні окуляри на батарейках, які поперемінно закривають і відкривають лінзи. У результаті на кожне око припадає половина кадрів.
Кожна з цих технологій по своєму хороша. Тому щоб визначитися, яку з технологій краще вибрати, прийдіть в магазин і виберіть той варіант, який вам більше сподобається.
В основному в телевізорах для нормального перегляду 3D фільмів потрібні спеціальні окуляри, але не так давно стали з’являтися і такі телевізори (Sony, LG, Toshiba), в яких можна переглядати 3D відео без окулярів, що набагато зручніше. Звичайно, поки що такі телевізори в магазинах зустрічаються рідко і коштують чимало.
Варто відзначити, що на сьогоднішній день частка фільмів у форматі 3D ще занадто мала, але вони поступово з’являються. Та й за наявність даної технології доведеться переплатити. Тому якщо вона вам не знадобиться, краще буде купити телевізор без неї.
Телевізори з технологією Smart TV
Дана технологія також набирає обертів і зустрічається вже в багатьох сучасних моделях телевізорів. Якщо ви хочете купити телевізор з можливістю використання різних інтернет-сервісів, перегляду супутникового TV та іншими цікавими функціями, то дана технологія – саме те, що вам потрібно.
Такий телевізор цілком може замінити сучасний комп’ютер або ноутбук, оскільки за допомогою нього ви зможете і в соціальних мережах посидіти, і пограти в комп’ютерні ігри, і подивитися фільми онлайн.
Телевізори з OLED технологією
OLED технологія для дисплеїв ґрунтується на використанні в матриці органічних світлодіодів. За рахунок них картинка на екрані робиться максимально яскравою і контрастною, також дана технологія порадує вас широким кутом огляду і низьким енергоспоживанням телевізора.
Найцікавіше, що такий телевізор по товщині може не перевищувати аркуш паперу, а якість картинки при цьому буде ідеальною. Крім того варто відзначити і низький час відгуку: при перегляді відео не пригальмовуватиме, за об’єктами, що швидко рухаються, не залишатиметься шлейф і т.д.
Але у даної технології є і свої недоліки. У їх число входять недовговічність роботи такого телевізора, пов’язана з часом служби світлодіодів: їх вистачить приблизно на два роки. Але технологія розвивається, і незабаром можна чекати появи OLED телевізорів з довговічними світлодіодами.
Також такий телевізор на даний момент відрізняється в раз вищою вартістю, в порівнянні з іншими типами телевізорів. Робимо висновок: за даною технологією майбутнє, а поки що буде краще купити телевізор іншого типу.
Що потрібно врахувати при купівлі телевізора
Після довгих роздумів ви нарешті визначилися з тим, який телевізор краще купити. Залишилася справа за малим – прийти в магазин і зробити покупку або замовити вподобану модель в інтернет-магазині. Дамо кілька порад.
• По-перше, перш ніж купувати телевізор, особливо якщо ви збираєтеся зробити замовлення через інтернет, спочатку прийдіть в магазин і подивіться, як виглядає зображення на вибраній вами моделі, тут же ви зможете порівняти картинки різних телевізорів і підібрати найбільш прийнятний варіант для себе.
• По-друге, намагайтеся купувати техніку не напередодні свят, а в інший час, оскільки в цей час в магазинах великий наплив покупців, і, як наслідок, ціни на товар в цей час зазвичай завищені.
• І, нарешті, багато магазинів пропонують оформити додаткову гарантію на продавану техніку. Вирушаючи за покупкою, вирішіть заздалегідь, чи потрібна вам ця додаткова гарантія і чи готові ви сплатити ще певну суму понад вартість телевізора.