Головна | ТЕХНІКА → За якими критеріями слід обирати плотер

За якими критеріями слід обирати плотер

За якими критеріями слід обирати плотер

Плотер – це масштабне та дороге обладнання, яке використовується для друкування зображень великих форматів (починаючи від «А2» та більше). Його купівля потребує немало коштів, тому перш за все необхідно ретельно обміркувати нюанси, що допоможе зробити правильний вибір.

Такий пристрій, як плоттер, випускається в багатьох моделях з різними технічними характеристиками. Під час вибору саме вони матимуть вирішальну роль. Ознайомитися з ними можна на веб-сторінках продавців. Також цю можливість дає сайт прайс.юа.

Пропонуємо роздивитися п’ять найбільш вагомих критеріїв, які треба враховувати, якщо ви вирішили придбати плотер.

1. Призначення

В першу чергу визначте, які завдання повинен буде виконувати плотер. Дуже важливо вибрати модель, відповідну до конкретних виробничих потреб. В загальній класифікації плотери поділяються на лазерні, струйні і сверхточні.

Якщо ж розглядати більш вузько, існують наступні моделі плотерів:

– Для друку схем та креслень. Таке обладнання здатне відтворювати на різних носіях дрібні об’єкти і тонкі лінії, зберігаючи якість зображення.

– Для художнього друку. Ці пристрої прості та ефективні. З ними можна виконувати великі об’єми робіт. При цьому собівартість одного відбитку, яка формується з ціни чорнил і матеріалу носія, буде низькою.

– Для топографічного друку. Подібні плотери дають максимальну точність та високу якість, що важливо для друку карт і планів.

2. Формат

Велике значення має формат зображення, з яким ви будете працювати. Плотери з можливістю роздрукування більшого формату мають більшу каретку. Звичайно ж, їх вартість буде вищою. Також потрібно звернути увагу на ширину друкованого поля. Деякі плотери друкують без полів.

3. Технології друку

В плотерах використовуються дві технології друку: термоструйна та п’єзо. Обидві вони мають свої переваги та недоліки. Наприклад, термоструйні пристрої відрізняються відмінною швидкістю друку. В той же час в них часто утворюються краплі-сателіти, які погіршують якість передачі кольорів. Плотери з методом п’єзо друкують повільніше, але якість зображення в них на декілька рівнів вища (до 5760 dpi). Котра з цих характеристик важливіша, вирішувати вам.

4. Витратні матеріали

Найбільш оптимальними є плотери з рулонним способом подачі паперу. Вони набагато економніше і зручніше, ніж прилади, працюючі з листовим папером. До того ж, в них є функція автоматичної підрізки зображення, тому під час друку рулон без проблем підганяється до потрібної довжини. Що ж стосується фарб, то краще обирати пристрої, в яких використовується пігмент. Водорозчинні фарби не забезпечують належну стійкість чорнил до сонячного світла. Крім того, пігмент зберігає рівномірність глянцю та охоплення кольорів.

5. Наявність сервісної служби і гарантій

Особливу увагу слід приділити наявності гарантійних обов’язків продавця та можливості отримувати якісне сервісне обслуговування у майбутньому. Плотер – доволі складний пристрій, тому у разі поломок ремонтом повинні займатися тільки професіонали.

Керуючись при виборі та купівлі обладнання вказаними критеріями, ви зможете звести до мінімуму вірогідність виникнення будь-яких проблем при експлуатації плотеру.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля