Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Чорниця – лісове джерело вітамінів

Чорниця – лісове джерело вітамінів

Чорниця - лісове джерело вітамінів

Ягідний сезон вже давно відкритий, і абсолютно вірним рішенням є активне споживання різноманітних плодів у щоденному раціоні. З початку літа ми вже встигли насолодитися полуницею, вишнею, черешнею, шовковицею, а тепер достигає і малина, і чорниця. Чорниця – це дуже популярна ягода, що росте в лісах.

Найбільш відома інформація про неї полягає в тому, що чорниця корисна для зору і може бути небезпечною, якщо зібрана на забруднених територіях. Але це лише вершина айсберга – лікарі без перебільшення говорять про користь цієї ягоди для всього організму, називають і деякі протипоказання.

Чорниця багата специфічними антиоксидантами, які називаються антоціанинами. Такі ж містяться в ожині, червоних яблуках, червоній капусті і темному винограді, але в чорниці їх в рази більше. Ще більш цінною цю ягоду робить високий вміст у ній вітаміну С, а також вітамінів В1, В5 і В6, РР. Лісова ягідка містить в собі наступні мікро- і макроелементи: калій і кальцій, фосфор і магній, натрій, мідь і залізо. Вона ж багата органічними кислотами, вуглеводами, пектинами і дубильними речовинами.

Активне споживання чорниці протягом сезону, а в інший час використання сушених і заморожених ягід, варення і компотів дозволяє оздоровити організм таким чином:

• Профілактика злоякісних новоутворень – антоціанини на клітинному рівні зв’язують вільні електрони, чим перешкоджають новоутворенням.

Очищення кишечнику – пектини, що містяться в чорниці, потрапляючи в кишечник, зв’язують і виводять з нього продукти розкладання, шлаки, солі важких металів.

• Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту – доречна і при діареї, і при нетравленні шлунку, і при інших розладах.

• Зміцнення кровоносної системи – чорниця зміцнює кровоносні судини, чим запобігає захворюванням серця, покращує зір за рахунок зміцнення судин задньої стінки поверхні очей.

• Уповільнення процесів старіння, поліпшення пам’яті.

• Зміцнення імунітету (за рахунок високого вмісту вітаміну С) та загальних захисних властивостей організму.

• Нормалізація ваги і зниження рівня цукру в крові, що дуже актуально при цукровому діабеті.

• Протидія збудникам інфекційних захворювань – чорниця ефективна при боротьбі з дизентерійною паличкою, стафілококом, збудниками дифтерії і черевного тифу.

Дивовижною властивістю чорниці є її корисність і в свіжому, і в обробленому вигляді. Іншими словами, заморожені, сушені або перетерті з цукром, що зберігаються в холодильнику, ягоди залишаються такими ж корисними для організму, як і тільки-но зібрані. Крім того, в лікувальних цілях використовують не тільки плоди, а й листя чорниці. Відвари приймають внутрішньо, використовують для клізм, компресів і ванночок.

Протипоказання до споживання чорниці вельми вузькі:
– порушення жовчовивідних шляхів;
– захворювання підшлункової залози.

Потрібно бути обережним з чорницею, придбаною у неперевірених виробників. Ягода дуже добре вбирає шкідливі речовини, що знаходяться в повітрі і в ґрунті, а тому покупець як ніколи має право вимагати від продавця висновки відповідних служб про безпеку купованого продукту.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля