Історія пелоїдотерапії
Пелоїдотерапія використовувалася ще у давнину в якості методу лікування багатьох захворювань.
У племенах дуже цінувалися землі з лікувальними грязями і іноді за них точилися війни та міжусобиці.
Існує легенда про мале плем’я, яке мало у своїх землях цілющі грязі. Коли на нього напала армія загарбників, то воїни племені, убиті на полі, оживали наступного дня. Насправді поранених воїнів ефективно лікували грязі і вони могли знову йти у бій.
Які бувають грязі
Сапропель – мулові відкладення на прісноводих озерах – вирівнюють шкіру покриту апельсиновою кіркою, живлять і зволожують її, зміцнюють увесь організм.
Сульфідні мулові грязі на морських лиманах і солоних озерах – підвищують імунітет, мають бактерицидний ефект, дають силу і енергію. Застосовують для лікування дихальних шляхів і в гінекології.
Торф’яні грязі на болотах – борються з мікробами, підвищують тканинний обмін речовин, лікують шкірні алергічні реакції, опорно-руховий апарат.
Результати лікування пелоїдотерапією
Пелоїдотерапія лікує не лише целюліт, але й дарує шкірі молодість та пружність. Окрім того грязі можна застосовувати у багатьох лікувальних цілях: загоєння запальних процесів, лікування переломів кісток, видалення солей з суглобів, лікування гінекології.
Для лікування можуть використовувати ванни, обмазування усього тіла окрім серця і шиї, деяких областей тіла – стоп, попереку. Для позбавлення від целюліту роблять обмазку, що нагадує труси – стегна, сідниці, живіт.
Грязьові ванни посилюють швидкість обміну речовин, розширюють судини шкіри, роблять частішим дихання і пульс. А для хворих серцево-судинними захворюваннями грязьова ванна може закінчитися не лікуванням, а інфарктом. Тому треба спочатку проконсультуватися з лікарем.
Принцип лікування
Грязелікування відноситься до натуральних видів лікування, як і таласотерапія. Лікуються пелоїдотерапією в спеціальних лікувальних центрах.
У пелоїдотерапії в якості засобу під обгортання використовують грязі. А перед самою процедурою чистять шкіру антицелюлітним скрабом, після процедури – поживні масляні склади.
Коли проблемні зони покриті гряззю, їх обмотують в поліетиленову плівку і пацієнт лягає під теплу ковдру. Сеанс пелоїдотерапії триває від 30 до 45 хвилин двічі на день. Курс лікування целюліту таким методом триває 15 сеансів. Для більшого ефекту треба ще й вдома після процедури наносити грязі й олії, у вигляді обгортань.
Рекомендується робити пелоїдотерапію після зниження ваги для підтягування шкіри і позбавлення від целюліту.