Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Чим корисні горіхи

Чим корисні горіхи

Чим корисні горіхи

Коли мова заходить про горіхи, на думку миттєво приходить популярний в наших широтах волоський горіх і настільки улюблена закуска до пива, арахіс.

Горіхи додають у випічку і десерти, використовують як закуску або перекус. Горіхи дуже калорійні, що може бути і перевагою, і недоліком, а асортимент цих ласощів на ринках і в супермаркетах дозволяє вибрати для себе улюблений різновид. Отже, які ж унікальні якості властиві кожному різновиду горіхів?

Мигдальний горіх

Мигдальний горіх є наймогутнішим антиоксидантом. Чудове джерело вітамінів групи В і вітаміну Е. Рекомендується людям з виразковими захворюваннями та гіпертонією, доречний при підвищеному холестерині і ожирінні, його користь позначається на стані печінки та селезінки, жовчного і сечового міхура. Споживання мигдалю на регулярній основі покращує активність головного мозку, знижує схильність стресових факторів, позбавляє від проблем зі сном. Мигдаль і його екстракти використовують в косметології та медицині. В останньому випадку виявляється дієвим для лікування пневмонії та астми, стоматиту та печії, жіночих захворювань і хвороб шлунково-кишкового тракту.

Фундук

Фундук (або лісовий горіх, ліщина) являє собою джерело поліненасичених жирних кислот, саме тому споживання ліщини на регулярній основі призводить до поліпшення розумової діяльності і перешкоджає розвитку серцево-судинних захворювань. Висока калорійність горіха і вміст у ньому широкого спектру вітамінів (А, В, С, Е) і елементів (калій, кальцій, магній, марганець, фтор, цинк і т.д.) роблять фундук незамінним при хронічній втомі і виснаженні. Він же корисний при ожирінні, оскільки насичує організм, не розтягуючи шлунок. Паралельно з тим, фундук зміцнює імунні властивості організму, поліпшує кровообіг, очищує печінку і нормалізує метаболізм, перешкоджає процесам гниття і старіння.

Кеш’ю

Кеш’ю – горіх вельми екзотичний і не всіма споживається на регулярній основі. А даремно. Саме регулярне споживання кеш’ю (навіть у невеликих кількостях) підтримує в нормі рівень холестерину в крові, живить жирними кислотами Омега-3 головний мозок і серцево-судинну систему, чим забезпечує нормальне функціонування серця і перешкоджає анемії. Кеш’ю здатні поліпшити стан імунної системи, нормалізувати метаболізм, усунути прояви депресії. Кеш’ю корисні для зубної емалі.

Бразильський горіх

Бразильський горіх також не дуже популярний на вітчизняних прилавках, однак зусилля, витрачені на його пошук, окупляться сторицею. Ці плоди поєднують в собі всі необхідні людському організму мінеральні речовини і вітаміни, тут і вітаміни групи В, А, Е, і фосфор, магній, калій, і залізо, і навіть селен, тіамін, аргінін. Бразильські горіхи на 60% складаються з жирів, що дозволяє швидко наситити організм їх невеликою порцією. Бразильський горіх допоможе знизити рівень холестерину, впоратися зі стресом і депресією, загартувати нервову систему. Бразильський горіх, як і всі вище перераховані плоди, відрізняється позитивним впливом на імунну та серцево-судинну системи, є також засобом профілактики онкологічних захворювань.

Волоський горіх

Волоський горіх – навпаки, найбільш поширений в наших широтах. Він, як і його побратими, зміцнює імунну і серцево-судинну системи, корисний для головного мозку. Не відмовляти собі в цих ласощах повинні люди похилого віку і вагітні жінки, налягати на нього потрібно в відновлювальні періоди після хвороб і оперативних втручань. Волоський горіх за рахунок вмісту в ньому всього спектру корисних речовин (вітаміни А, В, С, Е, Р, мікроелементи натрій, калій, залізо, фосфор, йод, магній, кальцій і т.д.) має цілющий вплив на печінку, ЦНС, опорно-руховий апарат. Широко відомі бактерицидні, протизапальні та протисклеротичні, загальнозміцнюючі та протигельмінтні властивості волоського горіха.

Фісташки

Фісташки славляться своєю високою калорійністю, вмістом необхідних людині вітамінів (А, В, С, Е), амінокислот і мінеральних речовин (калій, кальцій, магній, марганець, фтор, цинк і т.д.). Фісташки рекомендовані при значних фізичних і розумових навантаженнях, у період відновлення після хвороб (зокрема після туберкульозу), при хронічній втомі і виснаженні. Позитивно впливають на функціонування серцево-судинної і травної систем, посилюють потенцію, загоюють виразки, усувають печінкові та шлункові болі. У медицині використовуються екстракт і олії на основі фісташок.

Арахіс

Арахіс є джерелом специфічних речовин поліфенолів, вони за своєю структурою схожі з антиоксидантами і володіють тими ж функціями, захищають клітини від передчасного відмирання і негативних впливів. Регулярне споживання арахісу позитивно відбивається на життєдіяльності нервових тканин і серцевого м’язу, печінки, сприяє регенерації клітин і зниженню рівня шкідливого холестерину в крові. Споживаючи арахіс, людина протистоїть стомлюваності і безсонню, покращує свої розумові здібності, зір, слух, підвищує лібідо.

Коментарі до запису "Чим корисні горіхи"

Подивитись останні коментарі
  1. На самом деле ОРЕХИ ОЧЕНЬ ПОЛЕЗНЫЕ, и все же лучше предварительно их мыть и замачивать в воде в целях гигиены и правильного усвоения.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля