Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Чим корисний редис

Чим корисний редис

Чим корисний редис

Маленький червоний редис радує нас з овочевих прилавків з перших тижнів весни. Редиска відноситься до самих ранніх овочів, а тому саме їй в першу чергу радіє наш організм, що скучив за зимову пору. І радіє він не даремно, адже саме в цьому мініатюрному плоді зосереджена велика кількість вітамінів і мінералів так необхідних нам після довгої зими.

Вітамінний арсенал редиски включає в себе наступні складові:
– аскорбінова кислота або вітамін С;
– вітаміни групи В – нікотинова кислота, тіамін, рибофлавін;
– калій;
– кальцій;
– натрій;
– магній;
– фосфор;
– залізо;
– фітонциди – біологічно активні речовини, можна сказати, природні антибіотики.
– гірчичні олії.

Для того щоб страви з редису принесли організму максимальну користь, необхідно уважно віднестися до вибору якісного продукту. Свіжий редис буде твердим на дотик, його шкірка повинна бути гладкою. Не варто прискіпливо ставиться до забарвлення овочу, найбільш традиційним вважається круглий червоний овоч, але сучасна агропромисловість пропонує редиски різних рожево-малинових відтінків. Чим блідіший плід, тим менше в ньому міститься неймовірно корисного натурального барвника антоціану, проте не менш важливо вибрати редис однорідного забарвлення без чорних або коричневих вкраплень, що означатимуть його залежаність і початок гниття. Про несвіжість овочу сповістить і його м’якість, і наявність порожнин. Якщо купуєте редис у пучках, з бадиллям, зверніть увагу і на його стан. Свіже соковите зелене бадилля може стати чудовим інгредієнтом для супу або салату, саме воно визнане найбільш корисною частиною овочу. Бадилля нездатне зберігати в собі вітаміни і мінерали настільки довго, як сам коренеплід, а тому саме воно вказує на свіжість овочу і його використовують у їжу в першу чергу, а плоди редису можуть зберігатися в холодильнику до декількох тижнів.

Маючи вельми специфічні смакові якості, редис надає сприятливий вплив на організм, чим і обумовлюється його популярність в кулінарії. Редис використовують для приготування салатів і супів, в хід пускають не тільки соковиті коренеплоди, а й бадилля.

Науково доведено, що редис має протинабрякову і жовчогінну дію; покращує обмін речовин – краще засвоюється білкова їжа, сприяє схудненню; покращує перистальтику кишечнику, прискорює виділення шлункового соку, чим, загалом, сприяє апетиту і нормалізує травлення; сприяє виведенню холестерину і шлаків; підвищує еластичність судин і відновлює слизові оболонки; за рахунок вмісту антоціану (флавоноїд, що надає яскравий колір шкірці редису) обмежує ріст ракових клітин.

Редис буде корисним і в якості протизастудної профілактики. Для більшого ефекту рекомендується пити сік з редису, однак, не сам по собі, а в поєднанні, наприклад, з морквяним.

Протипоказання до споживання редиски визначаються також її складом. Збагачена ефірними оліями, вона не рекомендується до частого і надмірного споживання особам, які страждають хронічними захворюваннями таких систем та органів як шлунок, дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, печінка, жовчний міхур, серцево-судинна система.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля