Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Чим корисний шпинат

Чим корисний шпинат

Чим корисний шпинат

З кожним теплим днем овочеві прилавки ринків і супермаркетів повняться все більшим достатком листової зелені. Рукола, щавель, черемша і, звичайно ж, кріп, петрушка, селера, базилік. На тлі всього цього багатства така зелень як шпинат здається скромною і непримітною, а даремно! Адже шпинат має ряд корисних властивостей, наявність яких не варто недооцінювати і пропускати.

Молодий, найбільш цінний шпинат збирають у весняні місяці (з березня по травень), а також влітку. Взимку і пізньою осінню також можна знайти шпинат на прилавках, однак або в замороженому вигляді, або це будуть не такі соковиті і ніжні листки, як навесні.

Які вітаміни і мікроелементи входять до складу шпинату?

Шпинат справедливо вважається низькокалорійним, в 100 грамах цього продукту міститься лише 23 ккал. Разом з тим він є джерелом вітамінів і мікроелементів: вітамін А; вітаміни групи В (В1, В2, В5, В6, В9, холін); вітамін С; вітамін Е; вітамін К; кальцій; магній; натрій; калій; фосфор; залізо; цинк; марганець.

Шпинат вважається чемпіоном за вмістом йоду серед інших овочів, оберігаючи тим самим наш організм від старіння. Він є корисним продуктом харчування для людей будь-якого віку. Він має тонізуючу й протизапальну, сечогінну і легку проносну дію.

Шпинат корисний у харчуванні при захворюваннях центральної нервової системи, вегето-судинної дистонії, цукровому діабеті, анемії, недокрів’ї, виснаженні. Він збуджує діяльність підшлункової залози і стимулює роботу кишечнику. Його часто використовують для підняття апетиту після важких хвороб.

Як вживати шпинат в їжу?

Шпинат відноситься до тієї категорії харчових продуктів, які необхідно вживати в їжу відразу ж після купівлі. Максимум, що можна собі дозволити, це зберегти куплений шпинат протягом 1-2 діб, але в такому випадку необхідно обернути його вологим рушником і зберігати виключно в холодильнику.

Необхідно побоюватися несвіжості продукту і при його купівлі – вибирайте соковиті, яскраво-зелені, неушкоджені, хрусткі на дотик листя. Відмовтеся від купівлі шпинату, невідповідного даним характеристикам.

Шпинат можна використовувати в їжу тільки до того, поки рослина не дала стрілку – після цього в ньому накопичується щавлева кислота та шкідливі азотисті солі. Теж саме відбувається і при тривалому зберіганні шпинату. Щавлева кислота міститься в старих листках шпинату, корисні властивості вони практично не зберігають. Щоб уникнути впливу на організм цієї кислоти, потрібно їсти тільки молоде листя, а для нейтралізації цієї речовини додавати трохи молока або вершків при варінні і тушкуванні шпинату.

Молодий і ніжний шпинат можна вживати в сирому вигляді, включаючи до складу салатів, він же може бути компонентом гарячих страв і соусів. Очевидно, що немолоде або злегка зів’яле листя може бути інгредієнтом все тих же соусів, супів, запіканок.

Візьміть до уваги, що з кожним днем, що відокремлює шпинат від грядки, в ньому залишається все менше поживних речовин, при тепловій обробці він також бідніє, а більше корисних властивостей зберігається в шпинаті, що продається разом з кореневищем, так він повільніше в’яне.

У вживанні шпинату є і свої застереження. Він не рекомендується тим, хто страждає на подагру, а також нирково-, сечо- і жовчнокам’яну хвороби.

Для тих, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, особливо корисно вживати шпинат, корисні властивості його для схуднення будуть просто безцінними: адже цей дієтичний продукт не тільки регулює вагу, але і має тонізуючу і загальнозміцнюючу дію, дозволяючи зарядитися чудовою енергією на цілий день.

І якщо ви хочете почувати себе молодими, енергійними, здоровими і протипоказань до шпинату у вас немає, обов’язково включіть його в свій повсякденний раціон! Це буде просто чудовий подарунок для вашого організму.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля