Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Отрути, які рятують наші життя

Отрути, які рятують наші життя

Отрути, які рятують наші життя

Отрути – це хімічні речовини, які при попаданні в людський організм порушують діяльність певних органів і систем. Але деякі з них використовують для лікування цілого ряду захворювань.

Варфарин

Це антикоагулянт, який спочатку використовувався як пестицид проти щурів і мишей. Через декілька років після початку застосування виявилось, що варфарин є ефективним і порівняно безпечним засобом для запобігання тромбозу і емболії. Тому на початку 1950-х років його почали використовувати як лікарський препарат. Досі ця отрута користується популярністю.
Незважаючи на ефективність, лікування варфарином має свій недолік – взаємодія з деякими ліками і продуктами харчування. Тому його активність слід регулярно перевіряти, роблячи аналізи крові.

Конуси

Це середні й великі морські равлики-хижаки. Вони полюють на здобич і позбавляють її рухливості за допомогою модифікованих зубів і отруйних залоз, які містять нейротоксини. Укус такого равлика не страшніший за укус бджоли, проте деякі види, більші, здатні серйозно покалічити людину, а в деяких випадках навіть убити.
Отрута конусів – ефективний болезаспокійливий засіб, що не викликає звикання, який сильніший за морфій і може його замінити.
Деякі компоненти цієї отрути сьогодні тестуються для створення ліків проти хвороб Альцгеймера, Паркінсона і епілепсії.

Корені аконіту

З коренів цієї рослини в Непалі виготовляють отруту під назвою «Біш» або «Набі». Він містить велику кількість алкалоїдів псевдоконітинів, які можуть убити.
Ліки з аконіту використовують для лікування застуди, запалення легенів, ангіни, ларингіту, крупу і астми. Якщо приймати їх всередину, то отрута аконіту впливає на циркуляцію крові, дихання і нервову систему, пульс сповільнюється, кількість серцевих скорочень падає при деяких дозах до 40-30 ударів на хвилину.

Наперстянка

Наперстянка в залежності від виду може містити смертельні серцеві і стероїдні глікозиди. Вся рослина отруйна, включаючи корені й насіння, а саме верхнє листя – особливо (можна померти, якщо з’їсти хоча б один такий листочок).
Лікарський препарат з наперстянки – «Дигіталіс». Він використовується для посилення серцевої скорочуваності і контролю серцевого ритму, особливо при аномальній фібриляції передсердь.

Змія виду Мокасиновий щитомордник

Ці змії вважають за краще уникати людей і не нападатимуть першими, якщо їх не чіпати. Але часто замість того, щоб «рятуватися втечею», вони залишаються на місці. Тому люди можуть випадково наступити на них і виявляються укушеними.
100 г отрути щитомордника – смертельна доза. Але він містить протеїн Contortrostatin, який зупиняє ріст ракових клітин.

Болиголов

Найважливіший і токсичний алкалоїд болиголову – кониїн – має схожу з нікотином структуру. Це нейротоксин, який порушує роботу центральної нервової системи, тому дуже небезпечний для людей і тварин.
Ін’єкції отрути цієї рослини у будь-яких кількостях викликають порушення дихання і смерть, але вона використовується як заспокійливий і антиспазматичний засіб.

Атропін

Це отруйна речовина, яку отримують з беладони, дурману, мандрагори та інших рослин сімейства Пасльонових.
Ін’єкції з атропіном використовують для лікування брадикардії (уповільненого серцевого ритму), асистолії та інших проблем з серцем.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля