Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Що робити, якщо стало нудно

Що робити, якщо стало нудно

Що робити, якщо стало нудно

Чи доводилося вам без діла тинятися по квартирі, монотонно клацати комп’ютерною мишкою, не переглядаючи вміст вікон, що з’являються або просто дивитися у вікно, чекаючи закінчення робочого дня або уроку? Мабуть, кожного із нас охоплював такий негативний стан, як нудьга. З’являється він, як правило, в той момент, коли зникає інтерес виконувати якусь роботу, спілкуватися з оточуючими людьми.

Характерними рисами людей, яких охопила нудьга, є неуважність, нетерплячість, їм хочеться змінити свій пасивний стан на активні дії. Зміна навколишнього оточення або виду діяльності в більшості випадків є ліками від нудьги.

Подібно до того, як діти не хочуть приймати гіркі пігулки або мікстури, багато нудьгуючих відмовляються шукати заняття, здатне викликати позитивні емоції. Знаходячи тисячі відмовок, вони прагнуть виправдати своє небажання трохи попрацювати. У пошуках розваг, вони відправляються в ігрові заклади або починають вживати спиртні напої. Але через деякий час ці люди переконуються, що подібне рішення тільки погіршує ситуацію. Слід зазначити, що часте вживання фраз «дуже нудно» і «що робити» подібно негативному аутотренінгу сприяє розвитку такого емоційного стану, як нудьга.

Коли нудно вдома

Бувають дні, коли навколишній світ, здається, забув про ваше існування, і ви не знаєте, чим зайнятися ввечері. Вільний час можна присвятити облаштуванню власного житла, зайнятися своєю зовнішністю (як косметичними процедурами, так і фізичними навантаженнями). Не зайвим буде подбати і про самоосвіту. Можливо, знання якихось нюансів в роботі сприятиме зростанню вашої кар’єри.

Якщо ви не знаєте, чим зайнятися у вільний час вдома, найімовірніше, ви, або студент і у вас зараз канікули, або у вас немає постійного місця роботи. Існує безліч занять, що допомагають з цікавістю провести час, не покидаючи своєї оселі. Отже, закінчивши повсякденну домашню рутину, складаємо список хобі, здатних вас захопити. Якщо вам не до душі традиційне колекціонування, моделювання, в’язання, вишивка та вирощування квітів, постарайтеся підібрати собі що-небудь більш сучасне. Будьте готові до того, що вам, можливо, доведеться самовдосконалюватися.

Нудьгувати вдома може також людина, не обтяжена сім’єю. Якщо в будні дні вона проводить багато часу на роботі, за комп’ютером або перед телевізором, то до кінця тижня її завжди турбує питання: чим зайнятися на вихідних? Запропонуйте друзям виїхати на природу, сходити в боулінг центр або пейнтбольний клуб. Якщо ж у друзів інші плани на вікенд, не зневіряйтеся. Одно-та дводенні екскурсії розширять ваш кругозір і не дадуть відчути себе самотнім.

Коли нудно на роботі

Як часто вам доводиться нудьгувати на роботі? Якщо на це заняття припадає 10-15 хвилин на день, постарайтеся з користю використовувати цей час. Наприклад, складіть список продуктів, які необхідно купити, підберіть вітальні вірші рідним і друзям до найближчих свят, видаліть непотрібні повідомлення і контакти в мобільному телефоні. Якщо ви відчуваєте нудьгу на роботі протягом декількох годин, та й заробітна платня у вас не дуже – задумайтеся про зміну виду діяльності. Це може бути як кар’єрний зріст, так і зміна професії.

Коли нудно на уроці

Розклад уроків шкіл на пострадянському просторі містить ряд предметів, призначених для загального розвитку учнів. Як правило, ці предмети не завжди викликають інтерес у школярів, крім того монотонні і нецікаві лекції деяких вчителів можуть навівати нудьгу на дітей. Але це не привід зривати урок і відволікати інших учнів від навчального процесу.

Якщо ви не знаєте, що робити, коли стало нудно на уроці, уявіть себе режисером касового фільму, що вам сподобався і спробуйте розподілити ролі серед ваших однокласників. Або ж спробуйте свої сили у складанні віршів. Візьміть декілька слів, записних на дошці, підберіть до них риму і складіть віршик з цими словами. Веселий гумористичний вірш підніме настрій вам і викличе посмішки у ваших товаришів.

Коли нудно дітям

Відвідування різноманітних гуртків та секцій дозволить максимально заповнити робочий день дитини. Надлишок вільного часу у підлітків може призвести до сумного фіналу, оскільки у цьому віці діти як і раніше залишаються схильними до впливу свого оточення. Щоб вам не довелося міркувати над тим, хто винний і що робити з підлітком, що вийшов з-під батьківського контролю, постарайтеся щиро цікавитися його захопленнями і друзями.

Коли нудно жити

Мало хто може дозволити собі жити нудно, оскільки такі люди змушені впродовж доби байдикувати. Вони не обтяжені роботою, сім’єю, домашніми турботами. Ви належите до цієї групи людей? Тоді єдиним вирішення проблеми є підвищення адреналіну в крові шляхом перебування у екстремальних ситуаціях. Це можуть бути стрибки з парашутом, скайсерфінг, дайвінг, кейв-дайвінг, вейкбординг або хелі-скі.

Проте, якщо ви задумалися над тим, що робити, коли все погано – прислухайтеся до своїх емоцій і почуттів. Можливо, повсякденна буденність сприяла розвитку депресії. Цей стан відрізняється від нудьги і має інше походження. Боротися з депресивним станом допомагають зміна обстановки, вітаміни. У деяких випадках може знадобитися медикаментозне лікування під наглядом лікаря.

Коментарі до запису "Що робити, якщо стало нудно"

Подивитись останні коментарі
  1. Раджу послухати інтернет-радіо під назвою Яскраве Радіо – це сучасні, нові, різножанрові пісні українською мовою!
    Яскраве – інтернет-радіо для всіх офісних працівників, бухгалтерів та взагалі для тих людей, які люблять якісний український продукт. Це радіо, сповнене найкращою сучасною українською музикою, цікавими, корисними програмами та гарним настроєм!
    Проведи час весело та з користю.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля