Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Скільки кісток у людини

Скільки кісток у людини

Скільки кісток у людини

Скелет людини – це універсальний каркас. Кістки – найтвердіший матеріал нашого організму. Людський скелет міцніший за сталь, але набагато легший від неї завдяки своїй пористій структурі. При порівняно невеликій вазі кістки служать нам захистом, вони діють як пружини при ходьбі, стрибках і бігу, вони можуть розтягуватися разом з м’язами, коли ми несемо важку ношу.

У природі не існує таких же виключно універсальних каркасів, як людський скелет. Завдяки великій кількості і різноманітності кісток, людина виконує складні маніпуляції руками і ногами, згинається і розгинається.

Усередині скелет заповнений кістковою тканиною, що складається з клітин і міжклітинної рідини, багатої мінеральними речовинами, зверху – окістя, наскрізь просочене кровоносними судинами, що живить кістки тіла.

Кістки «дорослішають» разом з людиною. У дитинстві у кожної людини вони ще дуже еластичні і пружні, міцними стають лише у зрілому віці і крихкими в похилому. Кожна кістка виконує певну визначену функцію, і людині складно собі навіть уявити, яке навантаження може витримувати навіть невелика за розміром кістка.

Розберемо на кісточки…

Точної цифри, скільки кісток у людини, до цих пір немає. Фахівці стверджують, що у зрілому віці у нас повинно бути від 206 до 208 кісток. Багато з них з віком зростаються, так як у новонародженого кісток значно більше (приблизно 350).

Сполучна тканина, яка утворює джерельце малюка, до половини першого року життя переходить у кісткову, зростаючись, з неї виходить міцний черепний каркас, який буде виконувати захисну функцію мозку.

Медики неодноразово намагалися підрахувати, скільки кісток у скелеті людини, але так до єдиної думки і не прийшли.

За офіційними даними, у організмі людини повинно бути 206 кісток, якщо немає відхилень у розвитку хребта, якщо немає «зайвих» ребер (це явище буває у хлопчиків не так і рідко) і «зайвих» пальців на руках та ногах. У рідкісних випадках зустрічаються додаткові кістки на стопі. Кістки можуть зростатися тільки у дитинстві, тому і в літньої людини, так само як і у молодої, однакова кількість кісток, останньою з яких зростається ключиця, процес формування якої закінчується лише до 22-25 років.

Цікаво знати

• Незважаючи на наявність 350 кісток, у новонароджених немає колінних чашечок. Їх формування відбувається лише до трьох років.

• Найменшою кісткою у нашому організмі є стремінце, яке знаходиться у середньому вусі, а найбільшою – стегнова кістка, складає 28% від зросту людини.

• Куприк – це 3-5 хребців, які з віком зростаються.

• Зуби і нігті до кісток не відносять, хоча зубна емаль визнана найміцнішою тканиною людського організму.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля