Солодке – друг мозку
Шматочок солодкого в середині робочого дня не буде зайвим – це абсолютно точно. Оскільки клітини мозку живляться виключно глюкозою, то вони дуже чутливі до її вмісту в крові. Недостатнє живлення сірої речовини вмить відображається на роботі мозку.
Не варто думати, що кількість в цьому випадку переходить в якість. Швидше навпаки, надлишок солодкого викликатиме сонливість і позначиться на роботі тільки «в мінус».
Цукор – вітамін радості
«Біла смерть», – авторитетно скажуть лікарі. «Зате яка приємна!» – вигукнуть опоненти.
Любителям чаю з трьома ложками цукру варто знати, що цукор зменшує запаси вітаміну В1 в організмі. Чим менше вітаміну В1 – тим більша вірогідність неврастенії, депресії, швидкої стомлюваності, м’язової слабкості.
Замінники цукру допомагають схуднути
Штучні замінники цукру практично не містять калорій. Але про їх вплив на здоров’я досі ведуться запеклі дискусії. Існують дослідження, які доводять, що із-за вживання замінників цукру знижується імунітет. Існують і інші досить спірні публікації, в яких вказується, що свиням для підняття апетиту додають в раціон деякі замінники цукру. Отже вирішувати вам: чи варто відмовлятися від цукру і переходити на подібну «альтернативу».
Шоколад: смачний, але шкідливий
На щорічній конференції Європейської асоціації кардіологів прозвучала інформація про те, що 100 г гіркого шоколаду покращують роботу судин у дорослої людини і захищають їх від руйнівного впливу вільних радикалів.
Банановий фаст-фуд корисний
Банан – ідеально підходить для того, щоб швидко перекусити. Він – джерело калію (що особливо корисно сердечникам) – сприяє виведенню зайвої рідини з організму, швидко вгамовує голод.
Дієтологи насторожено відносяться до бананових надмірностей, безжально ставлячи їх поряд з білим хлібом і іншими забороненими продуктами.
Корисні сухофрукти
У сухофруктах зберігаються практично усі корисні речовини. Проте якісна сторона питання зовсім не дорівнює кількісній: сухі плоди – більш концентрований варіант «живих». Ось чому головне в споживанні сухофруктів – помірність і акуратність.
Солодке – тільки на десерт
Солодке може зіграти роль своєрідного антиаперитиву, що заспокоїть «вовчий» апетит.
Якщо пропустили черговий прийом їжі, розпочніть трапезу зі шматочку шоколаду, пари цукерок, шматочку торта, тістечка, морозива чи солодкого фруктового салату. Це прискорить насичення крові глюкозою, зменшить відчуття голоду і убереже від переїдання.