Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Все про користь цитрусових

Все про користь цитрусових

Все про користь цитрусових

З приходом зими починається сезон цитрусів. Смак у кожного фрукту свій, але всі вони чудово справляються із зимовим дефіцитом вітамінів і мікроелементів.

Найбільше багатство цитрусів – це вітамін С, який не тільки зміцнює імунітет, але ще і бореться з передчасним старінням, і захищає клітини від несприятливого впливу навколишнього середовища.

Окрім аскорбінової кислоти цитрусові містять досить багато вітамінів групи В (дарують нам гарний настрій, позбавляють від безсоння і проблем із шкірою та волоссям), а також корисного для серця і судин калію. Крім того, всі цитруси багаті фітонцидами – речовинами, які, подібно до антибіотиків, справляються з хвороботворними бактеріями.

Який з цитрусів вибрати – вирішувати вам, адже кожен з них хороший по-своєму.

Лимон

З давніх часів лимон відомий як ефективний протизастудний і жарознижуючий засіб. Своєю славою лимон зобов’язаний не тільки високому вмісту аскорбінової кислоти, але й елементу під назвою цитрин, який покращує засвоєння організмом вітаміну С і виводить токсини. Крім того, лимон покращує обмін речовин, тому його можна використовувати для профілактики цукрового діабету. Лимонна долька або ложка лимонного соку – прекрасний засіб від токсикозу під час вагітності, а вдихання запаху цедри знімає стреси і втому.

Апельсин

Мабуть, його можна назвати самим вітамінним цитрусом. За вмістом вітаміну С апельсин не поступається лимону, зате перевершує його за кількістю вітамінів групи В. Оранжевий колір цього фрукту свідчить про наявність у ньому вітаміну А, необхідного для зору, здоров’я шкіри і слизових оболонок. До того ж апельсин багатий пектином. Ця речовина покращує травлення, стимулює роботу кишечника і виводить з організму надлишки холестерину. А натуральний цукор, який у великій кількості міститься під шкіркою апельсина, стимулює роботу мозку і зміцнює пам’ять.

Грейпфрут

Найбільше шанувальників грейпфруту серед тих, хто стежить за своєю фігурою. Справа в тому, що кілька шматочків грейпфруту, з’їдених після обіду, здатні спалити майже половину калорій, отриманих під час їжі. Саме завдяки цій особливості грейпфрут користується такою популярністю у дієтологів, які рекомендують включати його в раціон гладким людям. Тим більше що грейпфрутів неможливо «переїсти» – на відміну від інших цитрусів грейпфрут практично ніколи не викликає алергії.

Мандарин

У порівнянні з іншими цитрусовими мандарин містить відносно мало вітамінів. Однак це зовсім не означає, що від мандаринів немає ніякої користі. Ці фрукти дуже корисні при шлунково-кишкових захворюваннях, особливо при схильності до розладів кишечнику і зниженні апетиту. Крім того, мандарини містять речовини, що сприяють очищенню дихальних шляхів, а тому тим, хто схильний до бронхіту, рекомендується починати день зі склянки мандаринового соку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля